Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

Proste i bardzo fajne rozwiązanie, tylko troszkę przepływ dławi.

Wkręcając go u góry reza i od góry zrobić wpływ cieczy, to powstanie fajny efekt na coś w rodzaju wodospadu (na wewnętrznych ściankach tuby rezerwuaru), lecz w zależności od rodzaju cieczy, może bardzo pienić.

Link to post
Share on other sites

W przypadku sr1 wentylator 92mm na 9v dawał radę :P  Czyli nawet nie pchać się w to, zamówiłem kilka sztuka BQ pure wings 120 z zamiarem skręcenia do ~1k i teraz nie wiem czy będzie to spełniać swoje zadanie. Jeszcze kwestia taka, przy prędkościach rzędu 1k wydajność chłodnicy będzie ograniczona (da rade ogarnąć cpu?) czy zupełnie nie nadająca się do układu? ;)

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

Witam.co sądzicie o wentylach aerocool dead silence 140mm?wizualnie moje noctua bardzo nie pasuja i szukam czegos z czerwonym akcentem no i w miare cichego..


W koncu znalazłem czas by  zwodować  mojego pc  :P Wyszło zupełnie inaczej niz bylo zaplanowane ,dla was doswiadczonych userów pewnie troszke wiochą bedzie zajezdzać,ale to moje pierwsze doswiadczenie w budowie chłodzenia wodnego.Zresztą to tylko prototyp do czasu kiedy kupie jakąs dobrą grafe.

ciekaw jestem waszych opini i sugesti by przy budowie finalnej wersji uniknąć jakiś blędów  :rotfl:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7565d4652360e909.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6c4452802cce39e.html

Edytowane przez wojtekunc
Link to post
Share on other sites

Gdzie szukać przyczyny wzrostu temperatury w idle ? Po dzisiejszej podmianie mobasa, temperatura cieczy wzrosła o ok 2st., temp. gpu wzrosła o ok 4st. , temperatura cpu też lekko podskoczyła. Pod obciążeniem temperatury bez zmian

 

Edit:

No i znalazłem rozwiązanie swojego problemu, przy składaniu zmieniłem ustawienie push-pull na 360, tak że pull włączało się po przekroczeniu określonej temperatury, czyli w idle nie kręciły się w ogóle. Jak przestawiłem z powrotem że push-pull działa caly czas temperatury wróciły do poprzedniego stanu.  :rudolph:

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...