Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

1. Jaka jest godna alternatywa dla to ma hołka? (po za a pro)

 

jeszcze B450-A pro... to te same płyty właściwie  z gaming plus to się różny chyba tylko kolorami laminatu i "gamingowymi" radiatorami.


a no i bym zapomniał o najważniejszym jest "gaming" w nazwie. +10 do fejmu.


https://www.proshop.pl/Pyta-gwna/MSI-B450-A-PRO-MAX-Pyta-gwna-AMD-B450-AMD-AM4-socket-DDR4-RAM-ATX/2791840?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMI0Z6XzJnw4wIVU-d3Ch095QM5EAQYAiABEgKYivD_BwE


Okej, ma normalne biosy dla serii 3000?

 

Ma, ale kup sobie już wersję max dla świętego spokoju, bo tam jeszcze dalej ponoć czasem są cyrki  z biosem w wersji lite, dalej beta widzę...

Link to post
Share on other sites

tymczasem mamy taki test:

 

gdzieś wczoraj czytałem, że nowa Agesa uwala PCI4 na starszych chipsetach, ale poprawia istniejące błędy p. z Division2 i Linux'em

 

 

 

Nie ma teraz w szkołach średnich nic z ekonomii, no chyba że jakiś ambitniejszy nauczyciel przeprowadzi takie lekcje na podstawach przedsiębiorczości, ale ten przedmiot jest tylko przez jeden rok na początku szkoły. Krzywe podaży i popytu oraz wiele innych definicji ekonomicznych poznałem dopiero na studiach.

 

Teraz taka tragedia :) w latach 90 XX w. w miałem właśnie Podstawy przedsiębiorczości, z tymi wszystkimi zagadnieniami + zakładanie własnej firmy (wraz z wizytami w urzędach, pisanie biznes planu) + program komp pozwalający prowadzić firmę (rywalizacja w zespołach) i ciągłe wojny czy dać na R&D, Marketing, czy powalczyć ceną produktu, no ale w tym wszystkim maczała palce Fundacja Batorego.

Link to post
Share on other sites

jeszcze B450-A pro... to te same płyty właściwie  z gaming plus to się różny chyba tylko kolorami laminatu i "gamingowymi" radiatorami.

a no i bym zapomniał o najważniejszym jest "gaming" w nazwie. +10 do fejmu.

https://www.proshop.pl/Pyta-gwna/MSI-B450-A-PRO-MAX-Pyta-gwna-AMD-B450-AMD-AM4-socket-DDR4-RAM-ATX/2791840?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMI0Z6XzJnw4wIVU-d3Ch095QM5EAQYAiABEgKYivD_BwE

 

Ma, ale kup sobie już wersję max dla świętego spokoju, bo tam jeszcze dalej ponoć czasem są cyrki  z biosem w wersji lite, dalej beta widzę...

B450 a pro, tomahawk, gaming plus to bliźniacze płyty, różnią się kolorami i jakimiś mały drobnostkami. W moim przypadku trafiło na Gaming Plus, i może dobrze, bo nie mam takich problemów jak mają użytkownicy Tomahawków. Bootuje za 1 razem, XMP działa, Proc nie wali takim wysokim napięciem, a że jest bios Lite, akurat nie przeszkadza bo miałem do nie dawna płytę s1155 low end, więc tam nie było takich bajerów.

B450 a Pro te kolory takie sraczkowate mi nie pasowały ^^ Ale o gustach się nie dyskutuje. Gaming'a wziąłem bo chciałem Nahimic, ale okazało się, że jest coś zwalone, jak jest zainstalowane to blokuje dźwięk przy nagrywaniu ReLive itp. Nie nagrywa się dźwięk, wywaliłem w cholerę i działa.

Czemu Nahimic? Bo jako że podgłośni dźwięk o te kilka dB, niestety jako to nie działa to muszę sporo podgłaśniać, bo jest bardzo cicho... a ja mam obustronny uszkodzony nerw słuchowy ponad 70% ubytku i jest strasznie cicho, a swojej starej karty Xonara DG nie wsadzę, bo nie ma PCI.

Akurat dźwięki, pozycjonowanie na mnie nie robi takie wrażenia, bo ja przez tą głuchotę mam problem z ogarnięciem skąd kto do mnie strzela, stąd multi FPS unikam, bo nie ogarniam, czasem zagram w BF1. Nie grywam w Apexy, Fortine itp.

Link to post
Share on other sites

@Daniel82

 

Wydaje mi się, że z płytami MSI i problemami to lekko rozdmuchane... Ja na starej płycie zero problemów. Nie słyszałem o recenzencie, który by o tym pisał z własnych doświadczeń.

 

Jedyne co stało się po włożeniu nowego procka to kość pamięci nie do końca weszła w slot. Reseat i ruszyło z kopa.

Link to post
Share on other sites

Panowie jak u was z Core Voltage?

 

Mi z automatu skacze na 3700x nawet do 1.5V - Przy idle potrafił skakać do 1.4

MOBO to Asus x470-PRO z najnowszym biosem 5024

Ustawiłem ręcznie w biosie na 1.35V i wygląda stabilnie na razie.

Edytowane przez padres84
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem test Fire Strike z podkręconym prockiem: pbo + auto oc 200mhz z offsetem -0,05V
W HWinfo najwyższe napięcie 1.444V, temperatura 76C, pobór mocy 78,5W

 

Fire Strike w teście CPU różnica vs stock: 64,25 vs 63.9, co dało 20238pkt vs 20127pkt, zegar CPU trzymał się na poziomie 4.3GHZ

 

Gierek jeszcze nie odpalałem

Wynik:

https://www.3dmark.com/3dm/38346413?

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Ja nawet nie trafiłem na Game Boosta w biosie, nie wiem gdzie go szukać, bo jakoś musiałem przeoczyć jeśli jest :P

Martwią mnie te temperatury z tym PBO+ auto oc i wysokie napięcie, przy obciążeniu, na stocku/auto mam maks 1.362 w takim Origins i ok 55-62C

Po pograniu chwilkę w AC Origins, temp skacze od 60-74C, napięcie do około 1.42v maks(hwinfo notuje maks 1.45v)  Ale boost nie wszędzie się utrzymuje wysoko, tak właśnie jest jak na screenie:
wfHh8Ab.jpg

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...