Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

Panowie komputer juz mam zwodowany,pozostala jeszcze kwestia karty graficznej.mam zamiar kupic gtx 970 być moze w póżniejszym czasie dokupie drugą.Kwesti jakiej firmy wybrac tak zeby nie było problemów z doborem bloku wodnego i backplate.

Obecnie mam chlodzonego proca i7 4790k@4.6mhz,oraz blok na płycie asus maximus formuła 7,chlodnica Hardware Labs Black ICE Radiator SR1 420 czy wystarczy ona do schlodzenia również karty graficznej?

Link to post
Share on other sites

Miałem zakładać nowy temat, ale zauważyłem, że jest tutaj wątek dotyczący pytań do poradnika o chłodzeniu wodnym, a ja takowe mam. W poradniku szukałem informacji dotyczących czyszczenia zestawu LC i znalazłem sugestie, że można to wykonać za pomocą wody z octem bądź wody z płynem do mycia naczyń. Moje pytanie to, czym lepiej będzie to zrobić gdybym chciał złożyć prosty układ tak aby go włączyć i aby samoczynnie się wypłukał. Mam 2 zestawy Swiftech H220 (w jednym brak bloko-pompki, w drugim jest uwalona) i w obu z nich w wężach znajduje się osad jaki często się wytrącał w tych zestawach AiO (taki jak na zdjęciu: http://i43.tinypic.com/141musz.jpg).Do tego posiadam pompkę Laing DDC-1T (wersja z niebieskim wirnikiem), na której wirniku również znajduje się osad przypominający kamień z twardej wody ale o kolorze zielonkawym. Nie wiem dokładnie jak wyglądają chłodnice ale od strony korków wlewowych wewnątrz wydają się czyściutkie. Jaki sposób czyszczenia byłby tutaj najlepszy?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Ja próbowalem i nie ma zadnego efectu,pastel nie przepuszcza swiatla..Mam również podswietlony z góry rezerwuara i swiatło ładnie sie odbija,nie bardzo widac chyba na zdjeciu...http://zapodaj.net/01997fe71a53b.jpg.html 

Pastel zdecydowanie nie przepuszcza światła.

Edytowane przez wojtekunc
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie różnicy w wysokości

Czy pompka d5 uciągnie blok na cpu i grafikę oraz sr1 560 która byłaby około 50-70 cm wyżej?

bo kurcze 560 jest dosyc spora i chciałbym ją zakwaterować na półce nad kompem tylko nie wiem czy to dobry pomysł Bo w innym przypadku chłodnica będzie musiała stać za kompem a tam panują warunki 'prawie beztlenowe"

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z czymś takim jak Jet Plate w blokach EK? Kupiłem blok i studiuję z ciekawości instrukcję obsługi i mój blok ma oryginalnie zainstalowany Jet 3 ja dla swojej platformy powinienem zainstalować Jet 1. O co biega?

Link to post
Share on other sites

Skoro czytałeś instrukcje to powinieneś wiedzieć że te "jet'y" poprawiają wydajność obiegu cieczy w bloku a co za tym idzie lepsza skuteczność odprowadzania ciepła przez ten blok, i każdy jet jest przystosowany pod konkretną platformę. (1155, 2011 itd.)

Edytowane przez Siwersus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. Tego samego się dowiedziałem z owej instrukcji ale myślałem że coś jeszcze się dowiem. 

Jest jeszcze taka notka:

 

EK-Supremacy universal CPU water block /w pre-installed Jet J3 (all around great performer)

 

Czyli nie ma konieczności zmiany na Jet 3 w moim przypadku ?!

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Która Ci się podoba/która ma więcej portów. Nigdy nie miałem chłodnic od EK, HWlabs jakościowo biły na pysk wszystkie moje poprzednie chłodnice (coolgate, alphacool, rx v1), ale do nowej nie mam porównania. Chłodnica EK 16fpi (nie wiem czy to split fin czy nie) więc tutaj troszkę więcej wiatru trzeba niż przy SR i RX

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zależy jakie płyny. Jeśli są to płyny z tej samej linii i różnią się tylko dodanym barwnikiem (jak na przykład mayhems X1 clear vs kolorowy czy mayhems pastel biały z niebieskim) to z mieszaniem nie będzie problemu. Ale jeśli są to płyny dwóch różnych producentów oparte na zupełnie innym składzie to może się zrobić z tego kaszana. W krytycznym wypadku przy dużej różnicy pH mogą nawet wytrącić się barwniki z jednego z nich i zapchać układ. Jeśli natomiast pytasz czy borygo z biedronki wymiesza się z borygo z orlenu to sprawdź to najpierw w osobnej butelce i będziesz wiedział. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...