Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

A czemu nie? Dostali wtedy idiotycznie niską karę więc teraz, nawet wliczając recydywę, spokojnie mogą sobie na to pozwolić. Stać ich, a wizerunek i tak pozostanie taki, jak był. Można być korporacją nastawioną na maksymalne zyski, jednocześnie grając fair - albo można być Intelem...

Link to post
Share on other sites

@Up dokładnie, przy czym ja bym tak wysoko nie zaczynał. 1.375V jako "sufit" powinno w zupełności wystarczyć. Pamiętaj @Matten, że do praktycznie jakiegokolwiek OC Ryzena potrzebujesz lepszego niż stockowy coolera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś czuję, że i tak część mobo z B450 będzie wykluczonych z tego wsparcia. Nie ukrywam 4xxx zrobiłby mi różnicę względem 2600.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@ChrisPell a dlaczego tak uważasz? Na najgorszy paździerz B450 wsadzisz bez problemu następcę 3700x (czyli 8C/16T z niższym TDP), z lekkim/średnim OC zaś spokojnie takiego 4600 (6C/12T). Lepsze płyty B450 ogarniają nawet R9 3900x więc nie wiem dlaczego miałyby mieć problem z 12C/24T Vernerem...

Link to post
Share on other sites

@ChrisPell a dlaczego tak uważasz? Na najgorszy paździerz B450 wsadzisz bez problemu następcę 3700x (czyli 8C/16T z niższym TDP), z lekkim/średnim OC zaś spokojnie takiego 4600 (6C/12T). Lepsze płyty B450 ogarniają nawet R9 3900x więc nie wiem dlaczego miałyby mieć problem z 12C/24T Vernerem...

Nie chodzi o to czy płyta podoła, bo z tym problemu raczej by nie było. Ale czy producent płyty zamierza zrobić update BIOS. Przecież takie MSI wydało wersje MAX, bo ich podstawowe wersje nie mieściły mikrokodów dla 3xxx i BIOS został okrojony z paru rzeczy. Dlatego powątpiewam w to, że dostanie mi się możliwość upgrade'u. Bo o co by teraz odchudzili ten BIOS?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw skąd co poniektórzy wyciągają swoje tezy. Te procesory są nawet za młode na to by dostrzec takie przypadki uszkadzania.

Link to post
Share on other sites

W jednym z tematów  (na temat podkręcania) pewien użytkownik tego forum "wrzucił" taki link bojąc się o degradacje Ryzenów przy zbyt wysokim napięciu.

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/amtnt4/ryzen_generation_2_safeunsafe_voltages_tested/

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...