Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

W dniu 15.12.2020 o 15:55, krzysiekp392 napisał:

Warto się przesiadać z AGESA 1.0.0.6 na 1.1.0.0 w przypadku posiadania R5 3600? Wiem, że to pozwala na uruchomienie przykładowo 5600X, ale czy dla mojego procesora zrobi to jakąś różnicę na plus? Obecnie wszystko śmiga, ale ciekawi mnie to.

Raczej nie warto, zawsze jak w biosach dochodzi nowa seria procków do ich obsługi to nie zaleca się używania nowszej wersji bios do starszych procków. Więc ja bym do 3600 nie podnosił tego Biosu. Zwłaszcza jak Ci działa bezproblemowo 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.12.2020 o 10:35, zbiku90 napisał:

CP jest podobno bardzo wyczulony na OC, po resecie ustawień karty jest ok.

U mnie dokładnie to samo, na jednej opcji dialogowej potrafiło sypnąć się 4-5 razy. Po wyłączeniu OC karty i po pierwszym patchu nie miałem od kilku dni żadnego błędu czy pulpitu. 

Stare konsole, a w zasadzie ich właściciele robią gównoburzę w szklance wody.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem właśnie coś dziwnego.

Mam 5900x i Liquid Freezer II 280.
Moja temperatura "idle" w windowsie to 55 stopni. 3-5% CPU utilization.
Moja temperatura w Cinebench R20 to 65 stopni (po 15 minutach bez przerwy all-core 100% load).

Tak wysoka temperatura idle jest normalna? Z drugiej strony temperatura przy 100% użycia jest bardzo dobra...
W BIOS'ie czyta temperaturę CPU jako 34, ale tam to jest tak idle jak tylko się da...

Tak w sumie teraz pomyślałem, XMP mojej pamięci działa na 1.45v, czy to może być powód?

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Bichits napisał:

Czym mierzysz te temperatury, że bios mówi 35, a program 55?


Wszystkim co jest, HWMonitor, HWiNFO, Ryzen Master, GPU-Z sensors.
Przypomnę, że BIOS mierzy w biosie, jak serio jest idle, może nawet XMP ramu nie puszcza pełnego napięcia przez memory controller procka.
A idle w windowsie to z wszystkim co lata w tle + program do zczytywania

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, KifKick napisał:

@mirai99od kilku dni posiadam ten sam procesor i u mnie jest podobnie, znajomy ma ten sam, ta sama płyta główna i to samo. Te Ryzeny to mają do siebie że tak jest i tyle.


Na innym forum poradzili mi o co z tym chodzi. Te proce trzymają dość wysokie zegary cały czas w zbalansowanym trybie zasilania. Jak dam oszczędzanie energii to spada do 35 stopni i zegary koło 2,2 ghz.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Mam ryzena 5900x i do tej pory (wielkie słowa, jakieś 2tyg) siedziałem na Asusie x570 tuf gaming plus. Po mojej przygodzie z grafiką rtx 3070 aorus, zastanawiam się nad ewentualna zmiana płyty. W sensie, ta co mam, chcę oddać na zasadzie 14dniowego zwrotu i zastanawiam się co wziąć. W zasadzie do tej płyty nie mam nic przeciwko, ale może jednak warto zwrócić uwagę na jakaś inna. 

Link to post
Share on other sites

Bo nie jestem pewny tego egzemplarza - choć jak mowie, co do samej płyty nie mam nic przeciwko.
Ale np. brakuje mi w niej usb3.2...miałem w planach kupić rozszerzenie na PCI i dla mnie to byłoby spoko...ale jeśli jakaś inna płyta miałaby być lepsza i przy okazji tez np. mieć to złącze to czemu mam nie zmienic

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale nowsze i często lepsze w stosunku wydajność/cena są b550, np Gigabyte b550 aourus pro V2, czy tańsza MSI B550-A Pro , jak nie potrzebujesz 2xm2 NVMe 4 generacji to x570 dużo nie oferują. Gigabyte to trochę lepsze pod ostre OC procka/pamięci ale MSI też spoko pod zwykle OC, no i tu i tu masz USB 3.2

Link to post
Share on other sites

No dobra, tym aourusem mnie trochę zaciekawiłeś...przyznam szczerze z gniazd m2 na razie nie planuje korzystać...bardziej mi zależy na samej stabilności. Zobaczę jak się zachowa gigabita względem swojej karty graficznej i czy uzna mi gwarancje. Jak tak to będzie jakiś plus dla nich

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Nie wiem czy wiesz ale nowsze i często lepsze w stosunku wydajność/cena są b550, np Gigabyte b550 aourus pro V2, czy tańsza MSI B550-A Pro , jak nie potrzebujesz 2xm2 NVMe 4 generacji to x570 dużo nie oferują. Gigabyte to trochę lepsze pod ostre OC procka/pamięci ale MSI też spoko pod zwykle OC, no i tu i tu masz USB 3.2


b550-a pro to jest b550 czy b550a?

 

Link to post
Share on other sites

Nie wygłupiaj się. "Normalna", chyba tylko u tych krętaczy i im podobnych.
MRSP to 2099 zł

 

Tu też masz ICHNIĄ normlaność

  

W dniu 18.12.2020 o 12:20, mutissj napisał:

X-KOM z duchem czasu idzie... (albo w ślady morele...)

podwyżki +200 zł albo +300 zł na grafiki, których nawet nie można zamówić :hahaha:

 

p7x8Mgo.png

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, mirai99 napisał:


Jakieś źródło tego MSRP?

Proshop sprzedaje za 2099zł to się da, 449$ + 23% vat = 2034 zł  czyli mogłoby być nawet 2050zł, ale na Polskę już może drożej dostają niż 449$, albo w tym nie ma marży.

 

 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wrobel_krk napisał:

Proshop sprzedaje za 2099zł to się da, 449$ + 23% vat = 2034 zł  czyli mogłoby być nawet 2050zł, ale na Polskę już może drożej dostają niż 449$, albo w tym nie ma marży.

 

 


Nie możesz tak tego liczyć. Samsung 980 pro 1tb to jest 230$, nawet w proshopie wychodzi 1099zł, co wychodzi 4,8zł/$ z vatem i marżą. Ja na premierę w xkomie kupiłem za 1000zł, ale miał kosztować 208$ na początku, co identycznie wychodzi 4,8zł/$ z vatem i marżą. Pamiętaj jeszcze że "gorący" towar często bierze się od nie-standardowych dostawców, byle mieć i móc sprzedać, a to oznacza mniejsze zniżki hurtowe, bo pewnie nie bierzesz od tego dostawcy takiej ilości towaru jak od twojego standardowego. Koszty dostawy do sklepu pewnie też większe w epoce covidu, i im większe opakowanie, tym bardziej się daje we znaki. SSD ma serio małego boxa, 5800x nawet, że nie ma chłodzenia w boxie, tylko powietrze, ma takie samo spore pudełko jak 5600x. Serio, kupowałem, box 5800x to w 96% powietrze.





Serio można zwrócić uwagę na różnicę w cenach, ale ZŁODZIEJSKIE w full capsach to spora przesada.

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Ale jak się da za 2100 wystawić to się da, nawet w Polsce mozna za 2180zł, a 2300zł już trochę złodziejskie, może bez CAPSÓW:)


Ale dalej nie rozumiesz, że istnieje coś takiego jak dostawcy, nie zawsze się bierze prosto od producenta (prawie nigdy pewnie) i że ceny ZAKUPU są różne? Szczególnie gorące towary których nikt nie ma? Sprzedawałbyś bez zysku albo ze stratą towar który namęczyłeś się, żeby namierzyć i sprowadzić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...