Skocz do zawartości

i5 750, Asus P7P55D.


Recommended Posts

No dobra.. na VCore = 1,075 Linx za pierwszym razem zatrzymał się przy - bodajże - 10-ym przebiegu. Jednak za drugim razem przeszedł bez błędów. Co z tym zrobić..dać o 1 stopień w górę VCore?

 

EDIT.

Wróciłem jednak do 1,08125 - puściłem LINX na 25 przebiegów i zakończył bez błędów. Na tym pozostanę. Biorę się za IMC.

Link to post
Share on other sites

No i super - jak temperaturki?

Rozumiem, że SuperPI tez testujesz teraz przy IMC?

 

Jak określisz te minimalne napięcia i temperaturki, to zrób sobie kilka benchmarków na tym configu (everst, sandra, smarki, winrar, benchmarki gierkowe) i zapisz sobie wyniki. Jak bedziesz chciał potem dalej podkręcić procka albo powalczyc jeszcze z pamięciami, to wtedy przyda się to do porównania - czy warto.

Link to post
Share on other sites

Temperatura przy tej konfiguracji napięć - max. 63 - spadła o 10 st. w stosunku do pierwszych ustawień - mimo to, wydaje mi się jeszcze za wysoka (porównuję z wynikami osób na innym forum)

Mam nadzieję, że obniżenie IMC coś jeszcze pomoże.

SuperPI - wszystko liczy jak trzeba :/

Link to post
Share on other sites

Ok.. sprawa wygląda tak:

 

"Stabilne" napięcia to Vcore 1,08125 oraz IMC 1,13750. Temperatura max. 63 st. - czyli nie spadła już podczas obniżania IMC. Co prawda raz było 62 st. przy pow. napięciach, ale nie wiem skąd ten 1 st. różnicy. Wydaje mi się, że te 63 st. to chyba trochę za dużo.. może faktycznie coś jest nie tak z chłodzeniem u mnie.. może to, że GPU, które przecież emituje ciepło jest bardzo blisko collera nie pozwala zejść niżej temperaturom - tak sobie gdybam :P .. może wentylator na coolerze mam słaby? Obudowa - myślę, że jest dobrze wentylowana; na pewno jest zadbana (często odkurzana).

 

PS. EIST, C1E, C-State - o ile dobrze zrozumiałem nie obniżą mi temp. w stresie..ew. w idle - czy tak?

Link to post
Share on other sites

Flex powinien być dobry. Miałem Quieta, a to bardzo podobne coolery. Co dziwne u mnie też temperatury były wysokie. Są wysokie nawet na Megahalemsie z dwiema Magmami. :P

 

3,4 GHz@1,2 V (w BIOS-ie, 1,1V Qpi) - 60 stopni w stresie. Nie wiem też dlaczego nie działa u mnie oszczędzanie energii w spoczynku. C1, EIST etc. włączone. Turbo wyłączone. Chociaż może jednak działa, tylko CPU-Z tego nie pokazuje. Real Temp pokazuje.

Link to post
Share on other sites

Flex powinien być dobry. Miałem Quieta, a to bardzo podobne coolery. Co dziwne u mnie też temperatury były wysokie. Są wysokie nawet na Megahalemsie z dwiema Magmami. :P

3,4 GHz@1,2 V (w BIOS-ie, 1,1V Qpi) - 60 stopni w stresie.

 

A nie zejdziesz juz niżej z napięciem CPU?. U mnie robi niecałe 3.6 na 1.175V.

Obudowy mamy "prawie" :P:D takie same, więc przewiew powinien byc dobry

Nie wiem też dlaczego nie działa u mnie oszczędzanie energii w spoczynku. C1, EIST etc. włączone. Turbo wyłączone.

A jaki masz system i jakim programikiem to sprawdzasz?
Link to post
Share on other sites

Dostałem podpowiedź na pclabie, aby założyć ponownie cooler..no tak, ale to rozumiem, że może być coś nie tak z pastą.. bo cooler jako taki zamontowałem bez większych problemów, nie jeździł na procesorze podczas dokręcania. Pastę zaś nałożyłem na sam środek CPU i docisnąłem coolerem (bez uprzedniego rozsmarowania).

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez pojęcie "format"? :P

Testów poszukam.. ale gdyby okazało się, że ten cooler rzeczywiście tak ma.. to trzeba chyba rozejrzeć się za czymś lepszym. Domyślam się, że wyższe temperatury nie wpływają dobrze na żywotność CPU.. a co jeśli kiedyś tam podkręcę go mocniej..

Link to post
Share on other sites

No wiesz, wielu tutaj na wszelkie problemy poleca "format" jako rozwiązanie problemu. :P

W twoim przypadku zdjęcie i ponowny montaż, to własnie taki sposób ostateczny.

 

Nie martw sie tymi temperaturami, przeciez i tak za rok, dwa pewnie bedziesz wymieniał tego procka na nowszy model :D

Link to post
Share on other sites

O nie.. rok czy dwa nie wchodzi w grę :D Musi wystarczyć na 3 lata - tak jak mój ostatni proc.

Tylko teraz tak..muszę zastanowić się co mi się bardziej opłaca.. czy bawić się w demontaż i ponowne nałożenie pasty (tylko może w inny sposób niż poprzednio.. jaki?) ..czy od razu kupić lepszy cooler (bardzo chwalony jest Scythe Mugen 2)? Jak ponownie nałożę Zalmana i okaże się, że poprawy brak, to tylko 2 razy więcej roboty :P

Link to post
Share on other sites

No .. wystarczyło w sumie niewiele poczytać, aby dowiedzieć się, że Zalman (co prawda Quiet) właściwie nie ustępuje Mugenowi 2. Ponadto temperatury w stresie na podkręconym i5 750 do 4GHz przy VCore 1.35 są nieco mniejsze niż u mnie obecnie, bo 60 st. A może to być wina wentylatora?

Słuchajcie, a jak radzić nakładać pastę - tak jak ja to zrobiłem (vide wyżej) czy rozsmarować cienko na całym CPU i potem nałożyć? - może tu jest haczyk?

 

Przemek, chyba czytamy sobie w myślach :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...