Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Zobaczymy jakie XT będzie prezentował osiągi, może się uda 4.7-4.8 all core?
4.7 pewnie lepsze sztuki zrobią - ale podobnie jak ostatnio jeśli komuś na tym zależy to nie pchałbym się w te premierowe...

 

btw. b550 Tomahawk

https://www.purepc.pl/test-plyty-glownej-msi-mag-b550-tomahawk-dla-procesorow-ryzen?page=0,1 

Link to post
Share on other sites

Ale.. to chyba działa troszke inaczej niż nam się wydaje - te napiecia są wysokie ale procesor pobiera tyle samo watów = mniej amperow jest pchane na wyższe napiecia i POWINNO to być bezpieczne, nie powodować degradacji

Jednak po temperaturach wygląda to inaczej. Na sztywno mam chłodniej - co nie dziwi jak napięcia niższe.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Świat hardware już dekadę temu nauczył nas żeby brać to co obiecuje producent w cudzysłowu. Dopiero realne testy to pokażą. 

 

Ja dla tego nie decyduje w ciemno, "paczam" ciągle  na 3700X, 3800X, 3800XT oraz mooże 3900X (bez XT, bo i tak gram w 60Hz, więc taktowanie mnie nie zbawi a więcej rdzeni w Resolve pomoże).

 

Chociaż najchętniej brałbym 3800XT i czekał z nim na drugą generację AM5. 

Link to post
Share on other sites

Świat hardware już dekadę temu nauczył nas żeby brać to co obiecuje producent w cudzysłowu. Dopiero realne testy to pokażą. 

 

Ja dla tego nie decyduje w ciemno, "paczam" ciągle  na 3700X, 3800X, 3800XT oraz mooże 3900X (bez XT, bo i tak gram w 60Hz, więc taktowanie mnie nie zbawi a więcej rdzeni w Resolve pomoże).

 

Chociaż najchętniej brałbym 3800XT i czekał z nim na drugą generację AM5. 

Tez sie nie pcham, 3600 za 550 zl mi wystarczy :D

Link to post
Share on other sites

https://hwbot.org/benchmark/cpu_frequency/rankings?hardwareTypeId=processor_5873&cores=8#start=0#interval=20

 

Jak ten 3800XT zrobi mniej niż 4.6 @all core to będzie żart a nie refresh

Dlaczego? Przecież 3800x miał problem, żeby zrobić 4.5, większość redakcji kończyła minimalnie poniżej.

Link to post
Share on other sites

Ale tak właśnie będzie :D Najlepsze rdzenie dojadą pod 4.7 GHz, all core turbo wzrośnie o 100-150 MHz, a potencjał OC pozostanie taki sam bo hamulcem nadal pozostaną wolniejsze rdzenie - wciąż wchodzące w skład CCX.

Link to post
Share on other sites

Ale tak właśnie będzie :D Najlepsze rdzenie dojadą pod 4.7 GHz, all core turbo wzrośnie o 100-150 MHz, a potencjał OC pozostanie taki sam bo hamulcem nadal pozostaną wolniejsze rdzenie - wciąż wchodzące w skład CCX.

No zobaczymy, nikt tego XT jeszcze w lapkach nie mial, moze rzeczywiscie bedzie jeszcze lepszy sylikon niz nowe batche - jak nie to po prostu opcja dla leniwych

Link to post
Share on other sites

Jedyna nadzieja jest taka, że AMD od kilku miesięcy sukcesywnie selektuje najlepsze sztuki i one właśnie wlecą jako XT - innej opcji nie ma. Pytanie jak bardzo rygorystyczna była to selekcja.

 

Jeżeli wszystkie 3800 XT będą miały SC boost faktycznie do ty 4700 MHz to będzie bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wszystkie 3800 XT będą miały SC boost faktycznie do ty 4700 MHz to będzie bardzo dobrze.

Nie no SC MUSZA miec przynajmniej 4651 (w zaokragleniu 4700 bo tez takie triki wala), jezeli nie to RMA a tego chyba nie chca wiec juz o SC zadbaja, ciekawi mnie tylko i wylacznie manual all core oc.

@up    :roll:  Wy to byście się nadawali na testerów u Lisy,

Gdyby twoj chip robil 4.5, a innych 4.6 to tez bys szukal kazdego sposobu :D

Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=B_H9_LZDwy8&t=583s

 

No i Piotruś odwrócił kota ogonkiem...  :D, wszystko ładnie pięknie ale zapomniał jakby wspomnieć, że koszt samego chipsetu "B" też poszedł mocno do góry.

 

Owszem ten Gigabyte aorus b550 vs x570 ... okej, ale jak widać są też takie miny jak ten Asrock.  :P

 

Nie rozumiem również stwierdzenia, że no tera to b450 dla 4 ....moooże 6-ciu jajeczek, jakaś tam amatorszczyzna, ale na bank zero OC. WFT? co nagle się pogorszyła? to dalej niezłe 4+2. Ale może się czepiam.   :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak patrząc na te B550 to z mojej perspektywy mimo iż są droższe to jednak dużo bardziej atrakcyjniejsza opcja niż x570.

Zresztą ja raczej już posiedzę do AM5 skoro na swoją nie wpakuje nic z 4xxx.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie rozumiem również stwierdzenia, że no tera to b450 dla 4 ....moooże 6-ciu jajeczek, jakaś tam amatorszczyzna, ale na bank zero OC
 

xD xD xD Do Ryzena 5 to minimum B550 a do R7 to już X570 potrzeba. Nagle się okazało że B450 to ledwo Ryzen 3 pociągnie i w ogóle to się nie opłaca, trzeba dołożyć do czegoś droższego. Po prostu cyrk, liptop jest u mnie odsubowany za takie herezje :D

Link to post
Share on other sites

 

xD xD xD Do Ryzena 5 to minimum B550 a do R7 to już X570 potrzeba. Nagle się okazało że B450 to ledwo Ryzen 3 pociągnie i w ogóle to się nie opłaca, trzeba dołożyć do czegoś droższego. Po prostu cyrk, liptop jest u mnie odsubowany za takie herezje :D

A to nie jest tak, ze wszedł w mainstreamowy przekaz i żeby uniknąć ewentualnej wtopy wizerunkowej „ale mówiłeś ze b450 starczy!!!1!1!” lepiej polecać overkill? Tak jak np producenci kryją sobie tyłek przez rekomendowane zasilacze 700w do rx5700 na przykład.

2019PGT - zobaczymy jak sie kreci

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...