Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Oh hey! Theres drama goin on!
W-w-w-wonderful!

http://29.media.tumblr.com/tumblr_lxjm4n4umw1rn1xxfo1_400.gif



Panowie, jak to będzie z internetem w PS4 - czym to się je, jak to się podłącza? (Nieobeznany w temacie, uczulony na wikipedię, pytanie jest poważne mimo luźnego sformułowania)

Link to post
Share on other sites

W pupie Ci się poprzewracało od tego dobrobytu :D
No wszystko zależy od tego ile będzie kosztowała eksploatacja tej bądź microsoftowej konsoli, a głównie od tego ile będę miał siana pod koniec roku... ale nie powiem, trochę kusi skoro aktualne GPU wystarczy do końca roku i pewnie jeszcze dłużej ;)

Link to post
Share on other sites

Oh hey! Theres drama goin on!

W-w-w-wonderful!

 

 

 

 

Panowie, jak to będzie z internetem w PS4 - czym to się je, jak to się podłącza? (Nieobeznany w temacie, uczulony na wikipedię, pytanie jest poważne mimo luźnego sformułowania)

Prawdopodobnie 'łajfi', ewentualnie kablem Ethernet... 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ale gry nowe będą, z nowymi mechanizmami i nieprędko pojawią się pewnie na pececie. Bajki bajkami ale wszyscy widzieliśmy te filmiki, czy na PC puszczane czy nie, ja takich efektów cząsteczkowych (a było to wyraźnie prezentowane w real time) na pececie w żadnej grze nie widziałem. Programiści na obecnej generacji już pokazali że potrafią wydusić cuda, spójrzmy prawdzie w oczy, jak na takie liche bebechy te gry naprawdę nieźle wyglądają. Ofkozzzz na PC jest lepsza grafa, ale mimo wszystko... Ja trzymam kciuki za ps4 bo dwójka i trójka lekko mnie zawiodły. Mam nadzieję, że czasy podjarki jak za czasów PsOne powrócą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dwójka cię zawiodła? Dwójka do tej pory była najfajniejszą generacją, co prawda od rywali technicznie mocno odstawała (GC, XBOX) ale dla fanów "Japończyków" dwójka była best of all. PS3 za bardzo uciekło w komercjalizację i każualowców... 

 

Zresztą porównaj sobie poziom trudności Killzone na PS2 do kolejnych części na PS3 (finałowa walka w KZ2 to wyjątek). 



PS: Gdzie ty widziałeś żeby np. PS3 wprowadziła jakieś nowe mechanizmy? Chyba że mówimy o uproszczeniu wszystkiego do cna i zalewie oskryptowanych gier typu przejdź z A do B. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dwójka miała cholerne problemy z framerate, czego próżno szukać było u konkurencji. Miałem wybór przy zakupie i Xbox nawet był tańszy. Potem, jak u kolesia widziałem takie tytuły jak ninja gaiden czy otogi gdzie nasrane nie wiadomo czego na ekranie a animacja nie zwalniała na sekundę to mi kolana miękły. Była to pierwsza konsola, przy której się bałem jak odpalałem pierwszy raz grę jaki będzie framerate ! Miała parę exów to prawda; god of war, shadow of rome, final fantrasy x, ale xbox miał jednak przewagę technologiczną, którą w takich wyjebistych tytułach jak mercenaries było bezlitośnie widać. PS3, spójrzmy prawdzie w oczy. Uncharted - na tym koniec, można się bez reszty obejść i żyć. Jeszcze przykuło moją uwagę, krótkie aczkolwiek miażdżące Journey. Reszta ? Połowy tytułów nie pamiętam nawet teraz.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Miałem jeszcze epizod z gamecube i wii ale konsole niny do mnie nie przemawiają. Pograłbym, sobie jedynie w New Super Mario Bross 2 bo oprawa jest śliczna i wieje oldschoolem. Ehh może będzie emulator.



Na Xa też były grube giery. Taka platformówka z wiewiórką, miazga - najlepszy platformer jaki grałem. Czarny humor wylewał się z ekranu. Aaaa mam Concer Live ande Reloaded. :D

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja tam nawet jakimś wielkim maniakiem Uncharted nie jestem, pomysł ekstra (chociaż to właściwie taki Tomb Raider) ale uznajmy że Drake bardziej do mnie przemawia jako bohater gry, to jednak Uncharted jest grą na raz - przechodzisz z przyjemnością, ale trwa to na tyle szybko i w sumie bezproblemowo że nie wracasz do tej gry choćby pamięcią.

 

Dla mnie jedyny prawdziwy killer na PS3 to Heavy Rain, bo na prawdę lubiłem Fahrenheit. 

 

MGS4 głowy mi nie urwał, Killzone to oskryptowane do bólu liniowe strzelanki jakich na PC jest pełno, na Resistance i zabójcze 960x700coś nie mogę patrzeć. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Tego się spodziewałem, wolałbym 720 i 60. Całą nadzieja w Xboxsie :D Przecież teraz nie może być on słabszą konsolą. :D

Ponoć Biluś z boku cały czas adoruje następcę 360tki :D Może być grubo. Oni startują z spokojnej pozycji w przeciwieństwie do sony, które wali wszystko na jedną kartę.

Link to post
Share on other sites

To tylko utwierdza w przekonaniu że ten sprzęt nie jest aż tak super mocny jak niektórym się wydaje... Nowy Xbox znając życie będzie tylko "dopasowany" do PS4. Microsoft jest firmą bardziej pro-PC niż Sony, więc jeśli ci drudzy mają x86, to ci pierwsi też będą mieli. Kiedyś była plotka o tym że bebechy będą prawie identyczne.

 

Rozejdzie się jak zwykle o exclusive'y... a ja osobiście wolę np. Halo od Killzone... 

Link to post
Share on other sites

Przecież Klocek był dobre 2x wydajniejszy od PS2, dobrze że po jego premierze na PS2 w ogóle multi-platformy robili, chociaż często były bardzo poobcinane.

 

W Resident Evil 4 zrezygnowano z cut-scenek renderowanych real-time, które na GC się pojawiły. Nie mówię już o tym że często cięto rozdzielczość do 480i.

 

Z drugiej strony GT4 śmigało nawet w 1080i i to całkiem ładnie :) 

Link to post
Share on other sites

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-02-27-ea-nowe-konsole-beda-8-10-razy-mocniejsze

Oby mieli rację. Z chęcią zobaczę nowego BFa żeby zobaczyć jaka moc rzeczywiście drzemie w PS4, no ale równie dobrze może to być znowu PCtowa wersja :D

Chyba naprawdę gry będą wyglądać świetnie, bo skoro nawet na obecnej generacji potrafią takie dobre tytuły stworzyć, to nie ma co narzekać na nową generację (mówie tu o the last of us, uncharted itp.).

Link to post
Share on other sites

PlayStation 4 otrzyma unikalne APU z rdzeniami Jaguar

 

AMD nie planuje 8-rdzeniowego APU na bazie Jaguara dla rynku detalicznego

 

Do nowej konsoli Sony, czyli PlayStation 4 trafi układ APU zbudowany z ośmiu rdzeni Jaguar, oraz IGP Radeon. Podobne układy trafią też na rynek detaliczny, gdzie każdy będzie mógł je kupić i zbudować na ich bazie komputer PC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...