Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

6 godzin temu, raisroc napisał:

To bys sie zdziwil, bo sporo osob nadal gra na rozdzialkach pokroju 1024x768.

Jeśli masz na myśli koreańskie / rosyjskie miliony kafajek internetowych z tonami bieda-laptopów to nie jest to dla mnie żaden wyznacznik. Z praktycznego punktu widzenia to każdy mój znajomy / kontakt z aktywnej f-listy, który gra na lapku ma przynajmniej to Fhd. 

Link to post
Share on other sites

@Up TLDR nie ma tragedii ale wciąż zbyt blisko cenowo 7950X3D. Imho gdyby 7900X3D miał kosztować mniej, to i 7800X3D by musiał wyjść z niższą ceną (1600-1800 pln), a to już kompletnie by im złamało sprzedaż czegokolwiek droższego od 7600 nonX.

Link to post
Share on other sites

@Up będzie to samo co z 5800X3D: potanieje srogo to CPU zaczną znikać. A, że wtedy na rynku będą już tuż tuż Zen5 oraz tanich płyt AM5 też za dużo nie będzie... CuSZ, takie rzycie o*rane. 

Link to post
Share on other sites

Miałem w zamyśli złożenie nowego pc na 7800x3d i wymiany staruszka 9700k, teraz po obejrzeniu filmów i wpisów na forum zastanawiam się czy nie pójść w 5800x3d i zaoszczędzić pieniądz... Doradzicie coś Panowie ?

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, adivxv napisał:

Premiera 78003D za 2 miesiące.

Mniej niż miesiąc, bo sprzedaż rusza 6. kwietnia (15?), embargo na testy dzień wcześniej. Poza tym "symulacje" z 7950X3D wypadają nadwyraz obiecująco 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

Mniej niż miesiąc, bo sprzedaż rusza 6. kwietnia (15?), embargo na testy dzień wcześniej. Poza tym "symulacje" z 7950X3D wypadają nadwyraz obiecująco 

Symulacje z 7950x3d mogą być mylące, bo 7800x3d ma mocno ucięty boost clock, i pewnie będzie zablokowane podkręcanie.

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, mirai99 napisał:

Symulacje z 7950x3d mogą być mylące, bo 7800x3d ma mocno ucięty boost clock, i pewnie będzie zablokowane podkręcanie.

Zobacz na wyniki pozostałych procków na AM5 i zauważ, że praktycznie od czasów Zen3 różnice w zegarach pomiędzy poszczególnymi CPU od AMD przekładają się na śladowe różnice w fps w grach (średnio). 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Zobacz na wyniki pozostałych procków na AM5 i zauważ, że praktycznie od czasów Zen3 różnice w zegarach pomiędzy poszczególnymi CPU od AMD przekładają się na śladowe różnice w fps w grach (średnio). 


Zobacz, że full-7950x3d ma znacznie niższe wyniki w niektórych grach od CCD1-7950X3d właśnie dlatego, że dzięki wyłączeniu CCD2 zegar na CCD1 leci +400MHz w górę. Na tym opieram twierdzenie, że ten ucięty zegar będzie problemem.

Link to post
Share on other sites

Też obawiam się że 7800X3df będzie za bardzo przycięty żeby nie zabić sprzedaży tych procesorów które #nikogo (7950x3d i w szczególności 7900X3d). 5800X3d został zaprojektowany by być możliwie najlepszy, z 7800x3d może być tak że mógłby być lepszy a być takim nie może.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Tymczasem wspomniany 5800x3d uparcie trzyma cenę powyżej 1500zł i na większe spadki się prędko nie zanosi.

Czysty rachunek... wiadomo jak wycenili AM5 i wiadomo jaki przyrost wydajności oferuje vs AM4, nie będą sobie wobec tego strzelać w kolano obniżkami cen 5800x3d, niestety ale AMD w tym momencie to taka kupa która dopłynęła ledwo do brzegu a już reprezentuje sobą dokładnie to samo co intel przez lata.

 

Siedzę sobie grzecznie na 5600, dla realnej różnicy w wydajności na poziomie 5-10% w rozrywkach nie będę teraz wydawał 3-4k na zmianę platformy. A w przyszłym roku się zobaczy co bardziej będzie się opłacać czy używka 5800X3D czy coś ze średniego segmentu nowych podstawek.

 

Rynek na kanwie covida i całej reszty mocno bada gdzie są te granice konsumenta, przy wzroście cen surowców i zatrudnienia łatwo dojść do wniosków jak NV, że właściwie to warto przytrzymać ceny na wysokim poziomie a ograniczyć produkcję bo wynik końcowy w excel wychodzi in plus na drugim miejscu po przecinku.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego uRwy trzeba głodem zdusić. Niestety, nawet jak na takim forum każdy się wstrzyma (a jak wiadomo - jest to mrzonka) to i tak owce kupią. Poza tym jak już pisał @pendzel_3, im się słupki zgadzają pomimo tego, że o takim 4070 czy 4060 to ani widu, ani słychu :/ Z resztą, nawet gdyby wyszedł to przecież nie wycenią go normalnie. Takie czasy :(

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Siedzę sobie grzecznie na 5600

Zastanawiałem się nad tym ale zbyt mała różnica względem obecnego 3800xt.

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

im się słupki zgadzają pomimo tego, że o takim 4070 czy 4060 to ani widu, ani słychu :/ Z resztą, nawet gdyby wyszedł to przecież nie wycenią go normalnie. Takie czasy :(

Wcale mnie nie zdziwi nowa karta z 8gb vram wyceniona powyżej 3k pln. 3070ti patrzę na ciebie

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Zastanawiałem się nad tym ale zbyt mała różnica względem obecnego 3800xt.

Też by mi się nie Żbiku nie chciało, ja co prawda trzymam swojego na 4,7@core ale to gra niewarta świeczki tym bardziej, że znajdzie się pewnie kilka tytułów gdzie 3800XT przegoni 5600 dzięki jajkom o ewentualnym działaniu a apkach nie wspominając.

 

2 godziny temu, zbiku90 napisał:

3070ti patrzę na ciebie

Różnica wydajności między nią a 3070 w korelacji z poborem i ceną.... postoję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...