Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Taką jak ludzie, którzy kupili rysia 1700, 3 miesiące po premierze serii 2xxx. Jest słabszy ale 8 rdzeni 16 wątków więcej za śmieszne pieniądze. W pracy nadal będzie lepszy. 

 

O! to chyba o mnie mowa...  ja tam nie gram, a jak już w coś pyknę to dla mnie kilka FPS w tą czy w tamtą nie stanowi. Za to jeśli chodzi o wydajność to coś mi się wydaje że mój następny przeskok to będzie dopiero 16/32 i to czuję ze razem z platformą na DDR5.

 

Między 1700/2700 po OC jest 2-4% różnicy w wydajności. Taki sam test trzeba przeprowadzić między 2700/3700 po czym zestawić to z cenami i dopiero można przybierać minki  :P

Link to post
Share on other sites

Jak by to powiedzieć....

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700-vs-AMD-Ryzen-7-1700/3957vs3917


@up

 

W filmiku Blacka chodzi o wersję z "X" ze stockowymi ustawieniami... z XFR2. To tak może tak być.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700X-vs-AMD-Ryzen-7-1700X/3958vs3915

 

Jeśli jednak bierzemy pod uwagę 1700/2700 po czystym OC do 4.0 różnica rozbija się właśnie o 2-4%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo taka jest różnica w Ipc, tyle że 2700 powinien mieć przewagę jakiś 200 MHz po OC.

 

Zgadza się...    ;)


Między 2/3gen zanoszą się większe różnice zarówno w ipc jak i zegarach, ale jak to w praktyce będzie wyglądać pokaże czas i m.in userBenchmark

Link to post
Share on other sites

Nie ma co przepraszać, w tytułach mocno opartych na jednym wątku to różnica tych 400 MHz (base clock) + wsparcie szybszego Ramu (bo większość starszych testów Summit Ridge była robiona na czymś pokroju 2600/16) daje właśnie około 10% różnicy średnio.

Link to post
Share on other sites

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-3600-vs-AMD-Ryzen-5-2600/4040vs3955

 

Pomału pokazują się pierwsze benchmarki, różnica rdzeń do rdzenia ok. 20% :o

 

EDIT: Sorry pominąłem różnicę w taktowaniu

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-3600-vs-AMD-Ryzen-5-2600X/4040vs3956

 

Bardziej ok 13% ale to i tak wyraźna poprawa, trzeba poczekać na więcej testów

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Mogę wam "w ciemno" powiedzieć, że 6. i 8. rdzeniowce będą mieć MINIMUM potencjał OC (all core) kończący się tam, gdzie dobija autoboost najmocniejszego Ryzena 5 -> 4.4 GHz.

 

Sufit Summit Ridge to granica 4GHz -> boost 1600x

Sufit Pinnacle Ridge to 4.2GHz -> boost 2600x

I to były wartości osiągalne przekrojowo dla większości procków w danej generacji, bez przesadnego pompowania napięcia.

 

Ludzie z Top płytami, mającymi asynchroniczny generator BCLK (Taichi, Ch7), spokojnie przy nowym dzielniku Ramu powinni kręcić single core autoboost w okolice 4.7 GHz.

 

Edit - literówki.

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Taki sam numer odstawili z Ryzen 2000 w zeszłym roku i ich wyniki w większości się pokryły np z testami na PurePC. Amd ich nie pokarało za "nadgorliwość" więc zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem Hiszpanie nie dostali po cichu zielonego światła na pokazanie wyników przed oficjalną premierą.

Link to post
Share on other sites

Poszedł update leak-recenzji u Latynosów z wynikami na X570.

 

Różnice są na + dla nowej płyty ale raczej subtelne:

 

* na X570 R5 3600 pobierał 5-10W mniej

* w prawie wszystkich grach mamy 1-2 fps więcej, wyjątkiem jest TW:Warhammer gdzie skok był o 5 fps.

Link to post
Share on other sites

Jezus z GN chyba  mówił, że wszystkie x570 mają mieć ram w daisychain

 

Dużo płyt x370 i x470 ma T topology. Np. Mój Crosshair VII ma chyba Daisy ale x370 VI miał już T topology. Trzeba czytać na jakich płytach testują, wtedy łatwiej będzie zinterpretować wpływ samego chipsetu. Nie podoba mi się posunięcie AMD, ich chipset ma za duże tdp... Mogli zostawić asmedia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...