Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Powiem wam, że się trochę zaskoczyłem dzisiaj. Mój Aorus B450 M po prostu umarł (czerwona dioda CPU). Kupiłem więc najtańszą płytę pod B350 aby mieć sprawny komputer na czas naprawy. Tak się złożyło, że także Gigabyte, a konkretnie AB350M DSH3. Byłem już gotowy na ponowną instalację systemu i całej reszty, a tu komputer wstał normalnie, wszystek działa tak jak na starej płycie (poza tym, że RAMy są jeszcze mniej chętne do OC, ale trudno, nic mi się nie stanie działając trzy tygodnie na 3000Mhz CL16 zamiast 3200 CL14).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiam nad zmianą platformy na AMD, ale nie ma za wiele porównań/zestawień z płytami X570, myślicie że na dniach się pojawią ?

 

Poczekaj aż się sytuacja z biosami dla X470 uspokoi i łap X470. X570 to bardzo nieudana platforma. Przegrzewające się chipsety z wentylatorkami (meh). No i X570 ma ceny z d... pupy.

Link to post
Share on other sites

Przegrzewa się Taichi, niektóre Gigabyte mają większe temperatury od konkurencji.

 

O reszcie nie słyszałem.

 

Do mnie już w końcu dotarł procek.

 

Niestety czas znajdę po weekendzie, żeby złożyć.b5d5f0b2bfd89fe2eda573e28746dc10.jpg

 

Ktoś chce jakieś testy na R5 1600X @3,9 GHZ póki jeszcze mam?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Przegrzewa się Taichi, niektóre Gigabyte mają większe temperatury od konkurencji. O reszcie nie słyszałem.

 

Taichi ma to w starndardzie. Ogółem prawie wszystkie płyty X570 mają problem w zamkniętych obudowach z małą ilością wentylatorów. W takiej Polsce niewiele osób wydaje powyżej 300-400zł za budę i pakuje więcej niż 2 wentyle. Zapodaj GPU o TDP 220-250w oraz dochodzi ciepłe powietrze często z boxa rozprowadzane po PCB. I voila. Pod tym względem jest lipa, bo X570 bardzo nie lubi oszczędzania na obudowach/wentylatorach. O NVME chyba nie muszę wspominać.  %-)

Link to post
Share on other sites

Już niedługo zaczną montować na sekcji zasilania wentyle. Wieżowe chłodzenia zdają się, że w niedługim czasie nie będą wyrabiać z chłodzeniem CPU. Piękne czasy nadchodzą.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nowy BIOS dla Crosshaira VII (WiFi). 2501. Ale ciągle bez nowego AGESA bo Asus ciągle nie dostał poprawionego kodu (major bugi, np. max Pcie- to gen2 lol). 

AMD potrafi spartolić robotę... 2 tygodnie i ciągle nie mogą dostarczyć odpowiedniego mikrokodu vendorom. 

 

Przy okazji typek z asusa potwierdził że PCI-e gen4 działa prawidłowo na Crosshair VII w głównym slocie x16 oraz górnym m2.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...