Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Były takie pomysły w Admince, ale 300 postów, to zbyt duża bariera.

Natomiast dając mniejszy limit np. 50 postów, doprowadziliśmy do sytuacji w której nowy użytkownik zacząłby spamić gdzie popadnie, byleby natrzaskać określoną ilość postów i otworzyć przed sobą wrota do giełdy...

Mamy na forum wypracowane dość dobre procedury bezpieczeństwa, które zdają egzamin. Reszta zależy od zdrowego rozsądku użytkowników.

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Obecnie wygląda to tak, że wpada mietek i najwięcej postów trzaska w dziale giełda:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/148769-sprzedam-podk%C5%82adka-gamingowa-pod-mysz-nvidia/

 

http://forum.benchmark.pl/topic/148746-enermax-liqtech-120x-oraz-3-gry-black-ops-2-skyrimle-divinity/

 

itd a to tylko pierwsza strona i pół dnia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ogłoszenie jest zgodne z regulaminem to nie za bardzo rozumiem, w czym widzisz problem ?

 

Jeśli ktoś na gwałt potrzebuje kasy to rejestruje się gdzie się da i jeśli takie ogłoszenie na kilometr nie śmierdzi wałkiem, wymaganie, aby wrzucił wynik 3D Mark'a, 5 obrazków w OT, 3 tyłki w wiadomym temacie i na koniec pospamił z 2h na SB, tylko po to, by mieć dostęp do Giełdy, jest dla mnie niedorzeczne.

 

Podejrzane ogłoszenia są wyłapywane bardzo skutecznie, sam przeglądam działy Sprzedam/Zamienię prawie codziennie i nie widzę najmniejszego powodu do zmiany obecnego stanu rzeczy.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

To access the marketplace you must: 

 

  1. Have more than 50 posts
  2. Mouse over "Member List" in the forum menu
  3. Select "User Groups"
  4. Click "Apply"
  5. If you don't see apply, see step 1

 

 

 

Jak widać da się.

Wcale to nie zwiększy ilości spamu. Co najwyżej może zwiększyć tylko ilość aktywnych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wcale to nie zwiększy ilości spamu.

 

Zwiększy. O 49 postów na jednego, przypadkowego gościa, który jedynie chce coś sprzedać.

 

 

 

może zwiększyć tylko ilość aktywnych użytkowników.
 

 

Wybacz, ale zmuszanie kogoś, by w celu sprzedania jakiegoś przedmiotu udzielał się gdziekolwiek, wbrew własnej woli to dla mnie idiotyzm i natychmiast włączają mi się skojarzenia z olimpiadą moderacyjną i wypracowywaniem dziennej liczby warnów.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Zwiększy. O 49 postów na jednego, przypadkowego gościa, który jedynie chce coś sprzedać.

 

Nie sądzę aby komukolwiek chciało się spamić 49 postów tylko po to, żeby uzyskać dostęp do giełdy.

 

 

 

Wybacz, ale zmuszanie kogoś, by w celu sprzedania jakiegoś przedmiotu udzielał się gdziekolwiek, wbrew własnej woli to dla mnie idiotyzm i natychmiast włączają mi się skojarzenia z olimpiadą moderacyjną i wypracowywaniem dziennej liczby warnów.

 

To nie jest zmuszanie tylko pewne zabezpieczenie działu, w którym jakby nie patrzeć ludzie obracają gotówką.

 

Widzę, jednak że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie jest zmuszanie tylko pewne zabezpieczenie działu, w którym jakby nie patrzeć ludzie obracają gotówką.

 

Uważasz, że napisanie 50 postów jest lepszym zabezpieczeniem niż zdrowy rozsądek użytkowników, którzy dość solidnie sami pilnują porządku w Giełdzie, połączony z naszą (zieloną) weryfikacją ?

 

http://gifsec.com/wp-content/uploads/GIF/2014/03/Black-Guy-Really-GIF.gif

 

 

 

Nie sądzę aby komukolwiek chciało się spamić 49 postów tylko po to, żeby uzyskać dostęp do giełdy.

 

A ja nigdy nie sądziłem, że spotkam w życiu debili, którym nudzi się do tego stopnia, że zakładają pierdylion lewych kont i na forum IT gadają sami ze sobą. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy da się to technicznie rozwiązać. Tak opcja zaznaczania dowolnej treści (obrazek, tekst), z udostępnieniem tylko użytkownikom zalogowanym byłaby czasem przydatna.

Na chwilę obecną w w/w temacie jest taka uwaga: że kody są ogólnodostępne, więc jeśli rozdający woli oddać wyłącznie użytkownikom z forum BMK, może sobie zastrzec dostępność kodów poprzez PM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Programistą nie jestem, ale z tego co się orientuję do każdego typu forum są wtyczki które to umożliwiają. Poza tym może pomóc nawet dorzucenie filtra przed generowaniem widoku.

Podaję przykład jak to rozwiązano na jednym z innym forum:

 

 

http://darkwarez.pl/forum/seriale-tv-rip/4549578-ncis-new-orleans-sezon-1-2014-x.html 

 

 

ps. mogłem coś pomieszać bo rady zasięgnąłem u kumpla. Sam jak wspomniałem aż tak tak dobrze się nie orientuję w temacie.

 

@worm - zdaję sobie sprawę że problem można obejść, ale w/w funkcjonalność mogłaby się przydać i w innych miejscach :) 

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja: wchodzę na forum ze strony głównej benchmark.pl. Po zalogowaniu, strona "cofa się" do strony głównej Benchmarka. Czy nie można by zrobić tak, żeby jednak po zalogowaniu pozostawała strona główna forum? Nie po to wchodzę i loguję się na forum, żeby wrzucało mnie na główną stronę serwisu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

WItam, chciałbym się dowiedzieć jak działa zaznaczanie "Najlepszej odpowiedzi"

Po raz któryś z rzędu spotykam się z sytuacją gdzie autor wątku zaznacza swój post jako najlepsza odpowiedź chociaż on takowy nie jest.

Czy nie jest to prosty system do nabijania sobie rankingu?

 

Oto przykłady:

http://forum.benchmark.pl/topic/164844-jak-wyci%C4%85gn%C4%85%C4%87-klucz-oem-z-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej/

 

http://forum.benchmark.pl/topic/165652-problem-z-virtual-boxem-i-serwerem/

Link to post
Share on other sites

Jakiego rankingu? Oprócz punktów reputacji, oznaczenie najlepszej odpowiedzi niczego nie zmienia. Jest to tylko informacja dla innych użytkowników, iż problem został rozwiązany Przynajmniej z tego co wiem.

Link to post
Share on other sites

No i to jest mylące dla innych użytkowników.

Miałem na myśli reputację pisząc o rankingu.

Wiem, że moderatorzy mają na głowie dużo innych obowiązków, ale czy nie powinni zwracać uwagę na to także?

 

OT: Podziwiam moderatorów - moje oczy po kilku przeczytanych postach zaczynają krwawić, mam na myśli sposób oraz formę wypowiedzi większości użytkowników.

Dlaczego ludzie myślą, że na forum można pisać jak się chce, czy jak rozmawiają to drugą osobę też mają w ... gdzieś?

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites
Dlaczego ludzie myślą, że na forum można pisać jak się chce

Jakbyś dostał PW od użytkownika, któremu dałeś warna wyzwiskami to dopiero byś przejrzał na oczy ;)

Oczywiście czasem da się wychwycić i zaznaczyć "właściwe" rozwiązanie. Punktowanie dobrej odpowiedzi to inna kwestia.

Link to post
Share on other sites

Dlatego pozycja moda nie jest dla mnie.

Jak widzę posta na kilka linijek, dwie kropki w całym tekście i ani jednej wielkiej litery to z miejsca warna bym dał.

 

Słyszałem, że polacy na obczyźnie bardziej dbaja o czystość języka niż obywatele mieszkający w kraju - nie wiem czy to prawda, ale patrząc na forum to się przychylam do tego.

 

A jakby wprowadzić zmianę, żeby pod avatarem wyświetlał się wiek użytkownika? Chociaż nikt tego nie jest w stanie zweryfikować.

Link to post
Share on other sites

Pisowni przestrzegamy. Nie jakoś wybitnie restrykcyjnie, ale za posty od których oczy krwawią owszem upomnienia idą i to często.

Co do oznaczania najlepszej odpowiedzi - chwilowo wygląda to tak, że autor ma możliwość dać do zrozumienia, że jego temat jest rozwiązany i ta odpowiedź była najbardziej pomocna. Nie zawsze to działa (choćby ze względu, że nieświadomy autor zaznacza swój post, czasem nawet z niczym poza podziękowaniem, lub dobrych odpowiedzi jest kilka i to one składają się w całość), ale czasem ułatwia to odnalezienie szybkiej odpowiedzi na szybkie pytanie. Nie daje to nic innego poza ułatwieniem szukania, bądź moderowania. 

Co do wieku, to sam sobie odpowiedziałeś ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...