Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Właśnie tak jest, ale nadal zastanawiam się nad zwrotem i przeczekaniem do premiery na jakimś athlonie czy coś w tym stylu

 

Ja bym zostawił 3600 i na spokojnie czekał na rozwój sytuacji. Na premierę zen3 jak sam słusznie stwierdziłeś może nie być tanio. 

Ceny premierowych inteli jakoś nie zachęcają specjalnie konkurencji do obniżek i wpasowywania się w rynek - i to jest niestety ta druga strona medalu.

 

 

 

APU to będzie dalej na ZEN2. Natomiast nie zmienia to faktu, że raczej nie prędko się to 4.0 przyda jeśli chodzi o GPU, to już pieśń przyszłości na platformach z ddr5. (no chyba ze ktoś chce korzystać z superszybkich SSD PCI-E 4.0) ale wtedy na upartego ładujesz F40-F42d na ds2h i też jest PCI-E 4.0... %-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam msi b450 pro vdh plus bez maxa i support już nawet nie daje agesy 1.0.0.5:

 

Regarding your concern, sorry to say we don't have plan to update Ageas 1.0.0.5 code for this MB currently. You can pay attention on BIOS release information at MSI website. Thanks!

 

A co tu mówić o 4xxx, które bądź co bądź będzie potrzebowało nowej AGESY

AGESĘ z 5-tką na końcu można pominąć, nic spektakularnego nie wnosi

połączono zestaw łatek 1004a, ab i abba w jeden patch,

poprawiono problemy z konfiguracją linii PCIE na AMD Ryzen 3 PRO 2100GE,

rozwiązano sporadycznie występujący błąd pamięci wirtualnej dla wbudowanego układu sieciowego Realteka,

usprawniono proces POST z modułami pamięci, wyposażonymi w kości Microna DDR4-3200,

zoptymalizowano firmware PCIe dla zapewnienia wyższej stabilności i interoperacyjności

 

Swoją drogą wymiana z 2600 na 3600 za 34£ to bdb deal.

Link to post
Share on other sites

Ależ te B550 dobrze wyglądają (technicznie), aż kieszenie płaczą nad tym, że miesiąc temu niecały kupiłem Aorus X570 I, gdzie teraz Aorus B550 I, oferuje to samo/lepiej (brak wentyla na PCH) za zapewne lepszy pieniążek. Ciekawe jak je wycenią i kto w ogóle kupi x570?


I jeszcze 3750X i 3850X na czerwiec :)

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-7-3850x-3750x-mattise-refresh-desktop-cpu-rumor/


Dzieje sie

Link to post
Share on other sites

@Up będzie zauważalna różnica cenowa pomiędzy X570 a B550, trust me ;)

 

@NichŻyjeKról ależ oni to mają strategicznie rozpykane!

 

16/6:

* premiera sklepowa B550

* papierowa premiera Mattise Refresh:

- R7 3750x jako 8/16 z boostem do 4.6 64W TDP w cenie obecnych 3700x; EOL dla 3800x, 3700x -50$

- R9 3850x jako 10/20 z boostem do 4.7 w cenie 360$ (3900x -50$)

* prezentacja możliwości Vermera: na dwóch identyko płytach B550 pokaz w CB R20 3750x vs 4700x (ES) - 8/16, 65W, taki same zegar bazowy

 

7/7:

* premiera sklepowa Mattise Refresh

 

Pierwszy tydzień września papierowa premiera Vermera (Zen3), końcówka września premiera sklepowa

 

Zobaczymy jak bardzo moja szklana kula się myli ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

możesz szerzej? w jakim sensie?

 

Tak na szybko porównywałem moją płytę Aorus X570 I vs Aorus B550 I, sekcja zasilania obie 8 faz, w B550 dławiki 90 A w X570 70A, wsparcie PCIE 4.0 - obie, siecówki wifi te same, LAN 2,5 w B550, 1 w X570, dzwięk ten sam. B550 brak wentylatora na PCH

Link to post
Share on other sites

 

 

Aorus X570 I vs Aorus B550 I, sekcja zasilania obie 8 faz, w B550 dławiki 90 A w X570 70A, wsparcie PCIE 4.0 - obie, siecówki wifi te same, LAN 2,5 w B550, 1 w X570, dzwięk ten sam. B550 brak wentylatora na PCH
 

 

No tak, zgadza się ale to porównujesz produkt do produktu, ... Bo z drugiej strony w porównaniu samych chipsetów B450 vs B550 to żaden skok ani technologiczny ani jakościowy.

 

Zobaczymy jak bardzo moja szklana kula się myli

 

b0e8dfa07bccaaf9med.jpg

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Czytam o tych 3750X i 3850X... jeżeli będzie układ CCX (4+0)+(4+0) zamiast (4+4)+null to z miejsca biorę. Wtedy CLC lub LC będą miały taki sam sens jak w przypadku R9. :) Obstawiam też więcej cache jak w R9.  

 

Ponoć oba mają nadal mieć 8 rdzeni. 

Mam tylko nadzieję że cepy będą w sklepach w połowie czerwca... bo jak lipiec to ja już wolę czekać na Zen3...

Link to post
Share on other sites

@Up ja myślę, że oni już je klepią...

 

To to raczej na pewno. Taki proces produkcyjny + logistyka to przynajmniej kwartał realnie. Pytanie kiedy będzie release the quackin.

I co, teraz będę za tydzień w Reichu i co... znów mam nie kupić i czekać? Z 3750X mógłbym już czekać na AM5/Intela 7nm. :>

Link to post
Share on other sites
Z 3750X mógłbym już czekać na AM5/Intela 7nm

 

Ano, do samego września, kiedy to z 4800X juz na bank można czekać do AM5 :)

 

No właśnie, jeżeli zegar będzie 4,6 w 3850X, to w 4800X ile może być? 4,8, pewnie nie więcej. Różnica nie będzie az tak drastyczna...

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Ano, do samego września, kiedy to z 4800X juz na bank można czekać do AM5 :)

 

No właśnie, jeżeli zegar będzie 4,6 w 3850X, to w 4800X ile może być? 4,8, pewnie nie więcej. Różnica nie będzie az tak drastyczna...

Nie mam zamiaru tyle czekać. Plus potem mogę wtedy czekać nawet parę miesięcy na update biosu od ASUS'a... :< 

Grając w 4K to bez przesady, pomijając Resolve to CPU nie gra u mnie żadnej roli. 

 

A jak widzę newsa że nawet fajniejszy deal niż 3700X się szykuje to... a tym bardziej znów 3900X zacząłem rozważać, i nagle taki news... Omg, i weź tu czekaj na hardware. :D 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ubera mój 2600 też się sprzedał za 105f a za 3600 dałem 170 w sklepie. Ciebie zmiana kosztowała 24f (przy takim zysku wydajności to są koszta zerowe), jak chcesz jak masz lepszą sztukę do OC to się chętnie wymienię z Tobą :D Musiałbyś odczytać numery na procku. 

Mój to 1942SUS i robi 4.45 na 1.362.

Po za tym wyjdzie seria 4 , aktualnego pogonie też za okolice 100f (tak obstawiam) i dołożę 70-80 i będzie 4600.

Raz na rok dołożenie tego do procka jest nie odczuwalne. Lepiej tak niż zmieniać całego kompa co 3 lata i tracić 60-70% kosztów jakie poniesione przy składaniu. Po drugie lubię takie rzeczy zamieniać , ale to już chyba choroba. :P

 

 

 A tak wgl mam dość tego Aio ( sprzedałem dlatego nh-d15) bo mi się spodobało AIo :C 

A teraz chcę jakiś wydajny cooler do 3600, co prawda obudowa max 160mm chłodzenie ale nh-d15 przy minimalnie niższym zapięciu wentylatorów wchodziła :D Co byście polecili co jest lepsze od Aio 240(h100i v2,mercury 240) ?

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

 

 A tak wgl mam dość tego Aio ( sprzedałem dlatego nh-d15) bo mi się spodobało AIo :C 

A teraz chcę jakiś wydajny cooler do 3600, co prawda obudowa max 160mm chłodzenie ale nh-d15 przy minimalnie niższym zapięciu wentylatorów wchodziła :D Co byście polecili co jest lepsze od Aio 240(h100i v2,mercury 240) ?

 

Koniecznie 240? 280 nie wejdzie? Są dużo lepsze (są +- powierzchniowo podobne do 360 i są tańsze). 

 

Arctic Liquid Freezer II

NZXT Kraken seria X3 (gen.7)

Corsair H100 Pro XT (ja rozważam wersje 280mm lub LC od Alphacoola, pewnie rzucę monetą podczas kupowania cepa...)

 

A najlepiej pobaw się w: Alphacool Eissturm 240 z DDC310. Do tego walnij wentyle ML120 (balans wydajność + cisza, i do benczmarków będziesz mógł odpalić max rpm dla zbicia temp ile się da) albo SW3 (cisza)

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Mam 2 aio te co wymieniłem wyżej ale one nie należą jak dla mnie do wyjdanych. 280 wejdzie, ale sam nie wiem co tu robić. A co myślicie o dołożeniu wentylatorów na tył chłodnicy niestet nie takich samych bo na przodzie mam enermaxy rgb , a na tył (mam w domu tonę wentyli- mam sw3 ale 140 :C , s12b, af120 quiet, p12 redux,spectrumy)  i jakbym dołożył któreś z nich. Oczywiście te tylne by działały na większych obrotach żeby nie blokować powietrza w chłodnicy. W sumiem mam czasu trochę to tak zrobię ciekawe czy pomoże :D

 

Alphacool Eissturm 240 

https://www.aquatuning.co.uk/water-cooling/kits-systems-and-aios/diy-kits-cpu/22287/alphacool-eissturm-gaming-copper-30-2x120mm-complete-kit?sPartner=googleshoppinguk&gclid=CjwKCAjw8J32BRBCEiwApQEKgQ9QTtZ2sgFsXTkmgKdZxjO75nyESnVqUG81ur6cAViXL9bzNHJKbxoCVucQAvD_BwE

To już kompletny set czy jeszcze coś trzeba dokupić ?  Nigdy nie miałem takiego zestawu ale wygląda znacznie lepiej od zwykłego AIo. Może to będzie idealne ? Oczywiście dla mnie cisza to priorytet! :D Chyba że znajdzie się jakiś fajny zestaw nie za wielki aby wszedł do p400 drgb a jak nie wejdzie to zniosę ze strychu 780t :D

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Ja bym zostawił 3600 i na spokojnie czekał na rozwój sytuacji. Na premierę zen3 jak sam słusznie stwierdziłeś może nie być tanio.

Ceny premierowych inteli jakoś nie zachęcają specjalnie konkurencji do obniżek i wpasowywania się w rynek - i to jest niestety ta druga strona medalu.

 

APU to będzie dalej na ZEN2. Natomiast nie zmienia to faktu, że raczej nie prędko się to 4.0 przyda jeśli chodzi o GPU, to już pieśń przyszłości na platformach z ddr5. (no chyba ze ktoś chce korzystać z superszybkich SSD PCI-E 4.0) ale wtedy na upartego ładujesz F40-F42d na ds2h i też jest PCI-E 4.0... %-)

No ja właśnie przypuszczam, ze ceny mogą zostać na tym poziomie £100 2600 £140 3600 £200 4600 - ale zupełnie nie wiedziałem o 3750x i 3850x refresh, może będzie tez dla 3650x?

AGESĘ z 5-tką na końcu można pominąć, nic spektakularnego nie wnosi

połączono zestaw łatek 1004a, ab i abba w jeden patch,

poprawiono problemy z konfiguracją linii PCIE na AMD Ryzen 3 PRO 2100GE,

rozwiązano sporadycznie występujący błąd pamięci wirtualnej dla wbudowanego układu sieciowego Realteka,

usprawniono proces POST z modułami pamięci, wyposażonymi w kości Microna DDR4-3200,

zoptymalizowano firmware PCIe dla zapewnienia wyższej stabilności i interoperacyjności

 

Swoją drogą wymiana z 2600 na 3600 za 34£ to bdb deal.

Niby tak, ale bardziej chodzi o sam fakt „skończenia” wsparcia w miarę aktualnie
Link to post
Share on other sites

Ubera mój 2600 też się sprzedał za 105f a za 3600 dałem 170 w sklepie. Ciebie zmiana kosztowała 24f (przy takim zysku wydajności to są koszta zerowe), jak chcesz jak masz lepszą sztukę do OC to się chętnie wymienię z Tobą :D Musiałbyś odczytać numery na procku.

Mój to 1942SUS i robi 4.45 na 1.362.

Po za tym wyjdzie seria 4 , aktualnego pogonie też za okolice 100f (tak obstawiam) i dołożę 70-80 i będzie 4600.

Raz na rok dołożenie tego do procka jest nie odczuwalne. Lepiej tak niż zmieniać całego kompa co 3 lata i tracić 60-70% kosztów jakie poniesione przy składaniu. Po drugie lubię takie rzeczy zamieniać , ale to już chyba choroba. :P

 

 

A tak wgl mam dość tego Aio ( sprzedałem dlatego nh-d15) bo mi się spodobało AIo :C

A teraz chcę jakiś wydajny cooler do 3600, co prawda obudowa max 160mm chłodzenie ale nh-d15 przy minimalnie niższym zapięciu wentylatorów wchodziła :D Co byście polecili co jest lepsze od Aio 240(h100i v2,mercury 240) ?

No właśnie zobaczyłem trend na rynku, kolega sprzedał i ja tez to uczyniłem - kurczę kto tyle za nie chce dawać gdy za £107 są nowe? Jakiś po prostu dramat, ja jeszcze na swojego czekam we wtorek powinienem dostać, ale byłem właśnie u kolegi dziś i próbowałem mu to podkręcić: 4.2ghz 1.375V i ani mhz wyżej wiec totalnie słabo :/ zostawiłem mu na auto bo w grach i tak miał 4.15ghz. Ja ogólnie strasznie wyczekuje okazje, 2600 kupiłem za £65 nowego a dołożyć musiałem £34 wiec zapłaciłem 24% więcej za 10-15% wydajności i to już tak kolorowo nie wyglada

Hmm cena porównywalna różnica (30$) ciekawe jak by wyglądały wyniki gdyby Rysiek był na 4.4-4.5 co większość nowych egzemplarzy robi :)

Chyba loteria, procesor który mój kolega kupił 2 tygodnie leci na 4.2ghz 1.375V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...