Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

Kupiłem cieniutki nożyk, też łamany i się udało. Temp w linxie z 100 na 65 max po 5 minutach katowania, różnica kolosalna.  Oczywiście ten klej atlas od intela to nieźle wysechł ;)

Edytowane przez karoli
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Barton spoko ale nie było mnie stać na niego ale za to miałem równie legendarnego Athlona xp 1700+(thoroughbred)

każda sztuka leciała na 2600+, a jak ktos miał dobrą pł. i  ustawił magistrale na 200 to juz szmoc była niewyobrażalna jak na tamte czasy :)


pamietam ze kumpel wykręcił go wtedy na 11x 205 nawet bartony wymiękały przy nim :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Celeron D346 chyba jest lutowany bo próbowałem dzisiaj ściągnąć IHS na próbę przed ściąganiem z mojego PDC E2180 jak mi pójdzie, odciąłem go ale za pierona nie mogę go ściągnąć...

no to go młotkiem.

 

Ja swojego 3770k jeszcze nie zdekapitowałem mimo iż od kilku tygodni wszystko gotowe. Za dożo pracy i czasu brak, ale jego dni z czapeczką są policzone.  

 

Co ciekawe, to mój blok wodny jest montowany "na docisk" - więc nie muszę modyfikowac zapinki :) Muszę tylko uważać, aby nie zgnieść płytki ( co pewnie nie jest takie proste).  Myślałem, że ta zapinka ma jakąś blokadę docisku, że nie jest możliwe dociśniecie powyżej jakiejś wartości, a to tylko sprężynki blokują.  Także nie muszę kupowac Ek Supremacy ani martwić się, że trzeba modyfikować zapinkę. Po prostu przykręcić blok do gołego CPU. 

 

Przyjżyjcie się swoim blokom, bo może się okazać, że również nie trzeba ich modyfikowac do gołego procesora.

 

Oczywiście odradzam montować rozklapiszone potwory w stylu Noctua d14 czy Phantex na golasa, bo to może wyrwać kaał płyty :) BA! odradzam montowaćjakiekolwiek radiatory. Bloki są lekkie i nie wystają 2 metry na mobo.

Przypominam, że trzeba wywalić zapinkę z mobo, aby na golasa procesor zamontować. 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie,bo co Ci to da te dodatkowe 200-300MHz.W smarkach z i5 i tak szału nie zrobisz,a do gier póki co i5 na stocku starczy.Ocniesz go do 4.5GHz i git.

Ewentualnie jak bardzo chcesz zmian to możemy się zamienić na procesory :D

siema po prostu wiem że mi się trafiła dobra sztuka i myślę że gdyby nie te tęp to by było ok
Link to post
Share on other sites

Wymieniałem 2 razy pastę pod IHS w i5 3570K i i7 3770K. Dało to ze 2*C mniej ,a straciłem na oba gw. i na dodatek różnice temperatur między rdzeniem #0 a pozostałymi to 7-12*C. Intel daje dobrą pastę i nie polecam wymieniać. Chyba że proc stary i pasta kompletnie zeschnięta.

Link to post
Share on other sites

Wymieniałem 2 razy pastę pod IHS w i5 3570K i i7 3770K. Dało to ze 2*C mniej ,a straciłem na oba gw. i na dodatek różnice temperatur między rdzeniem #0 a pozostałymi to 7-12*C. Intel daje dobrą pastę i nie polecam wymieniać. Chyba że proc stary i pasta kompletnie zeschnięta.

Słaby żart pasta jest już sucha od nowości jak używasz pasty silikonowej to się nie dziwie że nie masz takich wyników jak reszta społeczeństwa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój 4670k też wstaje na 5GHz 1.35 ale tęp 100c i nie przechodzi testu w occt i intelburn nie wiem czy skalpować czy nie na 4.8 1.3v przechodzi obydwa testy ale tęp nadal oscyluje koło 100c

 

 

Gdyby to był mój procesor, to bym wymieniał, nawet ze względu na temperatury, ale najpierw wsadź porządne chłodzenie wodne - myślę tu o prawdziwym, a nie jakimś Hydro corsair, czy inne wynalazki.  A tak poza tym, to aż nierealnie to brrzmi - haswell lepiej się kręcący od mojego ib :) ZAZDROŚĆ! :) 

 

 

Wymieniałem 2 razy pastę pod IHS w i5 3570K i i7 3770K. Dało to ze 2*C mniej ,a straciłem na oba gw. i na dodatek różnice temperatur między rdzeniem #0 a pozostałymi to 7-12*C. Intel daje dobrą pastę i nie polecam wymieniać. Chyba że proc stary i pasta kompletnie zeschnięta.

 

Wypowiedź niewiarygodna. Brak wyników, dowodów, informacji jakie chłodzenie. 

 

Jeśli mam 3770k i go nie podkręcam, ale chodzi na stock voltage i mam byle pierdziawkę powietrzną - wymieniam pastę na inna pierdziakwę typu arctic silver (40 lat temu to była dobra pasta, ale mamy XXIv :) i potem pisze takie rzeczy jak Ty - to nie dziw się, że Ci nikt nie uwierzy. Jesteś wysłannikiem Intela z PClab?   

 

Wymiana pasty / usunięcie IHS ma sens gdy:

 

  • podkręcasz procesor i to ostro zwiększając napięcie
  • Twoje temperatury sporo przekraczają 67 stopni (dla 3770k to jest Tcase podana na ark.intel)
  • chcesz mieć znacznie niższe temperatury
  • wiesz, że dasz porządną pastę (Coollaboratory Ultra/Pro/Gelid Extreme - ewentualnie Noctua)
  • wkurza cię to, że coś Cię ogranicza (dają tą czapeczkę przez ***idiotów**** nie potrafiących zamontować radiatora i niszczących pcb CPU - na GPU i w laptopach czapki nie ma!)
  • masz porządne chłodzenie - na prawdę porządne, to są custom atercooling solutions :) - EWENTUALNIE najnowsza Noctua - chociaż mam porównanie - to jest dobre chłodzenie -ale nie umywa się do wody.  
  • itd itp

Jak nie masz porządnego chłodzenia, czy nie podkręcasz ostro, czy też nie chcesz mieć niższych temperatur, to co Ci da ściągnięcie tej czapeczki???  Ja na stock mam teperatury na CPU grubo poniżej Tcase. Nawet na Noctua mialem w miarę OK. Dopiero podkręcania pokazało, że chłodzenie powietrzne mogę sobie wsadzić.  

 

A propos.. O DZIĘKI CI INTELU - dzięki Tobie przeszedłem na WC :)  

 

@ Lubiem placki -  zobaczymy, jak za parę dni (może w piątek) dotrze do mnie aquaero i udokumentuję usunięcie IHSa - zrobię testy i zdjęcia. Zobaczymy wtedy jakie będą komentarze.  

 

Aquaero jest mi potrzebne, żeby na bieżąco śledzić zmiany temp wody i powietrza (ma 8 czujników)

 

A i jeszcze jedno....  Jak się chce coś udowodnić, to się to udowodni :)  Przykład:

  Jestem maniakiem ciszy absolutnej - mojego kompa w ogóle nie słychać.  Wentylatory mam na 300-400 rpm. Mam chłodnicę 3x120x60  jedną z najlepszych - coolgate (choć różnice między nimi są pomijalne). Wystarczy, że dam wentylatory na te 300 rpm i po usunięciu czapeczki temperatura mi spadnie o te 20 stopni???? GUZIK! :)  Jak ma spaść, kiedy wąskim gardłem jest RADIATOR :) a raczej mały przewiew spowodowany wolnymi obrotami wentylatorów.  Dopiero ustawienie wentylatorów tak, aby TEMPERATURA WODY była niemal TAKA SAMA w idle i pod 100% obciążeniem usunie gardło :)  Bo wtedy na temperaturę procesora nie będzie miała wpływ wysoka temp. wody. 

 Po to właśnie jest mi potrzebny aquaero.  

 

Wiele tych testów i DOWODÓW w sieci to istne zbiorowisko z cyklu "jak nie należy robić testów" - błąd na błędzie.  Czasami też "byle kto" bierze się nie do tego, co trzeba (patrz PCLAB "usuwanie IHS :) - albo "test" chłodzenia wodnego na Anandtech - z pażdziernika) - ręce opadają - jak to przeczytałem to mi włosy pod pachami dęba stanęły.  Koleś z ulicy bierze się za chłodzenie wodne. Nie ma o tym zielonego pojęcia, wybiera najgorsze komponenty i rozwiązania. Ech.... internet :)  i potem takie brednie ludzie czytają. 

 

Pozdrawiam i apeluję o nie sianie herezji :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

co do braku czapki na cpu w lapkach sie zgodzę,ostanio zmieniałem w lapku g73sw i7 2630qm paste na noctua ale nie rozprowadziłem po całości a tylko wieksza kropkę dałem, w spoczynku ok 45C~50C podczas przegladania neta(podstawka pod lapiem z wentylatorem Silverstone Air Penetrator SST-AP181 180mm takze obniża nieźle temperaturki) ,czas znów rozkręcić i po całosci układu równomiernie paste rozprowadzić. Za to tempy z 97 C na grafie do max 65C spadły:)

 

Wiecie może jak to jest z i7 3820,czy da rade w przyszłości tą pastę pod czapką zmienić,czy to będzie jakieś efekty dawało? Narazie mam tego procka 4 miechy to jeszcze nie muszę ingerować ale na zapas nie zaszkodzi wiedzieć.

Edytowane przez kyciu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...