Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

280mm AiO to moim zdaniem minimum, przy czym większość gotowców to 30mm czyli średniawka :/

 

Na Twoim miejscu rozejrzał bym się za używanym radem 280/45, do tego Alphacool Eisbear solo lt + 4 złączki i 0.5m węża. Zamykasz się w cenie średniej klasy AiO mając topowa wydajność.

Link to post
Share on other sites

Uberas to nie wiem gdzie wyszukujesz takich okazji ale jak coś masz chętnie podeślij. Rebel masz jakieś propozycje ? Ja w tym temacie zielony :D

Dużo czasu i przeglądania a nóż się natkniesz

Z tym ryzenem to on kosztował £100 dokładnie, ale amazon dawał jakieś -£10 za amazon assistant coś innego i -£35 się uzbierało czasem tez dają ci rabat jeżeli możesz poczekać dłużej na dostawę

 

Teraz na Viking jest samsung 970 evo plus 1tb za £90 i dwa dorwałem ale dropy są totalnie randomowe wiec musisz mieć farta

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Nie, to będzie ten sam mikrokod, co 3700x/3800x. Na tej samej zasadzie R3 odpalił na moim Asusie X570 na biosie z grudnia 2019.

 

No bo jak będą 7 lipca i będzie działać to git, mogę czekać. Ale wolę czerwiec. :>

Jak potrzeba będzie nowego AGESA... to byłbym screwed (thx Ass-us). Kupiłbym procesor by może po 3 miesiącach dostać update. :D 

 

Mam też teorię, że skoro szykuje się refresh, to mają opóżnienia z Zen3. Wrzesień = zapowiedź/reveal, potem listopad +- papierowa premiera, styczeń-luty realna dostępność (efektywne dostawy).

Link to post
Share on other sites

Btw... czy przypadkiem do obsługi 3850/3750 nie trzeba będzie otrzymać aktualizacji BIOS?  %-)

Można to podsumować filozoficznym: to zależy. Są płyty, które obsługują Ryzeny 3100 i 3300X wraz z tym samym biosem co dajmy na to 3600 (np. X470 Aorus Ultra Gaming), ale są też takie, które do odpalenia 3100 potrzebują BIOSu najnowszego (np. B450 Pro4, X470 Cosshair Hero Wifi). 

Link to post
Share on other sites

Każda płyta serii 500 odpali dowolny procesor Ryzen 3000 już na fabrycznym biosie.

 

@Reven oni już sami przyznali, że przez koronę mają obsuwę. Gdyby nie zj***y Covid-19 to na CES 20 w styczniu zobaczyłbyś już ES Vermera a tak wszystko się przesunęło pół roku. Zobaczysz, za miesiąc na Computex pokażą pierwsze sample ;)

 

AMD musi odciągnąć uwagę od Comet Lake-S, których nadal w większym stopniu nie ma w sklepach. Moim zdaniem oni kawałek po kawałeczku będą unosić spódnicę ;)

Link to post
Share on other sites

Bo nie wiem co myśleć, czy odpale na C7H tego cepa czy nie... :|

Ciekawe ile kosztować będzie Taichi B550... zapożyczyłbym drukarkę 3D od ziomka i zrobiłbym w końcu pare customowych gratów do Define R6 w motywie Cult Mechanicus. 

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, takie rzeczy omijam łukiem.  
B550 Taichi to najniżej jak mógłbym zejść :>

 

Ale to i tak bez sensu, bo w ogóle nie chciałbym wymieniać mobo przed nowym socktem, na Zen3 jakoś nie specjalnie mi zależy. Czy jestem aż tak roszczeniowym klientem, że oczekuję obsługę (obiecaną) następne generacji (seria 3000 to ciągle 3000)? :P ASUS chyba bv mi nawrzucał. W końcu są biedną mała firmą i stać ich tylko na 1 pracownika, którzy przygotowuje biosy...
Z resztą C7H ciągle nie ma OC per CCX z tego co się orientuje...

Link to post
Share on other sites

Dlatego pozbyłem się C7H na rzecz bieda-Prime X570-P.

 

Średnio właśnie rozumiem tę decyzję :P Przesiadka z high-endowego Asusa na średniego Asusa, który ciągle jest asusem w biednym wsparciem posprzedażowym dla produktu :P i ciągle ten sam jeden pracownik od klepania biosów :>

 

Jak się nie ogarną to na pewno nie będę patrzył na żadnego asusa. Imho z punktu widzenia biosu najbezpieczniejszym wyborem jest teraz Gigabyte i MSI. ASRock też potrafił w przeszłości olewać temat - trzeba o tym pamiętać. 

 

Ta jeszcze mi bardzo pasuje:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550-AORUS-MASTER-rev-10#kf

Alphacool Eissturm 240 

https://www.aquatuning.co.uk/water-cooling/kits-systems-and-aios/diy-kits-cpu/22287/alphacool-eissturm-gaming-copper-30-2x120mm-complete-kit?sPartner=googleshoppinguk&gclid=CjwKCAjw8J32BRBCEiwApQEKgQ9QTtZ2sgFsXTkmgKdZxjO75nyESnVqUG81ur6cAViXL9bzNHJKbxoCVucQAvD_BwE

To już kompletny set czy jeszcze coś trzeba dokupić ?  Nigdy nie miałem takiego zestawu ale wygląda znacznie lepiej od zwykłego AIo. Może to będzie idealne ? Oczywiście dla mnie cisza to priorytet! :D Chyba że znajdzie się jakiś fajny zestaw nie za wielki aby wszedł do p400 drgb a jak nie wejdzie to zniosę ze strychu 780t :D

 

Dużo cichszy i wydajniejszy od AiO, to na pewno. Płyn jeszcze by się przydał, nie pamiętam czy był w zestawie. Ew. refill bottle i coś do cięcia rurek. 

Link to post
Share on other sites

@Up Mam dokładnie ten set u siebie (miałem, poszedł po jakimś czasie upgrade do tego co jest teraz). Ten Eisstation niestety okazał się dosyć głośny - chyba mi się trafiła jakaś lipna sztuka, bo już w eisbaer jest cisza, a pompa niby ta sama (2600 LT).

 

Co do Asusa C7H: UJ mnie strzelał z biosami w okolicach premiery R3000, a następnie fakt wycięcia async bclk. Na tym przedzierzowym Prime wszystko lata.

Link to post
Share on other sites

W sumie patrząc teraz jak dopakowane sa B550, logiczne jest czemu się tak spóźnili z premiera. X570 umrze do września (już w sumie jest martwa), a od września wejdzie x670 startując od 300 usd. Wciąż tylko nie wiem czym przekonają do zakupu x670...

Link to post
Share on other sites

Patrząc na specyfikację ten 3600xt to będzie indentyk co 3600 teraz z zegarem 4.5 czyli zmienią tylko nazwę bo ostatnie sztuki 3600 robią 4.5 :D

We wtorek przychodzi mój, zobaczymy - ale jak już wcześniej mówiłem, 4.2GHz

Ubera mój 2600 też się sprzedał za 105f a za 3600 dałem 170 w sklepie. Ciebie zmiana kosztowała 24f (przy takim zysku wydajności to są koszta zerowe), jak chcesz jak masz lepszą sztukę do OC to się chętnie wymienię z Tobą :D Musiałbyś odczytać numery na procku.

Mój to 1942SUS i robi 4.45 na 1.362.

Po za tym wyjdzie seria 4 , aktualnego pogonie też za okolice 100f (tak obstawiam) i dołożę 70-80 i będzie 4600.

Raz na rok dołożenie tego do procka jest nie odczuwalne. Lepiej tak niż zmieniać całego kompa co 3 lata i tracić 60-70% kosztów jakie poniesione przy składaniu. Po drugie lubię takie rzeczy zamieniać , ale to już chyba choroba. :P

 

 

A tak wgl mam dość tego Aio ( sprzedałem dlatego nh-d15) bo mi się spodobało AIo :C

A teraz chcę jakiś wydajny cooler do 3600, co prawda obudowa max 160mm chłodzenie ale nh-d15 przy minimalnie niższym zapięciu wentylatorów wchodziła :D Co byście polecili co jest lepsze od Aio 240(h100i v2,mercury 240) ?

A trzeba to z procesora odczytać, czy gdzieś na pudełku jest?

SN: 9HV2534W90128

Part number: 100-100000031BOX

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...