Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

@Up

Maksymalne taktowanie IF to takie, które wytrzyma Ci kontroler pamięci w procesorze. Widziałem w sieci testy gdzie IF działało 1:1 na 2100Mhz ;)

 

U mnie jest tak - oczywiście 1:1 wymuszone bo powyżej 3600Mhz automat przestawia mi na 2:1. 

BtDjIO2.gif

 

TM5 z profilem 1usmus_v3 przechodzi bez problemu ;) 

 

Zn8Nrtb.gif

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - czy na płycie ASUS TUF B450-PRO GAMING Ryzen 3600 ruszy bez problemu, czy trzeba pierw wykonać update biosu ze starszym procem? I czy można na niej ustawić RAMy na 3733MHz? Specyfikacja podaje tylko 3600 i 4000MHz.

Link to post
Share on other sites

@UP

Niestety nikt nie odpowie Ci na pytanie czy ruszy R5 3600 na tej płycie głównej bo nie wiadomo jaki tam siedzi bios. Obstawiam, że jednak trzeba będzie zrobić aktualizację choć mogę się mylić. 

Co do pamięci to producent gwarantuje Ci 3200Mhz a wszystko co jest powyżej traktowane jest jako Oveclocking. Jeśli producent podaje 3600 jak i 4000Mhz obsługiwane w trybie Overclocking to 3733Mhz równiez będzie działać ale tak jak napisałem wcześniej jest to OC. 

Żeby uzyskać 3733Mhz musisz mieć odpowiednie pamięci, płytę główną, która zrobi takie taktowanie i dobry kontroler w procesorze, który pozwoli na pracę 1:1 bo to ustawienie jest najwydajniejsze. 

3733Mhz powinno na tej płycie bez problemu działać ale pewnie automat ustawi 2:1 i obetnie o połowę IF więc manualnie będziesz musiał ustawić na 1866Mhz.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Mam obecnie Tomahawka Max, niby wszystko działa łącznie z podkręconymi pamięciami, ale kilka razy pojawiały się dziwne zachowania typu nagłe odłączenie wszystkich portów usb. Czytałem, że niektórzy tak mieli z tymi MSI. Zastanawiam się czy jej nie zwrócić i kupić tego Asusa.

Link to post
Share on other sites

Przy starym biosie znikała mi karta sieciowa. Po aktualizacji do najnowszego problem się nie powtórzył, ale kilka razy miałem sytuację, że odłączyło mi myszkę i klawiaurę albo dysk zewnętrzny nie chciał się pokazać mimo widocznego zasilania. Problem dopiero ustawał po restarcie.

 

Zamówię Asusa i sprawdzę przez 2tyg jak na nim będzie działać. Bios na asusie wydaje się być bardziej dopracowany, w msi wygląda jakby jakiś grafik-amator to projektował %-)

 

W oko wpadła mi też płyta Asrock B450 Steel Legend - co o niej myślicie?

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Ku chwale Cezara, dawno mnie nie było (i byłem w Chinach na początku stycznia - ale niestety żyję, więc podatki trzeba dalej płacić). 

 

Chyba w ciągu 2 tyg. zamówię sobie Gruzena R7 3700X, i tak muszę zamówić lekką platformę (Athlon 3000G + B450 + x2 HDD Raid1). A jak już się robi zakupy to i mózg wędruje tam gdzie nie trzeba...  :evil:

 

AGESA 1.0.0.4B coś wnosi? Jak wygląda obecnie sytuacja z turbo - to co pisze na pudełkach jest już osiągalne czy dalej voodoo?

Bo zauważyłem że last bios pod C7H WiFi wprowadza 1.0.0.4B, chociaż pewnie o powrocie wsparcia dla PCI-E Gen4 można zapomnieć... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja zaś tęsknię.

co wtorek (serio ostatnie: środa, wtorek, wtorek) mam problem z bootowaniem XD ostatnio kliknąłem przycisk DEL i weszło mi do biosu, komputer uruchomił się dalej normalnie. Wczesniej tylko reset biosu pomagał. Ciekawe co będzie jutro ;p

Link to post
Share on other sites

Bichits ma po prostu pecha do AMD :) Przewinęło mi się 770, 870, 970, teraz B450 żaden nie miał takich cyrków.

 

Ale widzę, że masz Ballistix'y one w niektórych konfiguracjach sprawiały problemy.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Boot problem występował u mnie w:

środa, wtorek, wtorek, sobota (dzisiaj)

Ładuje się windows i nagle stop - nie kręci się dalej. Restart - stała kreska, brak odpowiedzi

rozwiązanie:

twarde wyłączenie przez trzymanie pwr sw, włączenie po chwili i dalej działa normalnie.

 

bios 7c02v35

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to wina RAM. Było wideo na youtube z serwisu gdzie działo się dokładnie tak samo.

@edit

Wysłałem PW.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Zmontowałem komputer (Asus TUF Gaming X570 plus, 3700X). UEFI pokazuje core voltage 1,448 V. Czy jest to normalne? Żadnych opcji nie zmieniałem oprócz daty i godziny, nie instalowałem systemu.

 

https://zapodaj.net/images/c824ad0af16fa.jpg

Witaj przyjacielu, odpowiadając na twoje pytanie to "ten typ tak ma". Taka jest charakterystyka ryzenów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiło 3 bez błędu

Jak zmienić ilość cykli?

Jak uruchomisz program to po prawej stronie na dole masz "Load Config & Exit"... ładujesz profil MT, który jest z programem po czym program się wyłączy. Uruchamiasz go jako administrator i wtedy już na starcie załadowany jest profil @1usmus_v3, który trwa 10 cykli ;)

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...