Skocz do zawartości

Projekt Toxic Viper - wybór obudowy pod chłodzenie CPU.


Recommended Posts

Może, jak krótsze dystanse zastosujesz to może jakimś cudem zmieści się w wytłoczeniu :P

Bo z tego co SPC podaje, to 157mm jest na montaż chłodzenia no i + wytłoczenie, czyli ja wiem z 5mm? O ile chłodzenie mieści się w obrębie wytłoczenia.

Link to post
Share on other sites

Jutro się okaże, będzie filmik z montażu więc zobaczycie sami czy uda mi sie umieścić płytę w obudowie czy też nie ;)



od razu Ci mówię, że nie wejdzie :) Przy fortisie jest ok 1-1,5cm luzu do tego przetłoczenia :)

Myliłeś się niestety :D Nawet panel się swobodnie zamyka :)

484790_176142572546964_1992349124_n.jpg
 

Link to post
Share on other sites

w taki razie chłodzenie na pewno nie jest 5cm wyższe od fortisa. W naszej budzie (a mogę tak mówić bo VX i M40 to ta sama konstrukcja) Fortis się kończy równo z bocznym panelem obudowy. Gdyby nie przetłoczenie na tym panelu cooler miałby dosłownie 5mm luzu.

Link to post
Share on other sites

Ten cooler wchodzi na styk ale musiałem się nakombinować by go zainstalować, w filmiku wszystko wyjaśnię dokładnie ;)

 

Fortis się kończy równo z bocznym panelem obudowy. Gdyby nie przetłoczenie na tym panelu cooler miałby dosłownie 5mm luzu.


Nie rozumiem trochę tego co napisałeś, jeżeli chodzi o wysokość oby coolerów to Fortis jest niższy o jakieś 4-6mm.
Link to post
Share on other sites

 

 

Powinien jest o niecałe 5cm wyższy od SPC Fortis HE1225 porównałem je stojące obok siebie. Jak nie wejdzie to zrobię test w większej obudowie ;)

 

chodzi mi o to :) a konkretnie to co pogrubiłem :) Wyszła po prostu literówka i stąd nieporozumienie :)

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz, bo się pomyliłeś kilka postów wyżej:

Powinien jest o niecałe 5cm wyższy od SPC Fortis HE1225 porównałem je stojące obok siebie.

 

cm zamiast mm napisałeś :P

 

//edit:
Jak zwykle, spóźniony :/

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Ja jednak bym na tym dobrze nie wyszedł kupić 10m kabla + maskownice na kable, wiercenie ścian, stracony czas i więcej kasy. Opóźnienia nie są aż tak ogromne żeby to odczuć :)
Planuję jeszcze zakup routera o lepszym zasięgu bo ten z Orange to porażka.
Czekam na trochę oplotu i przewody i wtyczki będę oplatał na sam początek kabelki od panelu przedniego i mała tajemnica mam taki projekt fajny jeszcze więc niedługo filmik i w końcu zdjęcia bo pewnie każdy chciałby zobaczyć jak to będzie wyglądać :)

Link to post
Share on other sites

Ja na chwilę obecną mam 60 do 65 % siły sygnału i 90 do 100% jakości sygnału u mnie sytuacja prezentuje się w ten sposób że sygnał musi się zmierzyć z dwoma ścianami ale i taj jest dobrze.

Chłodzenie na wysokich obrotach wentylatorów to mała sucharka jak się ustawi na 1400-1500 jest względnie cicho ale nie jest to błoga cisza :)

Link to post
Share on other sites

kup 2 wentyle od mugena 2 1200-1400 rpm nawet na max obrotach jest bardzo cichy temperatury nie powinny przekraczać +2 stopnie przy nich w porównaniu do seryjnych

Ten cooler Thermaltake dostałem tylko do testów już go wczoraj odesłałem :)

Po za tym w nim się nie da wymienić wentylatorów :)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Super - dla początkujących się przyda na pewno :)

Kiedyś bawiłem się też w paski LED przy starej obudowie, także podłączane pod Molex. Efekt? Pozwolę sobie zamieścić tylko link do zdjęcia (to jest Twój worklog więc nie będę Ci tu śmiecił zdjęciem :D )

 

http://imageshack.us/a/img11/1272/sdc11324e.jpg

Link to post
Share on other sites

vuodi efekt bardzo fajny, powiem tak paski LED jak i katody fajna sprawa.
Ja zrobiłem jeden błąd a teraz go dostrzegłem już po fakcie że nie było widać jak dokładnie należy lutować wszystko zasłoniłem ręką ale mam nadzieję że osoby które się zdecydują na zrobienie takich pasków LED będą umiały same przylutować przewody do PCB.

Kuba ja mam właśnie podświetlone biurko tam gdzie jest półka na klawiaturę efekt jest mega ;)
Kupiłem zasilacz za około 19zł z włącznikiem i odciąłem tylko końcówkę i przylutowałem przewody, teraz nie muszę się schylać żeby wyłączyć oświetlenie a naciskam wyłącznik, super sprawa.

Spodobało mi się te oświetlenie może kiedyś zrobię sobie coś podświetlanego w pokoju ze zmianą natężenia światła i jego zmianą barwy :)

Link to post
Share on other sites

co ciekawe mam bardzo podobne biurko tylko w innym kolorze i w całkiem innym stylu , ale układ i każda półka identyczna jest, mam zamiar zrobić mu niezły modding (monitor zawieszany na tylnej ściance i podświetlony tak samo głośniki na tylnej ściance otwory na kable i wiele jakiś bajerów)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...