Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Czy na pewno AMD taki szybki???

Hej
Wiem że temat jak kij w mrowisko :)
Mam Ryzena 2700x od roku + 16GB 3200MHz pamieci markowe (oczywiście chodzi tylko na standardowych zegarach inaczej tak dwa razy dziennie zamraża się komp) + RogStrix 1070Ti, markowy mocny zasilacz, dysk SSD. Wszystko pięknie :)

Mam problem z tym prockiem?
Odpalam 3 klienty Eve online na raz - procek chodzi na 25% grafka na 90%, pamięć 50%, temperatura ok, więc wszystko świetnie. Nie mam zastrzeżeń.

 

Problem jest taki:
Czemu jak renderuję wideo, nic dużego (pamięć 60%, dyski na 20%, grafka na 5%), CZEMU CPU chodzi maksymalnie na 45-48%??? t nie jest tem moment kiedy trzeba całej mocy obliczeniowej? Może trwałoby to krócej? To samo mam jak konwertuję np z Wav na mP3. Powinno smigać, ale nie CPU 40%, dyski na 2% wszystko śpi.

CZEMU jak otworzę Adobe Acrobat, jakis plik typu 100 stron. Przewujają sie strony w tempie tableta za 800zł. Właściwie widzę rysowanie poszczególnych stron. Wszystko śpi - CPU10%, pamięc 30%, GPU 2%

Nie wiem, może kogoś tutaj urażę, ale jak miałem i7 poprzednią wypadała dużo słabiej w testach, ale strony pf śmigały, a jak renderowałem to procek szalał na 100%

CZEMU MÓJ SYSTEM ŚPI????
Przepraszam, ale czasem mam wrażenie że zaprojektowali AMD pod benchmarki

Link to post
Share on other sites

podaj konkretny model pamięci.

bo też tak miałem jak miałem uwalony kontroler ram w cpu.

pamięci moje dalej nie banglają i nadal utylizacja cpu jest mała przez co i5 3570k działał CZASAMI szybciej niż r5 3600 teraz (głownie w eksploratorze windows np. rozwijanie menu kontekstowego zajmuje sekundę, czasem dwie i tp.)

 

także mamy podobne objawy, opisuj co tam u ciebie siedzi

 

do tego sprawdź czy nie masz błędów pamięci ram, czy na pewno dysk ssd systemowy jest sprawny i w ogóle czy wszystko masz sprawne 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Czy na pewno AMD taki szybki???

 

Masz go no to wiesz jaka jest jego realna prędkość ;)

 

Ja używam głownie do rozgrywki w grach wiec to nie cpu dla mnie

Bez igpu tez  to średnio chodzi w renderingu ,tak samo acrobat jak zauważyłeś .Liczba rdzeni to nie wszystko,dla większości wręcz bez znaczenia ;)

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

 

 

Masz go no to wiesz jaka jest jego realna prędkość

 

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to może nie pisz? 

 

 

 

Czemu jak renderuję wideo, nic dużego (pamięć 60%, dyski na 20%, grafka na 5%), CZEMU CPU chodzi maksymalnie na 45-48%??? t nie jest tem moment kiedy trzeba całej mocy obliczeniowej?

 

Czym to renderujesz? 

 

Zrób pełne logi np. z hwinfo podczas tego co robisz i wrzuć.

Zrób też z 10 cykli w TM5.  to tego logi z OCCT pod obciążeniem. 

 

A najlepiej załóż nowy temat w diagnostyce, podaj pełną specyfikację i w/w logi to będzie się można do tego ustosunkować.

 

 

 

Nie wiem, może kogoś tutaj urażę,

niby czym? jest gdzieś problem i trzeba go znaleźć.

Normalne to nie jest i gdzieś musi być przyczyna. U mnie na 1700@3,9Ghz przy renderze w Resolve obciążenie CPU idzie >90%@core  i nie ma mowy żeby jakiś PDF tak przymulał.

Link to post
Share on other sites

Całkiem fajna sztuka 3800X mi się trafiła do testów. Składam akurat konfig znajomemu który mnie o to poprosił.

Sprawdzam co nowe batche 3800X potrafią i proszę bardzo :)

 

GPU lata teraz na x4 gdyż siedzi w dolnym slocie PCI-E, X570 TUF ma umiejscowiony wentylator od PCH bezpośrednio pod GPU więc do "przymiarek" OC chwilowo na dół wrzuciłem. 2x NVMe siedzą także w UEFI się zaraz pobawię i potem wrzucam GPu do górnego slotu. Niemniej 4.5 GHz (zaraz memtest leci) póki co wszędzie stabilne, a badam w renderze przy pełnym dociążeniu CPU.

 

90601590_548150302497211_561621389899150

 

90618174_149058156419062_174741621040585

 

90600925_921500288269347_497442110206849

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Świetna sztuka się trafiła, gratulacje :)

To nie mój procek, ja celuję w "nieco" wyższy segment ;-) Po prostu składam konfig znajomemu i mu przy okazji OC robię. Niemniej sztuka przyjemna, dam znać co finalnie na LC z niej wykręcę w aspekcie testów do 24/7 oraz OC na HWbot :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ryzen 3600 oc na 4.5  :o

 

Mam nagrane całe testy na R7 3800X 4.5 GHz, wszelkie rendery, ponad kilka dni testów stabilności. Stabilny jak skała przy 1.4v. Nowe biny coraz lepsze możliwości OC mają przy coraz niższych napięciach. Na dniach będę montował materiał z testami takiego 3800X.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W przypadku Ryzena 1600AF należało się patrzeć na numer wyrzeźbiony na IHSie.

 

1916xxxxx - oznaczało produkcję w kwietniu 2019 i te sztuki podkręcają się lepiej w porównaniu do modeli wyprodukowanych w 2018 roku (1824xxxx) [pierwsze dwie cyferki to oczywiście rok produkcji, dwie następne to tydzień produkcji]

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Zgaduję, że po odpowiednim podkręceniu będzie mógł nawiązać walkę z Intelem i3 9100F. Na ile taka zabawa się opłaca to zdecydujcie sami. Jako procesor do przeczekania zawirowań cenowych do premiery Ryzenów 4000 się nada.

Link to post
Share on other sites

skończyło się kozaczenie w ulubionej grze każdego właściciela Ryzena Cinebenchu zresztą jak i wszystkich syntetycznych benchmarkach i semi pro content creation sofcie jak ta piosenka szła ??? ,,gry dziecaczkuuu to nie fszzystko obruupaka audio video wincyj rdzyniuf i SMT robi robotę na ryszardach ,,  :rotfl:

 

jechanka i7 10700 non-k zegary zaniżone jakiś ES prawdopodobnie z grudnia 2019? sparowany uwaga z OEM płytą od della wyjaśnia temat mówimy o 40% wzroście wydajności w aplikacjach korzystających z wielowątkowości czyli każdym syntetycznym syfie jak benchmarki pokroju cinbencha i semi pro programy dal contnet creatorow nad którymi spuszcza się każdy właściciel ryzena (tak naprawdę on kompa używa tylko do gier ewentualnie bzdety jak phootshop do memów worda i tabelki excel :)

 

http://imgurl.pl/img2/1_5e862c6e41a72.pnghttp://imgurl.pl/img2/2_5e862c8dbeaf0.png

 

 

pamiętajmy to tylko ES non-k I7 10700 ktoś w ogóle kupuje i7 bez odblokowanego mnożnika ? ciekawe ile do pieca dołoży i7 10700k z O.C na 5500MHz nie mówiąc o 10C i9 10900k

 

PS.dzisiaj kosztująca 2519zl na morele i9 9900K została sprowadzona do poziomu 1300zl?? i7 10700

Edytowane przez snapfire
Link to post
Share on other sites

Przyjacielu wzruszyła mnie twoja historia:) Polecam odwiedzić psychiatrę, bo coś ewidentnie nie styka pod kopułą u ciebie fanboju :)

skończyło się kozaczenie w ulubionej grze każdego właściciela Ryzena Cinebenchu zresztą jak i wszystkich syntetycznych benchmarkach i semi pro content creation sofcie jak ta piosenka szła ??? ,,gry dziecaczkuuu to nie fszzystko obruupaka audio video wincyj rdzyniuf i SMT robi robotę na ryszardach ,,  :rotfl:

 

jechanka i7 10700 non-k zegary zaniżone jakiś ES prawdopodobnie z grudnia 2019? sparowany uwaga z OEM płytą od della wyjaśnia temat mówimy o 40% wzroście wydajności w aplikacjach korzystających z wielowątkowości czyli każdym syntetycznym syfie jak benchmarki pokroju cinbencha i semi pro programy dal contnet creatorow nad którymi spuszcza się każdy właściciel ryzena (tak naprawdę on kompa używa tylko do gier ewentualnie bzdety jak phootshop do memów worda i tabelki excel :)

 

http://imgurl.pl/img2/1_5e862c6e41a72.pnghttp://imgurl.pl/img2/2_5e862c8dbeaf0.png

 

 

pamiętajmy to tylko ES non-k I7 10700 ktoś w ogóle kupuje i7 bez odblokowanego mnożnika ? ciekawe ile do pieca dołoży i7 10700k z O.C na 5500MHz nie mówiąc o 10C i9 10900k

 

PS.dzisiaj kosztująca 2519zl na morele i9 9900K została sprowadzona do poziomu 1300zl?? i7 10700

Link to post
Share on other sites
skończyło się kozaczenie w ulubionej grze każdego właściciela Ryzena Cinebenchu zresztą jak i wszystkich syntetycznych benchmarkach i semi pro content creation sofcie jak ta piosenka szła ??? ,,gry dziecaczkuuu to nie fszzystko obruupaka audio video wincyj rdzyniuf i SMT robi robotę na ryszardach ,,    jechanka i7 10700 non-k zegary zaniżone jakiś ES prawdopodobnie z grudnia 2019? sparowany uwaga z OEM płytą od della wyjaśnia temat mówimy o 40% wzroście wydajności w aplikacjach korzystających z wielowątkowości czyli każdym syntetycznym syfie jak benchmarki pokroju cinbencha i semi pro programy dal contnet creatorow nad którymi spuszcza się każdy właściciel ryzena (tak naprawdę on kompa używa tylko do gier ewentualnie bzdety jak phootshop do memów worda i tabelki excel

 

Zalecam używanie znaków interpunkcyjnych bo naprawdę ciężko się to czyta.  

 

pamiętajmy to tylko ES non-k I7 10700 ktoś w ogóle kupuje i7 bez odblokowanego mnożnika ? ciekawe ile do pieca dołoży i7 10700k z O.C na 5500MHz nie mówiąc o 10C i9 10900k

 

Nie chwal dnia przed zachodem słońca, ciekawe jak to będzie z poborem energii i temperaturami. Do tego nie bardzo widzę te "5500MHz".  :P No i pamiętajmy, że 10th gen intela nie ma rywalizować z 3th gen ryżów, a z 4th gen, gdzie podobno ma być fajny skok wydajności. 

 

Czas pokaże, ale osobiście sądzę, że 10th gen intela nie będzie godne większego zainteresowania, w końcu nadal jest to 14nm++++. Chętnie zobaczyłbym już te 10nm.  ^^

 

edit; z jakiego źródła te tabelki? ;)

Edytowane przez nexy95
Link to post
Share on other sites

@@snapfire, Troll? Ani źródła, ani nic, specjalnie do tematu o AMD przyleciałeś pokrzyczeć jak intel jest fajny?

 

Procek ledwo przeskoczył 3700x gdzie to nie jego konkurent tylko poprzednia generacja konkurencji, a pewnie będzie na start z 30-40% droższy. S

 

5,5ghz na tej samej architekturze i litrografii co ostatnio? Zapytaj ludzi którzy mieli 9900ks jak realnie wyglądał temat podkręcania. Jajka chcesz na tym smażyć? 

 

Byłoby super gdyby to była prawda, ale zejdźmy na ziemię.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...