Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Granie w 60Hz to masakra?  %-) no comment

w takiego wiedźmina 3, Mass Efecta, Tomb Ridera itp. to nie ale w ACC czy DR 2.0 to Ci powiem ze teraz jest męczące ;) tu potrzebuje serio +100 FPS i widzę tą różnicę. Sam kiedyś myślałem że to jakieś pieprzenie o tych niby magicznych 144Hz i FPS ale jak się spróbowało to serio jednak jest różnica i za cholerę się nie chce wracać do tego co było wcześniej czyli 60Hz i 60 FPS (w kontekście nadal SImracingu) . w bardziej dynamicznych FPS jak Rage 2/ Wolfenstein Youngblood itp. to tak 75 FPS już jest przyjemne ;)

Link to post
Share on other sites

Nie potrzeba... Jest różnica ale nie jest ona żadnym cudownym gamechangerem. Sam przesiedziałem swoje parę lat na 1080p@120Hz i 1440p@165Hz to wiem z autopsji. Różnica jest, szczególnie np. w grach MMO w PvP (w WoW'ie na arenach i rated-BG chyba odczuwałem największą różnicę skacząc demon-hunterem jak małpa). 

 

Stabilne rock-solid 60Hz czasami też jest lepsze niż skaczące 80-140. Zdarzało się że w niektórych tytułach blokowałem FPS na np. 95 by nie czuć skaczącego frame-render time'u. 

 

W Wolfensteinach mam łącznie jakoś 200h według steama - zero problemów w 60fps. Ten engine DOOMa/Wolfa przy 60fps jest niebywale płynny jak masełko. 

 

Trochę zbytnio hiperbolizujesz HRF. Bo to aż takie mega nie jest. Rożnica jest, ale nie jest na pewno czymś "jedynym cudownym w swoim rodzaju" - po prostu Tobie lepiej leży. 

 

Co nie zmienia faktu że jak tylko wyjdzie Philips Momentum 32' 4K@120Hz to od razu zmieniam monitor. ^^

 

Tylko błagam, to jest poważne forum. Nie pisz głupot że przy 60fps nie da się grać czy jest to niekomfortowe. Bo jest. Tylko HRF jest bardziej komfortowe. Nie bawimy się tutaj w TVP.

 

Przy Zen3 nie powinno być większych problemów w grach przy 120Hz/120FPS.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, że nikt Tobie nie pokaże 4k 100mhz+ z 100fps+ bo będzie prowident, wygląda to o kilka długości lepiej niż wszystko poniżej. 

 

Już widziałem OLED'y 120Hz. Cierpliwie czekam.  :D Ceny w pewnym momencie spadną, i nie mam tu na myśli GPU.

Ale Q4 2020 ładnie wprowadza nas w nową dekadę - dzięki konsolom wysyp monitorów i TV 4K120Hz się szykuje (zapowiadany od 2 lat).  Pytanie tylko czy Zen3 przyniesie nam przyzwoity wzrost IPC i taktowania by jako-tako to wykorzystać. Na razie wiadomo tyle że nadal będziemy mieli dwa CCD+IO zamiast monolitu (na szczęście).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie potrzeba... Jest różnica ale nie jest ona żadnym cudownym gamechangerem. 

 

Stabilne rock-solid 60Hz czasami też jest lepsze niż skaczące 80-140. Zdarzało się że w niektórych tytułach blokowałem FPS na np. 95 by nie czuć skaczącego frame-render time'u. 

 

W Wolfensteinach mam łącznie jakoś 200h według steama - zero problemów w 60fps. Ten engine DOOMa/Wolfa przy 60fps jest niebywale płynny jak masełko. 

 

Trochę zbytnio hiperbolizujesz HRF. Bo to aż takie mega nie jest. Rożnica jest, ale nie jest na pewno czymś "jedynym cudownym w swoim rodzaju" - po prostu Tobie lepiej leży. 

 

Tylko błagam, to jest poważne forum. Nie pisz głupot że przy 60fps nie da się grać czy jest to niekomfortowe. Bo jest. Tylko HRF jest bardziej komfortowe. Nie bawimy się tutaj w TVP.

 

 

Widzisz ja nie narzucam swojego zdanie że tak ma każdy, ja piszę o swoich wrażeniach dla mnie jest duża różnica w takim ACC pomiędzy 60 a 100+ i tak po prostu jest, więc nie staraj mi się udowadniać ze nie mam racji i że tego nie widzę  ;) bo widzę . Ale wiem że są ludzie co nie widzą różnicy i ja też w to wierzęi przyjmuję do wiadomości bo takich znam . Dla mnie przesiadka na 144Hz to był gamechanger. 

Pokreślenie że to poważne forum i że piszę głupoty jest co najmniej nie na miejscu, tylko dla tego że mamy odmienne zdanie ;) mógł bym iść w taką głupia narrację, i też pisać "że piszesz głupoty i o powadze tego forum" ale co to ma do tego ? JA PISZĘ O MOICH WRAŻENIACH, nie o twoich i nie innych osób, więc nie narzucam swojego zdania, że ja mam rację a ktoś inny się myli, za to ty brniesz w tą głupią narrację że ty masz  rację, a ja się mylę ;) Seriooo?  ;)

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

...

 

 

jedno drugiemu przeczy

się zgadza bo jeśli brałeś RX 580 a teoretycznie równorzędna GTX 1060 to na GTX AC (assetto corsa) czy ACC działa lepiej ,bo tu karta jest za słaba a nie procek.A w kartach pokroju RX 5700xt , Rtx 2070S/80/80S to procesor jest kotwicą w FHD i FPS na tych kartach jest identyczny, a np. różnica się robi pomiędzy tymi kartami w 2k czy 4k 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

O geeez... ten stock cooler od Athlona 3000G nie pokrywa całej czapy. A ja rutynowo/odruchowo położyłem pastę na X. Szkoda tych zmarnowanych nanogramów MX-4 na rogach i bokach. Pamiętajcie o tym na przyszłość jeżeli będziecie mieli zamiar instalować stock cooler od Athlona.  :D

 

I zaczyna się walka ze sterownikami iGPU...  %-) na czystym W10P  %-)

1 podejście do instalacji: coś poszło nie tak

2 podejście do instalacji: error 207


3 podejście do instalacji... BSOD...

clock_watchdog_timeout 

 

Może XMP1 nie siadło... pora sprawdzić XMP2...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

a jakie Ty do tego stery instalujesz i po co? winda ma przecież wszystko żeby to odpalić. Za mało fps w excelu czy jak?

 

 

to bardziej prawdopodobne, co mówi tm5?

 

Najnowsze. Chwilowo komputer nie ma dostępu do internetu i jest zainstalowany z oryginalnego pendriva Win10 z chyba 2016 roku. Brak kupy łatek (stary build). Dopiero wieczorem będę miał jak go podpiąć i zaktualizować.  

 

tm5?

Link to post
Share on other sites

Hmm... Mam bios z AGESA 1.0.0.5. Wiec na pewno jest update jakis. Ale watpie by to coś zmieniło, jutro sflashuje i sprawdzę.

 

Chyba ze trzeba spełnić jakieś wymagania? Np konkretne funkcje musza być wyłączone?

 

____________________________

 

Raport z 1 dnia zabawy nowym "serwerem". Wstępne wyniki (pobór prądu CAŁEJ platformy):

 

Idle: 24-26W (desktop + kilka aplikacji w tle)

Cinebench R20: 42.6W (+ kilka aplikacji w tle)

 

Co zrobiłem wstępnie:

1) Undervolt o 0,01V

2) Ustawienie PPT na 20W (działa na Athlonie)

3) Wł. XMP 3200Mhz (XMP1) - atm. po aktualizacji W10 nie miałem więcej bsodów i zainstalowały się sterowniki iGPU bez problemu (wina "czystej" W10 z 2015-2016, stara instalka)

 

Po lewej stronie wynik stock, po prawej po uV+PPT.

prwnaniep_qqxarhx.png

 

Jutro zabawa z Ryzen Balanced Power Plan, VRM i napięciami. Więcej pomysłów na chwilę obecną nie mam, ale bardzo chciałbym zejść poniżej 20W Idle oraz 40W full CPU-load.

 

A jak to skończę to potem sprawdzę pobór prądu na underclocku 3.0GHz i 2.5GHz a potem policzę performance per W i ocenię.

Swoją drogą temperatury są niezłe, przy katowaniu i super niskich RPM 49-50*c.

 

Armiska AR1 bardzo mi przypasiła, odziwo.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

@W Pl sytuacja jest nieco inna.

W ciągu ostatnich 2 tygodni w jednym ze sklepów gdzie różnica cenowa po między R5 3600 a i5 10400F dochodzi do 200zl Intel sprzedał się w prawie dwukrotnie większym nakładzie niż R5 3600 ;)

Ceny Intela są niższe ponieważ te procesory są ogólnie dostępne a z R5 3600 jest problem bo dystrybutorzy dostarczają o kilkadziesiąt % mniej tych jednostek niż jeszcze 2 miesiące temu.

To wygląda tak jak by AMD przygotowywało się już do premiery zen3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...