Skocz do zawartości

Projekt Toxic Viper - wybór obudowy pod chłodzenie CPU.


Recommended Posts

PROJEKT TOXIC VIPER

http://www.animalhi.com/thumbnails/detail/20121102/snakes%20toxic%20guatemalan%20palm%20viper%201920x1200%20wallpaper_www.animalhi.com_76.jpg

Witam

Zamierzam złożyć nowego kompa podzespoły już praktycznie wybrane pozostaje teraz tylko kwestia budy i chłodzenia proca.

Projekt będzie miał kolorystykę czarno-zieloną z domieszką wstawek żółtych i pomarańczowych.
Mam na oku dwie obudowy i szukam jeszcze 3 kandydata jeżeli okazałoby się to potrzebne.

1. NOX Coolbay VX Green GOBLIN Edition

http://www.proline.pl/?p=NOX+CLB+VX+GBE


Specyfikacja techniczna:
Standard: ATX, micro ATX
Trzy trzypozycyjne (LOW/STOP/HIGH) kontrolery prędkości wentylatorów
Porty: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x HD audio, 1 x mic
Materiał: Stal SECC i metalowa siatka Mesh
Kolor: czarny zewnątrz, zielono-czarny wewnątrz, przód podświetlony zielonym wentylatorem LED
Wymiary zewn. obudowy: 200 x 465 x 500 cm (szer. x wys. x gł.)
Wysokość dla chłodzenia CPU: 165mm 
(liczona od dystansów do których mocujemy płytę do boku obudowy)
Waga: 7,5 kg

System chłodzenia: 
Przód: 1 x 120 mm LED Zielony (w komplecie)
Tył: 1 x 120 mm /zielone łopatki/ (w komplecie)
 Góra: 2 x 120 mm (opcja)
Spód: 1 x 120 mm (opcja)
Chłodzenie HDD z boku od wnętrza obud.: 1 x 120mm (opcja)
Chłodzenie HDD od spodu - wentylatory 80mm lub 92mm montowane do każdej z 8 kieszeni bocznych HDD 
(jednocześnie max.4 HDD. z 4 went.) ponieważ każdy wentyl. zabiera miejsce kolejnej kieszeni

2. Sharkoon Tauron Green Edition

http://www.alternate.pl/html/product/Sharkoon/Tauron_Green_Edition/933982/?

 

 

 

  • Sprawa ATX
  • 2x 5,25 "wnęki napędów (zewnętrzne)
  • 1x 5,25 "lub 3,5" dysk zatok (zewnętrzne)
  • 7x 2,5 "lub 3,5" zatoczki z wymiennych tacek montażowych dla dysków twardych (wewnętrznych)
  • Top I / O: 2x USB3.0 (wewnętrzna 19-pinowe złącze płyty głównej), 2x USB 2.0 i 2x audio, zasilania i przycisk reset
  • 7 miejsc na karty rozszerzenia
  • Akrylowa boczna
  • Plastikowy panel przedni z wlotem powietrza, kieszeń obejmuje w projektowaniu oczek
  • Szybkie łączniki dla napędów optycznych, z otworem do montażu płyty głównej instalacji do wentylatorów CPU
  • 4 otwory do chłodzenia wodnego
  • System zarządzania kablami
  • Malowanie wnętrz
  • Zdejmowane uchwyty HDD obsługuje długie karty VGA do 42 cm
  • 2x regulatory prędkości wentylatora dla maksymalnie 6 wentylatorów
  • Wymiary: 510 x 205 x 495 mm (dł. x szer. x wys.)
  • Waga: ~ 9.5 kg
Konfiguracja Fan:

Przód obudowy   2x 120 mm LED wentylator (zainstalowany fabrycznie) Tylny panel   1x wentylator 120 mm (zainstalowany fabrycznie) Panel górny   1x wentylator 170 mm (zainstalowany fabrycznie)
Zawartość opakowania:
Kompatybilność:

Max. długość karty graficznej   42 cm Max. Wysokość chłodzenie procesora   17 cm Max. Długość PSU   29 cm
 

 

 

CHŁODZENIE CPU

Najbardzie kolorystycznie i ogólnie fajne jest to chłodzenie;


Akasa AK-CCX-4002HP Venom Multi Cooler

http://www.kompux.pl/akasa-akccx4002hp-venom-multi-cooler-p-649.html

Lecz obawiam się iż może nie wejść do obudowy NOX, a jeżeli chodzi o Sharkoon powinno sięzmieścić bez problemu lecz tez nie jestem do końca pewnny.

W przypadku gdy chłodzenie nie będzie pasowało do żadnej odudowy które chcę kupić zakupię 


Chłodzenie; SilentiumPC Fortis HE1225

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-27127-Chlodzenie-CPU-Fortis-HE1225.html

+ 2 x Akasa Viper 120x120x25 PWM

https://www.cooling.pl/akasa-viper-120x120x25-pwm,produkt,552778.html


Nie ukrywam bardziej zależało by mi na Akasie niż na Fortisie.
Akasa powinna się zmieścić niby do każdej z obudowy lecz bardziej chyba do Sharkoon'a.
Fortis będzie w ostateczności zakupiony jeżeli nie będzie możliwości instalacji Akasy.
Sharkoon będzie dopiero dostepny około 2 marca 2013 jeżeli trzeba to poczekam na niego w przypadku braku możliwości montażu Akasy w tej obudowie wybiorę Fortisa.
Lecz rozważam jeszcze zakup inne obudowy wyglądem przypominającej od środka NOX'a czy Sharkoon'a.
Zalezy mi na dużej szerokośc, czarnym kolorze budy, zielonej tatce pod płyte i zielonych modyfikowanych kieszeniach na dyski.
Nie ukrywam że poszukuję obudowy z przednim panelem USB 3 i regulacją wentylatorów.
Jeżeli macie jakieś propozycji innej obudowy przypominającej powyższe to prosże ja podać.

Pozdrawiam
Stefan

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites
Projekt będzie miał kolorystykę czarno-zieloną z domieszką wstawek żółtych i pomarańczowych.

Mam na oku dwie obudowy i szukam jeszcze 3 kandydata jeżeli okazałoby się to potrzebne.

 

1. NOX Coolbay VX Green GOBLIN Edition

 

2. Sharkoon Tauron Green Edition

 

Według mnie kolorystyka czarno-zielona nie będzie dobrze wyglądała z żółtymi i pomarańczowymi wstawkami. Najlepiej zdecyduj się na czarny plus jakiś drugi kolor np. ten zielony albo żółty. Z dodatkowych wstawek kolorystycznych bym zrezygnował bo wyjdzie z tego tęcza ale to oczywiście twoja decyzja. Co do obudowy to z tych dwóch dla mnie lepiej wygląda NOX, w tym Sharkoonie jest za dużo zielonego i za ostro daje to po oczach. Do moddingu brałbym chłodzenie CPU w całości czarne np. Prolimatech Megahalems Black. Wentylatory możesz sobie dokupić wtedy w swoim kolorze np. zielone lub żółte. 

Link to post
Share on other sites

http://www.animalhi.com/thumbnails/detail/20121102/snakes%20toxic%20guatemalan%20palm%20viper%201920x1200%20wallpaper_www.animalhi.com_76.jpg

Właśnie tutaj jest kwestia rozmiaru obudowy (szerokość) żeby zamontować Akase potrzebuję 16cm licząc od proca do bocznej ścianki.

Sharkoon mi się bardziej podoba.

Ogólnie koncepcja wyglądu jest taka że front świeci sie na zielono
Na bocznej ściance u góry i dołu zamontuję żółte lub pomarańczowe katody UV lub listwy LED, w zależości które światło bedzie miało lepszy kolor.
Przedłużki ATX 24 pin i 8 pin będą czarno-zielone lub szaro-zielone ewentualnie szaro-żółte.
Kable SATA III w oplocie zółtym lub zielonym w zależności co wybiorę do płyty.
Może tył wentylator zielony i na procku na pewno będzie coś związane z Akasą Viper.
Pamieć czarna niska od Corsair'a, chciałem  te od Geil'a

http://www.agito.pl/pamiec-geil-ddr3-2x8gb-1600mhz-cl10-evo-corsa-96-588181.html?cid=707&attr=1-226096

Ale za wysokie mają radiatory i będzie na nie zachodziło chłodzenie więc odpada.

Jeżeli macie jakieś inne opcje obudowy w tej kolorystyce to śmiało dawać linki chętnie sie przyjżę bliżej.

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites
po pierwsze olej tą obudowę to to samo co m40 a za 100zł więcej za tyle to możesz sobie dokupić dwa inne wentylatory i okno, albo sam zrobisz 

 

Wiem doskonale że NOX jest identyczny prawie jak Gladius M40, mi zależy na wyglądzie a nie na cenie to nie o to tutaj chodzi tak samo jak o te zielone wentylatorki, mozna takie kupic za 30zł.

Tacka pod płytę jest zielona to pierwsza sprawa, kieszenie dysków również, wloty z tyłu odbudowy tak samo.

Na bocznej ściance plexi i jak już wspomniałes 3 wentylatorki z zielonym ledem.

 

Fakt może i Gladius jest tańszy ale dolicz w tym momencie około 35zł boczna pokrywa z plexi, 90zł za wentylatorki nowe, stare nie beda mi potrzebne z Gladiusa M40, spray zielony + bezbarwny połysk około 40zł + mój czas, kasetki na dyski można pomalowac ale różny jest tego efekt, a jedna nowa to koszt około 15zł, bardziej jednak opołaca sie kupić NOX'a w moim przypadku.

 

Sharkoon Tauron będzie dostępny około 2 marca 2013, jest większy od NOX'a. posiada górny wentylator 170mm, na tatce od płyty są gumowe elementy koło maskownic kabli i trochę ładniej wygląda od NOX'a a jest o 30zł droższy.

 

Przedewszystkim zależy mi głównie na takiej kolorystyce i szerokości obudowy żeby zmieścić chłodzenie na proca o wysokości 16cm.

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites
Jeśli chcesz kupić tego sharkoona w Alternate.pl to zwróć uwagę na koszt przesyłki - to wszystko idzie z Niemiec.

 

Faktycznie masz rację wcale nie zwróciłem na to uwagi a to jest prawie 81zł koszt wysyłki, okropnie dużo raczej zrezygnuję z tego sklepu i tej obudowy.

Wybiorę NOX'a albo jakąś inną obudowę.

 

EDIT

 

Wybór już padł na NOX Coolbay VX Green GOBLIN Edition będę ją kupował po 10 jak dostanę wypłatę, przerzucę na razie stare bebechy z kopa i będę kupował noiwe podzespoły, obawiam sie że jak zrobię na odwrót i kupię najpierw podzespoły a potem budę to mi zniknie sprzed nosa NOX do kupienia i będę zdany na inną obudowę a zalezy mi na tej kolorystyce by potem sie nie bawić w malowanie sprayem i wycinanie z blachy otworów na plexi.

Wydaje się to rozsądnym wyborem pomino że za kwotę 250zł miałbym Gladiusa M40 tylko bez wizualnych bajerów.

Jeżeli chodzi o chłodzenie zdecydowałem się na zakup Fortisa z SPC i 2 wentylatorów Akasy Viper 120 mm.

Kolorystyka będzie nawiązywała do toksycznej żmiji ze zdjecia wyżej, głównie kolor zielony i czarny z odrobiną żółtego.

Na froncie będą dwa zielone wentylatory, góra to jeszcze do końca nie jestem pewny, lecz na 100% podświetlona będzie obudowa na boku gdzie jest ścianka z plexi żółtymi katodami lub paskiem led czyli góra i dół, zobacze jak świeci kolor żółty i pomarańczowy i wybiorę bardziej odpowiedni, może być tak iż żółte ledy czy katody będa za jasne i dadzą słabe światlo a pomarańczowe będą wydawały się bardziej żółte od prawdziwego oświetlenia w koloże żółtym.

Dodatkowo wentylatory na chłodzeniu świetnie będa pasowały z racji na swój żółty kolor.

Zakupię z czasem do zasilacza przedłużki ATX 24 pin i 8 pin w kolorze szaro zielonym zaś kable SATA III wybiorę żółte lub też zielone.

Pomyślę jeszcze nad rozwiązaniem wentylatorów u góry obudowy i na tyle co będzie bardziej pasowało kupić tylko z zielonymi łopatkami czy też z podświetleniem.

Nie chcę zbyt mocno iśc w oświetlenie zielone z racji na to że w pokoju będę miał zieloną polane w zależności jak intensywne światło będzie takie dobiorę wentylatory.

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites

Spoko :) 

Jak kupię budę zrobię unboxing i krótką recenzję jak się ma sprawa wymiarów i wykonania produktu, w zależności jak mi pozwoli budżet będę kupował kolejne podzespoły i elementy do obudowy, szykuje się myślę ciekawy projekt :)
Będę na bierząco pisal co kupiłem itp.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie na obudowe haf 932 posiadam fajny klocek z mnóstwem miejsca albo jeszcze haf x .

http://www.coolermaster-usa.com/upload/product/3017/gallery/full/1.jpg

Oprócz tego można na stronie coolermasterzamówić sobie boczne panele np tylko z plexą badź mają fajny ze smokiem.Kolejny plus to panele z haf x pasują do haf 932.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Myślę, że lepszy efekt daje już czarny mesh z zielonymi ledami od wentyli, lepiej się kontrastuje. Gdy pomalujesz na zielono to zleje się w całość.

Co do kolorystyki, sądzę, że powinieneś pozostać przy 2 kolorach (czerń + zieleń), jeśli wymieszasz kilka kolorów to zrobi się choinka.

Jeśli chodzi o chłodzenie CPU, to najlepiej kup coś wydajnego z cichym wentylem, a jeśli wentyl będzie innego koloru niż zieleń, to sobie go najzwyczajniej przemaluj farbą/lakierem na kolor jaki zechcesz.

Osobiście zmieniłbym oploty kabli na zielone, z tyłu obudowy bym wrzucił wentyla z zielonymi ledami. Do tego przemalowałbym ramiona wentylatorków na zielony kolor, choć jeśli są one z przeźroczystego tworzywa, to najpierw radziłbym spróbować z 1 sztuką, aby sprawdzić czy po przemalowaniu światło ledów nadal będzie się dobrze rozchodziło (czy nadal będzie dobry efekt wizualny podczas pracy wentyla).

Zawsze dodatkowo możesz przemalować szybę z pleksy farbą witrażową, aczkolwiek  może to nieco przyciemnić środek (to tylko taki pomysł, nie jestem pewien jakby to wyglądało).

Do środka obudowy można też wrzucić jakąś katodę/taśmę LED, aby oświetlić bebechy - ale to już jak kto lubi.

 

Ot kilka takich moich pomysłów, parę należy do koncepcji w jakiej chcę przerobić moją puchę, niestety jestem tylko biednym studentem i nie stać mnie na takie zabawy, przynajmniej na razie ; )

W każdym razie pomysł zapowiada się ciekawie, więc jeśli czas pozwoli to z chęcią będę śledził poczynania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Myślę, że lepszy efekt daje już czarny mesh z zielonymi ledami od wentyli, lepiej się kontrastuje. Gdy pomalujesz na zielono to zleje się w całość.

Co do kolorystyki, sądzę, że powinieneś pozostać przy 2 kolorach (czerń + zieleń), jeśli wymieszasz kilka kolorów to zrobi się choinka.

Jeśli chodzi o chłodzenie CPU, to najlepiej kup coś wydajnego z cichym wentylem, a jeśli wentyl będzie innego koloru niż zieleń, to sobie go najzwyczajniej przemaluj farbą/lakierem na kolor jaki zechcesz.

Osobiście zmieniłbym oploty kabli na zielone, z tyłu obudowy bym wrzucił wentyla z zielonymi ledami. Do tego przemalowałbym ramiona wentylatorków na zielony kolor, choć jeśli są one z przeźroczystego tworzywa, to najpierw radziłbym spróbować z 1 sztuką, aby sprawdzić czy po przemalowaniu światło ledów nadal będzie się dobrze rozchodziło (czy nadal będzie dobry efekt wizualny podczas pracy wentyla).

Zawsze dodatkowo możesz przemalować szybę z pleksy farbą witrażową, aczkolwiek  może to nieco przyciemnić środek (to tylko taki pomysł, nie jestem pewien jakby to wyglądało).

Do środka obudowy można też wrzucić jakąś katodę/taśmę LED, aby oświetlić bebechy - ale to już jak kto lubi.

 

Ot kilka takich moich pomysłów, parę należy do koncepcji w jakiej chcę przerobić moją puchę, niestety jestem tylko biednym studentem i nie stać mnie na takie zabawy, przynajmniej na razie ; )

W każdym razie pomysł zapowiada się ciekawie, więc jeśli czas pozwoli to z chęcią będę śledził poczynania.

 

Dziękuję serdecznie za sugestie związane z moim projektem, doceniam w ludzich właśnie otwartość na różne propozycje czy też zmiany.

Odnosząc się jednak do Twojej wypowiedzi, cięzko jest mi na razie dokladnie wytłumaczyć o co mi chodzi w tym modzie.

Choinka to i tak pewnie wyjdzie pod względem modyfikacji, wiele osób przypuszczam że tak sądzi.

Postaram się przybliżyć jakos graficznie jak by mialo to wyglądać w realu.

Malowanie łopatek wentylatora to nie zbyt dobry pomysł można kupić gotowe produkty jeżli z podświetleniem to lepiej przezroczyste.

Z mesh'em masz rację podświetlenie będzie się gryzło z zielonym lakierem na froncie.

Oploty całe zielone troche zbyt agresywnie będa sie rzucaly w oczy dlatego będa zielono-czarne lub zielono-szare, akcentem żółtego będą wentylatory na chłodzeniu Akasa Viper i 2 katody lub ledy.

 

Cięzko jest wma pewnie sobie to wyobrazić ja mam ten pomysł w głowie i zwizualizowac go nie jest łatwo musielibyście zobaczyć skończony projekt.

 

EDIT

 

Podobnie będzie u mnie to wyglądało

 

http://imageshack.us/a/img705/4355/20120912001719.jpg

 

Ja chcę trochę inny oplot zielony z czarnym na zmianę a nie czrny zielony czarny.

 

Zielone wentylatory na chłodzeniu CPU dziwnie wygladają, u mnie będzie Fortis + 2 x Akasa Viper.

 

Oświetli to 2 led/katoda żółta jedna koło zasilacza na spodzie a druga u góry, na froncie będą 2 wentylatory z zielonym podświetleniem.

 

Tym zostawię standard wentylator żeby nie było zbyt dużo światła.

Może z czasem wymienię go na ledowy zielony, zostaje jeszcze top obudowy.

Tutaj pomyślę czy wentylatory z zielonymi łopatkami czy też z podświetleniem led.

 

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o oploty to masz rację, sama zieleń byłaby zbyt mocna, znalazłem w innym temacie bardzo fajny motyw: http://forum.benchmark.pl/topic/27375-blackwhite-modding-gladiusa-d/?p=363704 oczywiście ze zmianą kolorków na zieleń-czerń, myślę, że będzie się to godnie prezentować.

 

Przyznam, że ładnie się prezentuje ta buda, wiem, że to nie Twoja ale osobiście zrobiłbym w niej porządek z kablami od grafy, oplótł resztę kabli (dół obudowy, zasilacz itp.) i zmienił te które już są, aby kolory szły na zmianę. W moim odczuciu nie pasują tu kolorystycznie wentyle od chłodzenia na CPU.

 

Jeśli chodzi o te żółte katody/LED to ciężko mi to sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać, także zaczekam na efekt.

 

Rozumiem co masz na myśli mówiąc o trudności wytłumaczenia pomysłu, gdyż mam tak samo, nawet nie umiem swojego pomysłu przelać na papier czy do programu graficznego, także nie przejmuj się, w zasadzie to grunt żeby Tobie buda odpowiadała i żebyś miał frajdę i przyjemność z budowy i użytkowania ; )

 

Byłbym zapomniał apropos malowania wentyli - owszem, jest mnóstwo gotowych produktów, ale nie zawsze każdemu one odpowiadają, wspomniałem o tym, gdyż mam zamiar u siebie przemalować i mam kilka pomysłów. Pierwszy jest taki, aby machnąć pionowe paski wzdłuż ramion. Natomiast drugi pomysł wygląda tak, aby na całej powierzchni ramion powstała spirala,

coś takiego: http://i.acermaniak.pl/acermaniak/2011/10/hypnotic-spiral-medium.jpg

lub takiego: http://us.123rf.com/400wm/400/400/zlajo/zlajo1002/zlajo100200006/6334079-wektor-abstrakcyjna-retro-psychodeliczny-ta--czy.jpg

Nie mam tylko pojęcia jak to się będzie komponować podczas pracy wentylatora, dlatego też zostawiłem sobie stare wentyle i na nich wypróbuję mój pomysł ; )

 

Cieszę się, że mogłem pomóc i czekam na wyniki ; )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I ja sobie spokojnie poczekam na wyniki i oglądnę z przyjemnością pierwsze foty :)

Dlaczego akurat żółte katody mają być, myślisz, ze dobrze to będzie wyglądało z tymi dwoma kolorami nie pogryzie się ?? Mod który pokazałeś wyżej wygląda całkiem fajnie. Może być ciekawie  powodzonka życzę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za komentarze.

Jeżeli chodzi o oplot to owszem tak będzie wyglądał jak podał Shreq tylko zielono-czarny oplot, na tym zdjęciu nie z moją obudową faktycznie wentylatory nie pasują, poprosiłem jednego użytkownika forum ktory ma Fortisa + Akase Vipera o zdjęcie jak to wygląda i powiem wam szczerze że mi sie bardzo podoba te połączenie, z resztą sami zobaczcie.

http://img254.imageshack.us/img254/5502/dsc01586v.jpg


Jeżeli chodzi o wentyle to albo z zielonymi łopatkami będa na tyle i topie obudowy lub z podświatleniem led na zielono.
Jeżeli chodzi o paski led lub katody to kupię żółte jeżeli nie będa pasowały to sprzedam lub oddam do sklepu myślę że jednak fajnie będą się komponowały.
Fakt w zdjęciu z odudową NOX straszny nieład z kablami, ja będę starał się je ładniej rozplanowac tak żeby to dobrze wyglądało i był dobry przepływ powietrza.



Znalazlem połaczenie kolorów o jakie mi chodzi :D
Chciałbym uzyskac podobny efekt moddując pc.

http://www.unmuseum.org/anaconda_green.jpg

Link to post
Share on other sites

płyta i pamięci nie pasują za bardzo nie myślałeś o zmianie ? a kartę jaką planujesz? 

 

http://www.ceneo.pl/14332023 te pamięci by ci pasowały, jeżeli dojdzie ci obudowa to obczaj czy da się wywalić oba kosze na dyski, w ten sposób zrobi się przestrzenniej 

 

 

Płyty pod kolor raczej nie dobiorę gdyż będzie tam siedział Phenom II x4 965 i jedyna płyta pod kolor jest pod Intela i to jeszcze mATX 

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-g1-sniper-m3-79-568903.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=568903

 

http://m1.agitomedia.pl/image/700x700/b31ebfd9dcce1c03365175ecc659dbe0/plyty-glowne/gigabyte-g1-sniper-m3.1102293.2.jpg

 

Jeżeli chodzi o pamięci Geil'a Evo Corsa są fajne lecz nie zmieszczą się przez chłodzenie na proca planuję na razie zakup 2 x 4Gb 1600Mhz CL9 od Corsair'a XMS3.

 

Kartę zamierzam kupić Radka 7870 2Gb od XFX lub Sapphire.

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=311177&n=Radeon-HD7870-FLEX-GHZ-2GB-DDR5-256BIT-HD-DVI-2mDP-FULL&w=c

 

http://www.proline.pl/?p=XFX+FX-787A-CDFC

 

Chętnie kupiłbym pamieci niskie w zielonym kolorze.

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites

 

Phenom II x4 965

a nie masz teraz intela?

 

 

Płyty pod kolor raczej nie dobiorę

 

nie musi być zielona, czarna by starczyła zawsze to lepsze niż niebieski

 

 

2 x 4Gb 1600Mhz CL9 od Corsair'a XMS3

 

mają one niebieskie akcenty lepsze będą już czrne http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-low-profile-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl-9-9-9-24-xmp-cml8gx3m2a1600c9-404974/

 

 

Kartę zamierzam kupić Radka 7870 2Gb od XFX lub Sapphire.

 

 

żadna jakoś do moda nie pasuje, jedna ma niebieskie pcb a druga sporą czerwoną wstawkę  lepiej prezentował by się jakiś asus lub  msi 

Link to post
Share on other sites

a nie masz teraz intela?

 

 

 

nie musi być zielona, czarna by starczyła zawsze to lepsze niż niebieski

 

 

 

mają one niebieskie akcenty lepsze będą już czrne http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-low-profile-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl-9-9-9-24-xmp-cml8gx3m2a1600c9-404974/

 

 

 

 

żadna jakoś do moda nie pasuje, jedna ma niebieskie pcb a druga sporą czerwoną wstawkę  lepiej prezentował by się jakiś asus lub  msi 

 

 

1. Mam intela ale starego pod socket 775

 

2. Asrock jest prawie cały czarny, ja wybrałem o wiele lepszego Asusa z czarnym laminatem, złącza i sloty i tak są niebieskie.

 

3. Te pamięci które wybralem będą odpowiednie do tego confingu, nie opłaca mi się brac dla czarnego koloru pamieci z XMP.

 

4. Asus i MSI mają również w tych modelach czerowone i niebieskie wstawki, aktualnie mam kartę Asusa HD6670 z podobnym chłodzeniem jak w 7870 z tym że jest to mniejsza i słabsza karta.

Jeżeli już miałbym brać kartę która idealnie by się zgrała to była by to pewnie Evega z serii 600.

Link to post
Share on other sites

1. Mam intela ale starego pod socket 775 2. Asrock jest prawie cały czarny, ja wybrałem o wiele lepszego Asusa z czarnym laminatem, złącza i sloty i tak są niebieskie.

wypisz co już  masz a co dopiero masz zamiar kupić, myślałem ze to zdjęcie wcześniej to twoje i nim się wzorowałem w wypowiedzi 

 

 

3. Te pamięci które wybralem będą odpowiednie do tego confingu, nie opłaca mi się

dla czarnego koloru pamieci z XMP.

myślę że opłaca się dopłacić parę złotych to tych co ja dałem i nie pożałujesz 

 

Asus i MSI mają również w tych modelach czerowone i niebieskie wstawki,

ale są w takich miejscach że nie widać tego  

 

za 800zł masz gtx 660 evga http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1059-6008-02g-p4-2660-kr-530160/

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

Hehe nie pisalem że to nie jest mój pc tylko podobnie chce zrobić tylko ładniej :)

Z pamięciami jeszcze zobaczę może te Geil'a wybiorę zależy jak się zmieszczą.

Najprawdopodobniej kupię FLEX'a od Sapphire fajnie się prezentuje i mi nie będzie przeszkadzał ten lekko widoczny kolor :)

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2012/10/Sapphire-Radeon-HD-7870-Flex-2GB-W-pe%C5%82nej-krasie_.jpg

Link to post
Share on other sites

taka mała uwaga ode mnie. Jeśli kupisz tego fortisa i 2 akasy to pamiętaj żeby nie dawać obu wentylatorów na nawiew tylko jeden żeby wiał a drugi żeby wyciągał. Ja się zastanawiam czy nie kupić drugiej akasy i nie dać właśnie na wyciąg zamiast tego co był seryjnie w fortisie. Zresztą, najpierw zmiana pasty i budy, potem grafa. A potem pomyślę o jakimś moddingu :)

 

Ale żadnych LEDów :) To ma być komputer a nie choinka ;)

Link to post
Share on other sites

taka mała uwaga ode mnie. Jeśli kupisz tego fortisa i 2 akasy to pamiętaj żeby nie dawać obu wentylatorów na nawiew tylko jeden żeby wiał a drugi żeby wyciągał. Ja się zastanawiam czy nie kupić drugiej akasy i nie dać właśnie na wyciąg zamiast tego co był seryjnie w fortisie. Zresztą, najpierw zmiana pasty i budy, potem grafa. A potem pomyślę o jakimś moddingu :)

 

Ale żadnych LEDów :) To ma być komputer a nie choinka ;)

 

Wiem jeden dmucha drugi wydmuch-uje :D

Też 2 Akasy kupię spodobały mi się :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...