Skocz do zawartości

Projekt Toxic Viper - wybór obudowy pod chłodzenie CPU.


Recommended Posts

Jeżeli chodzi o te ruchy to faktycznie nie były do końca prawidłowe malowałem to około godziny 17-18 więc nie widziałem dobrze czy powierzchnia się dobrze pokryła zresztą to jest siatka i trudno mi było dostrzec czy jest ok.
Odnośnie plastikowych elementów na których jest osadzona siatka metalowa nie będę usuwał tych plastików w kształcie X ponieważ one  są po to aby filtr przeciw kurzowy nie wypadał jak bym to usunął to filtr by wypadał a nie o to w tym chodzi to ma zapobiegac czesciowemu dostawaniu się kurzu do środka obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Zawsze tak jest gdy co się robi raz na jakiś czas. Ruchy nie są dość pewne. Ostatnio malowałem obudowę to pierwszy element był tak masakrycznie pomalowany ze musiałem poprawić. A reszta już pięknie bo wyczułem "temat" U Cb i tak jest git, ładnie to wyszło.  :->

Edytowane przez burgman85
Link to post
Share on other sites

a ja powiem że sam pomysł z malowaniem ciekawy. Efekt nie do końca. Po prostu nie podoba mi się taka mieszanka. Wentyli z przodu pewnie teraz nie widać w ogóle żeby na zielono świeciły bo się zlewają z zielonym frontem :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej działająca niebieska płyta, która nie pasuje kolorystycznie niż pasujący kolorystycznie mpower, który pewnie już podczas unboxingu by padł

Asus to akurat też permanentne problemy natury serwisowej w tym kochanym nadwiślańskim kraju :) Ale Asrock pasowałby tutaj o wiele lepiej. PCB brązowe jest na dobrą sprawę tylko w ostrym świetle (np. z lampy błyskowej). Zresztą PCB w tym Asusie jest też brązowe, bo tak wygląda barwiony laminat...

 

Laminaty które są stricte-czarne są malowane (jak np. MPower). 

 

Asrock jest dokładnie tak samo "czarny" jak ten Asus 

http://photos.expertreviews.co.uk/images/front_picture_library_Expert_Reviews/dir_369/er_photo_184963_52.jpg

http://www.alsen.pl/files/photos/21/198321/121125/original.jpg

 

Do tego w M5A97 jest fatalny kontroler USB 3.0 (zaniża wydajność). 

Link to post
Share on other sites

Płytka fajna ale jedynym minusem dla mnie jest drugie złącze PCI-E 2.0 x16 które ma szybkość x4 dla drugiej karty. Daje to małe korzyści przy CrossFireX.

Edytowane przez burgman85
Link to post
Share on other sites

Już Ci odpowiadam, pierwszy powód to czarne PCB, kolejna sprawa to fakt iż karta posiada jednolicie zabudowane chłodzenie i praktycznie brak wstawek kolorystycznych prócz małych czerwonych pasków których i tak nie widać po zainstalowaniu karty.
Wybór również padł na tą kartę z uwagi na 3Gb pamięci GDDR5 z szyną 384Bit, miałem do wyboru jeszcze w podobnym przedziale cenowym ASUS GTX 660 Ti  DC2T 2GB jednak dla samych CUDA i PsyhiX nie opłacało mi się kupować karty  z racji tego że nie będę korzystał z tych dobrodziejstw, czasem może trafi się tylko jakaś gra sporadycznie która będzie z tego korzystała.
W zamian tego mam obsługę do 6 monitorów więcej pamięci i lepszą szynę :)
Głównie te rzeczy wpłynęły na zakup tej karty.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli że pojechałem z kolorystyką trochę nie w tą stronę i mam po oklejać wszystko folią 3M ?
Jeżeli chodzi Ci o płytę to jedynie co widać to radiatory na sekcji zasilania i mostkach. 
Zasilacz będzie inny + przewody w oplotach tak samo jak i inne przewody w obudowie.
Cały projekt pewnie zakończę około końca czerwca lub w połowie lipca :)

Edytowane przez Stef92
Link to post
Share on other sites

Utrudniłeś sobie zielony mod przez zakup takich a nie innych podzespołów. Zielone z niebieskim to raczej kiepski pomysł. Jak mogę zasugerować to załatw sobie siatki mesh i na radiator sekcji zasilania naklej go wcześniej malując na zielono tak samo jak zrobiłeś z frontem i topem.

 

Tani i prosty sposób i nie pogorszy to chłodzenia. Co do karty graficznej to mam dcii i jednak nie jest to przemyślana konstrukcja.

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

w sumie to oklejanie to nie taki głupi pomysł, nie powinno się to super znacząco dobić na temperaturach

 

 

płytę to jedynie co widać to radiatory na sekcji zasilania i mostkach. 

no niestety te elementy są dość spore i mocno widoczne  

Link to post
Share on other sites

Ja mam trochę inny pomysł co do tych radiatorów pomaluję je lakierem na zielono :D
Jak bym miał dużo kasy to bym kupił drugą płytę i tyle i tam bym, pomalował radiatory.
Z resztą nie będą one widoczne jak założę chłodzenie na procesor :D
Pomysł z zaślepieniem radiatorów nie jest zły w sumie już gdzieś widziałem z siatki cały pancerz na płytę ktoś robił.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie okryć całą mobo też siadkę mesh tak jak tu ale w wersji plex

 

Siatka oczywiście też zielona z akcentami jakimiś lub logami firm na naklejkach

 

http://s19.postimg.org/t6mr9ptk2/Azza_Genesis_9000_DAY_2_004.jpg

 

PS ile dałeś za obudowę 

 

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

 

Ta sama buda tylko beż okna na boku (okno ok 60 zł oryginalne na stronie)

 

PS 2 Siatka do wglądu plus cyna bardzo ładny efekt

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?243704-Xien16-quot-Pink-Project-quot

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...