Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ojtam, w ASRocku X470 brakuje LLC, offsetu VCore i zaawansowanych ustawień RAM. Taka sama polityka - chcesz mieć wszystkie opcje, wywalaj sałatę na Taichi. Przecież te wszystkie opcje są w UEFI, tylko poukrywane przez producentów płyt. Od czasów mniej więcej Socket A/Socket 370 takie praktyki są powszechne. Był czas przywyknąć. ;)

Link to post
Share on other sites

Pewnie masz rację, bo ja pierwszy kontakt z high end w przypadku Mobo zaliczyłem rok temu - Strix X470-F, 666 pln w promocji pamiętam cenę :D A tak to do tej pory wydać dla mnie na płytę więcej niż 250-300 PLN to była głupota. Zachciało się jednak fanaberii (C7h Wifi, teraz ten X570-P) i... coś czuję, że wleci Mortar B450m Max }:->

Link to post
Share on other sites

Ja jakoś do MSI nie mam zaufania (oszczędzanie doprowadzili do perfekcji, pewnie nawet liczą grubość ścieżek na płycie, żeby przyoszczędzić na miedzi). Najpierw wziąłem ASrocka X470 Master SLI (z 2700X), nie była to jakaś ostatnia padlina, ale miała kilka wad, które zdecydowały o jej sprzedaży (upośledzony BIOS, drugi M.2 max PCIe gen2 x4, gorący VRM (na dodatek czujnik temperatury przy VRM w okolicy 100 stopni lubił się przekręcać na 0 stopni). ASUS, mimo, że to budżetówka wśród X470, spisuje się zdecydowanie lepiej, chociaż też nie jest bez wad.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli po odsprzedaży B3 wymiana Cpu wyniesie Cię 1:1 to moim zdaniem warto wziąć R7. Chociażby dlatego, że przy odsprzedaży (zakładam, że będziesz w przyszłości robił przesiadkę na R4000) za R7 powinieneś dostać więcej.

Ale to obowiązuje

Link to post
Share on other sites

Dzięki @Navier, czytałem o czymś takim ale dla msi.

Swoją drogą to jaką trzeba być k**** żeby w płycie za 800-1000 PLN takiej opcji poskąpić :o

B450 od MSI nie maja opcji fastboot, każdy ma coś za uszami :)

Dzięki @Navier, czytałem o czymś takim ale dla msi.

Swoją drogą to jaką trzeba być k**** żeby w płycie za 800-1000 PLN takiej opcji poskąpić :o

B450 od MSI nie maja opcji fastboot, każdy ma coś za uszami :)

Dzięki @Navier, czytałem o czymś takim ale dla msi.

Swoją drogą to jaką trzeba być k**** żeby w płycie za 800-1000 PLN takiej opcji poskąpić :o

B450 od MSI nie maja opcji fastboot, każdy ma coś za uszami :)
Link to post
Share on other sites

Apropo ostatniego cashbacku od Asusa. Niby to klepneli i procesują dalej.

 

 

 Hello, 

 
thank you for participating in this Promotion. Your claim has already been approved. 
 
The payment of your cashback / shipping of your bonus usually takes place within 90 days after the release of your application.
 
We kindly ask you for your patience.

 

Spoko 90 dni na przelew to tylko kwartalik ... gorzej niż US przy rozliczaniu PIT-u. Mają czas przecież :D

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

W 2013 roku jak uruchomiłem platformę z77 to po prostu wszystko działało jak działać miało. Wcześniej na 870 bywały dziwne błędy Windowsa czy inne dziwne sytuacje.

Teraz siedzę na B450 i błędów jest coniemiara... Nawet partycji systemowej nie mogłem sformatować Windowsem, masakra jakaś.

Amd nigdy nie był i nadal nie jest intelem. Szkoda, że sprawa tak wygląda ;/

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz.

Zawsze miałem podstawkę Intela począwszy od Pentiuma II potem IV, Core 2 Duo, i5 3570, czyli z 4 różne konfiguracje i owszem, wszystko zawsze bezproblemowo.

 

W tym roku jednak dałem szansę AMD z powodu świetnie wycenionych i dobrze wykonanych procków, które nie dość, że dadzą radę w grach to jeszcze posłuży mi jako serce mojej stacji roboczej do pracy przy edycji grafiki. Miałem jednak obawy, bo AMD kojarzyło mi się z nieudanych Bulldożerów oraz mema "wincyj rdzeniuf". Dodatkowo wybrałem MOBO jako jedną z bardziej "zbugowanych" płyt na chipsecie x570. Ale widziałem w necie jednak więcej opinii zadowolonych użytkowników niż narzekań.

 

I wiesz co? Wszystko poszło od strzała i działa lepiej niżbym się spodziewał. W BIOSie czego nie ustawie/nie przestawię to raz że działa, dwa nie powoduje żadnych dodatkowych problemów. Czyli wyobraź sobie działa jak podstawka Intela ...

 

Ktoś tu na forum dobrze napisał, jeśli więcej ludzi kupi produkt A a mniejsze grono produkt B to więcej opinii będzie przy produkcie A. Ludzie dodatkowo z natury skorzy są bardziej do przedstawiania swoich negatywnych opinii aniżeli pozytywnych. Jeśli wszystko gra, to po co mają o tym pisać, po prostu zapominają o tym i korzystają ze sprzętu. Natomiast w przypadku problemów, od razu pojawiają się tematy na forach i stąd powstają często krzywdzące opinie, że producent A jest lipny i na sprzęcie producenta B nigdy by czegoś takiego się nie stało.

 

Nie bronię nigdy żadnego producenta, bo konkurencja jest zdrowa i korzystna dla nas - konsumentów. Dlatego im więcej graczy na rynku, którzy ciągle pstrykają się w nos i mówią do siebie "ha patrz, zrobiłem to lepiej niż Ty i to w tej samej cenie, co Ty na to?".

A jak masz problemy, to zawsze możesz napisać na forum i zaraz ktoś z chęcią Ci pomoże :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...