Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

Ja miałem zaćmienie umysłowe i pogiąłem trochę piny na płycie głównej,jeden jest na (80 % złamany) sprawdzę jutro przy lepszym świetle.

Jak będzie chodzić teraz ta płyta?opłaca się wogóle w to procek wkładać?

Widzę że co niektórzy gną tu piny w procesorze a ten tak i tak chodzi,więc może płyta też będzie działała bez jakieś tam mniej istotnej funkcji?

Link to post
Share on other sites

Widzę że co niektórzy gną tu piny w procesorze a ten tak i tak chodzi,więc może płyta też będzie działała bez jakieś tam mniej istotnej funkcji?

piny na płycie gniemy - właśnie przetestowałem - mój procesor oskalpowany jest uszkodzony, ale może go "naprawię" :)  Wsadziłem nowy ram i kicha. Wymieniłem procesor i jest OK - wniosek jasny jak słońce: oskalpowany CPU ma problem z Ramem.  

A jak u Ciebie będzie, to musisz sprawdzić.  Może to jakiś mniej ważny pin.  może...  Zobaczymy co będzie jak moja płytę oko zegarmistrza łobejży.  Ja bym na Twoim miejscu najpierw pin wyprostował, a potem wkładał.  Ja wkładając CPU do socketa z pogiętymi pinami dwoma, teraz wiedzę, że są 4 :)  Ucz się na błędach cudzych :)  Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zaniosłem płytę do zegarmistrza, a ten mi mówi, ze to nie są igły, jak w procesorach AMD - tylko wygięte blaszki uginające się od docisku - ja widziałem igły - ale może chciałem je zobaczyć :)  Także ślepy jestem z bliska.  W każdym bądź razie we wtorek się okaże, co wyczarował.  

 

Do listy procesorów nie przylutowanych proponuje dodać Haswelle

to było wiadome w dniu premiery. A sądząc po polityce intela, nowe procesory dla tańszej platformy (nie 2011-3) także będą klejone. Za mało protestów i oburzenia użytkowników. Tylko garstka właścicieli klejonych procesorów podniosła raban, reszta milczy, albo w ogóle nie wie o "problemie".  No nic, następną moją platformą będzie 2011-3. Obiecane 8 rdzeniowce kuszą.  Ciekawi mnie jak będzie się prezentowała serwerowa oferta na 2011-3. W mojej skromnej ocenie, klejenie tańszej platformy glutem ma na celu "zachęcenie" co bardziej zaawansowanych użytkowników do droższej platformy. Na mnie niestety to działa, ale ja na prawdę potrzebuję więcej mocy.  

 

Szkoda tylko użytkowników, dla których core i5, czy i7 to szczyt potrzeb. Oni zmuszeni będą na grzejące się CPU.  Nadzieja w AMD. Może 2015 rok.. może...  ech.. monopol! Patrzcie, co się dzieje w kartach graficcznych. To jest piękna konkurencja.   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualnie stoję też przed modyfikacją polegającą na zdjęciu całkowicie IHS i pracy bez IHS'a.

 

Zastosuję mieszaną metodę - rozgrzanie IHS'a na imadle suszarką + sposób z imadłem.

 

 

 

Mam też zagadnienie dla Was:

 

 

Zamówiłem Coollaboratory Liquid Pro w celu zdjęcia IHS'a i aplikacji, ale czy nie byłoby też dobrze do okoła procesora użyć na krzemowej płytce użyć np.: pasty GC-Extreme?
 
Chodzi o to że płytka krzemowa procesora też się nagrzewa, a GC extreme ma konsystencję pasty więc dodatkowo GC-extreme by odprowadzał ciepło z płytki PCB zmniejszając tym samum współczynnik przewodnictwa ciepła od dołu procesora z płytki krzemowej.
 
 
Schemat:
 
4jef.jpg
 
 
 
Pozdrawiam!

Używam bloku wodnego:

 

proc: i7 3770K

 

EK Water Blocks EK Supremacy Clean - Plexi Nickel CSQ z zestawem montażowym cpu bez IHS'a

Pompa D5 na max ustawieniach ciśnienia.

Loop tylko na procesor bez GPU.

Chłodnica : 140x3mm, grub: 60mm,

Pompa D5 + Rez 20cm

Edytowane przez softendo
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej było kupić Pasta Coollaboratory Liquid Ultra,różnica w cenie 4zł a niby kilka stopni róznicy jest?!

Jestem bardzo ciekawy Twoich wyników,sam mam i3570k,chlodzonego wodą z podobnym blokiem wodnym (supreme).

Powodzenia

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

 

Krótkie info ode mnie :

 

 

w6ft.jpg

(zastosowałem mieszaną metodę demontażu IHS'a, moim zdaniem najbardziej bezpieczną!)

 

 

Nie chcę tutaj powielać postów swoich z mojego tematu, dlatego powiem, że już należę do grona ludzi którzy używają i7 3770k bez IHS'a. Nie będę się tutaj rozpisywać bo nie chcę niepotrzebnie powielać treści - a utrzymać poziom forum. Nie miałem jeszcze czasu podkręcać CPU ale jak zobaczyłem jak spadły temperatury to odbiła mi się oranżada z komunii.

 

 

Będę informował na bieżąco. Cały worklog:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/111725-desolator-the-reactive-acrylic-pc/page-2

 

 

 

Pozdrawiam,

Michał!

Edytowane przez softendo
Link to post
Share on other sites

No ładnie ładnie.

 

 

No właśnie, mam jedno pytanie. Odnośnie modyfikowania CPU bez IHS'a - otóż, mosfety mam ciepłe ale nie gorące.

Temperatura w granicach rozsądku, niemniej jednak co jakiś czas zrzuca mi taktowanie do seryjnego

 

Internal PLL Overvoltage - Enable

SHort Duration Power Limit - 300

Long Duration Power Limit - 300

Napięcie ustabilizuję jak znajdę przyczynę spadku do seryjnego taktowania.

 

 

Więc szukam przyczyny spadków do seryjnego taktowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

a7fv.jpg

Edytowane przez softendo
Link to post
Share on other sites

Już wszystko zrobione.

 

Balrogos - Asrock Extreme-4-M

 

Temperatura w domu 19 stopni.

Test na razie 30 min CORE DAMAGE, pewnie po odpaleniu smarków zaczną się schody.

 

 

Co ciekawe temperatura teraz rozłożyła się wyżej na wyższe rdzenie, a nie odwrotnie. Nie wiem

od czego to zależy, może źle rozprowadziłem Coolabolatory Pro. Nie było żadnych vdrop itp.

 

x68g.jpg

Edytowane przez softendo
Link to post
Share on other sites

 

Softendo, świetna robota, zmotywowałeś mnie do tego żeby mój radiator tez wylądował bezpośrednio na rdzeniu. Zbicie temp. robi po prostu swoje przy takim oc, po mojej dekapitacji z ihsem 4,7 mam stabilne na niedużych napięciach. Ale temp. na 4,5(6) mam takie jak ty na 5ghz :P. Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Hey,

 

Dzięki! Nie sugerujecie się tym napięciem, to nie jest napięcie na CPU.

5.2 chodzi bez problemu w przedziale temp. 80-85s, ale problem jest z VDropem.

 

 

Będę robił testy, na razie muszę znaleźć przyczynę vDropów, sekcja zasilania się nie grzeje. na niższym napięciu nie ma vDropów, jak podejdę do 1.5 zaczynają się dropy. (płyta Asrock Extreme 4-M, zasilacz RM850 80+)

 

 

 

Pozdrawiam,

Michał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...