Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nie tyle więcej, co dużo więcej :D.

Nic dziwnego skoro FX ma 8 rdzeni a porównuje się go do i5 który ma 4 rdzenie, wtedy taki pobór prądu nie dziwi, w końcu i7 o sześciu rdzeniach biorą czasami trochę więcej niż FX.

A tak na serio AMD powinno popracować nad architekturą bo co z tego że FX ma więcej rdzeni skoro i5 jest od niego o wiele szybszy.

AMD powinno zrobić w końcu procesor który będzie miał wydajność pojedynczego rdzenia przynajmniej taką samą jak intel (wiadomo marzenia, jednak obecna sytuacja firmy jest przez złe zarządzanie).

@delfinn pamiętam jak miałem E6300 podkręconego do 3.2 GHz, do ogrzania pokoju był w sam raz i wydajny też był :P.

Edytowane przez maslascher
Link to post
Share on other sites

Wątpię czy z tej architektury będą w stanie wycisnąc cokolwiek więcej, wydajność pojedynczego rdzenia to największa bolączka fx-ow i zadne czary mary tu już nie pomoże, popełniono błąd projektując ten układ , oby nastepne procesory AMD mogly konkurowac wydajnościowo z intelem, chyba nikomu się nie uśmiecha monopol niebieskich.

Link to post
Share on other sites

Mam amd , tak naprawdę to są dobre procki. wydajność też ma wpływ na akceleratora z tego co zauważyłem gdy wyłączyłem AMD Quick Stream Technologi to komp zaczął wszystko zwalniać w takim tempie jak żółw.  wsparcie dla takich technologii jak AMD App Acceleration SDK która przyśpiesza działanie aplikacji  która nadaje wysoki priorytet (przetwarzają dużą liczbę danych) oraz przetwarza materiał strumieniowy i wspiera pełną stabilizację wideo z akceleratorem sterownika Lucid Virtu GPU virtualization, amd także wspiera z dobrodziejstwa dla gier, ma pełne zasoby strumienia GPU w dualgraphics.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Ja też mam AMD, ale tego sprzed ery, kiedy przestali produkować procesory i zaczęli robić Buldożery %-). Tak dokładniej jest to X6 1075T i praktycznie cały czas sprawuje mi się bez większych zarzutów ;). Natomiast Dual Graphics to zwykły szajs, co z tego, że FRAPS pokaże więcej FPS, jak płynność wcale się nie poprawi.

 

Klik!

 

Twój A10-5800K to niezły wybór dla niedzielnego gracza, któremu wydajność Radeona na pokładzie wystarczy ;). Lepszym wyborem może być zewnętrzne GPU oraz tańszy X4 750K, jeśli chcemy kupić coś na platformie FM2.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Jak widać, Virtu Green od Virtu MVP odróżniają w zasadzie dwie funkcje: Virtual Vsync oraz HyperFormance. Zanim jednak o nich napiszemy, spróbujemy wytłumaczyć, po co Virtu w ogóle powstało i dlaczego może zapewnić jakiekolwiek efekty.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Virtu/tabelka1.png

 

W tym korzystam z GPU Virtualization Hyperformance i Dual graphics.

 

http://limages.vr-zone.net/body/17154/AMD_HSA_2014.jpg.jpeg

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/amd-hsa.jpg

 

HSA zamierza budować architekturę Seaislands zintegrowany GPU ma zakonczyć 4 generację w 2014 roku.

 

Czyżby Kaveri i Jaguar w skład architektury Richland będą wchodzić układy APU Kaveri, które ... i lekkich laptopach Kabini z HSA drugiej generacji z rdzeniem Jaguara?

 

Nieco wcześniej na rynku mają zadebiutować "tabletowe" układy APU Hondo z technologią HSA pierwszej generacji, następnie ich następcy Temash jako energooszczędne APU ULP z HSA drugiej generacji i stosowane w netbookach i lekkich laptopach Kabini z HSA drugiej generacji z rdzeniem Jaguar.

 

Układy Richland A10-6800K mają bowiem zostać wyposażone w układy Radeon HD 8000, wykorzystujące nie jak dzisiejsze Trinity procesory grafiki z architekturą VLIW4, a nowoczesną i wydajniejszą GCN (Graphic Core Next).

 

Z ostatniej chwili otrzymałem najlepszą wiadomość:

 

AMD’s Kaveri Richland based 28nm APU Features Steamroller Cores and Compatibility with FM2 Socket.

 

Więc AMD wydaje się przyszłościowe gniazdo FM2 zezwala na zgodność architektury Richland APU z układem (GCN) z tych samych płyt głównych z gniazdem, i obsługą pamięci DDR3 2133MHz pamięci oraz dodatkowe 4 MB pamięci podręcznej L3 w technologii 28nm.

 

Top model ma numer A10-6800K i jest odblokowana seria K APU z wsparciem dla podkręcania. Ogólnie Richland oferuje 15-25% wzrost wydajności zegar-per-clock.

 

GPU  Richland korzysta na pełnej architekturze GCN, oparty w układzie graficznym HD 8000 serii IGP samą liczbę rdzenia jako obejmuje aż 384potoki lecz nowa architektura, oferuje wysoką wydajność niż HD +7750. Inne funkcje na Richland APU obejmowałyby podwójną obsługą grafiki, AMD Turbo Core 2.0, Blu-ray 3D, AMD-V, multimedialne wideo z UVD 3.2, Direct Compute i CL Open.Procesor ARM Cortex A5 zatem byłyby zabezpieczone na APU dla celów HSA. Patrz 28nm.

 


http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_newsy/201301/PM/amd-ces-2013-procesory-1(2).jpg

 

Zródło: http://wccftech.com/amds-kaveri-based-28nm-richland-apu-features-steamroller-cores-compatibility-fm2-socket/

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Top model ma numer A10-6800K i jest odblokowana seria K APU z wsparciem dla podkręcania. Ogólnie Richland oferuje 15-25% wzrost wydajności zegar-per-clock.

 

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ta sama architektura (Piledriver) i taki wzrost IPC :P.

Link to post
Share on other sites

 APU Richland będą wciąż zbudowane z modułów Piledriver , skoro ma szansę na taki wzrost i to sporo, patrz jakie DDR3 chodzą 2133mhz, dodatkowo już mamy otwartą pamięć podręczną aż 4mb z trzeciego poziomu L3.   Że tak powiem to jest początek grafiki (GCN) i końca kart (ALU VLIW4). Na tym koniec. Zadowala mi o tym bardziej podstawka FM2 bez zmian.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Nie Piledriver, Steamroller ma szansę na taki wzrost i to sporo, patrz jakie DDR3 chodzą 2133mhz, dodatkowo już mamy otwartą pamięć podręczną aż 4mb z trzeciego poziomu L3.   Że tak powiem to jest początek grafiki (GCN) i końca kart (ALU VLIW4). Na tym koniec. Zadowala mi o tym bardziej podstawka FM2 bez zmian.

 

To po polsku pisane czy znowu jakieś wypociny z Tłumacza Google? Richland to przecież dalej Piledriver, do Steamroller daleka droga.

Link to post
Share on other sites

Karta HD 7870XT 256 bitowy (GCN) , HD 7950/7970 384 bitowy (GCN) a co dopiero HD 8850 512 bitowy (GCN) , no coś ty jest tak blisko za pół roku. wiesz na czym polega steamroller? łączenie dwóch układów IGPU z kartą GCN i każdy rdzeń z 384 potokami na 4 wątki, nie masz pojęcia co piszesz. Tylko że ja mam Steam Quick accelerator Amd w ALU VLIW4 w dualgraphisc na podstawce FM2. Dopiero jak sobie zmienię procek na A10-6800K  CPUIGPU z kartami w układzie (GCN) Dualgraphics.

 

Tego nie czytałeś tomcug :DAMD przedstawia szczegóły architektury Steamroller. Będzie szybciej i oszczędniej

CES 2013: APU Kaveri i Steamroller jeszcze w tym roku

 

 

Robi wrażenie z tej generacji :P

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Steamroller już jest na kartach HD 7870XT 256 bitowy (GCN) , HD 7950/7970 384 bitowy (GCN) a co dopiero HD 8850 512 bitowy (GCN) , no coś ty jest tak blisko za pół roku. wiesz na czym polega steamroller? łączenie dwóch układów IGPU z kartą GCN i każdy rdzeń z 384 potokami na 4 wątki, nie masz pojęcia co piszesz. Tylko że ja mam Steam Quick accelerator Amd w ALU VLIW4 w dualgraphisc na podstawce FM2. Dopiero jak zmienię procek na A10-6800K to już działa steamroller CPUIGPU z kartami w układzie (GCN) Dualgraphics.

 

Tego nie czytałeś tomcug :DAMD przedstawia szczegóły architektury Steamroller. Będzie szybciej i oszczędniej

CES 2013: APU Kaveri i Steamroller jeszcze w tym roku

Daj mi jeden fragment tekstów które podlinkowałeś gdzie by było napisane że Steamroller ma coś wspólnego z GPU lub APU a nie CPU.

 

Poza tym wiesz co to są czasy w języku polskim ?

" Dopiero jak zmienię procek na A10-6800K to już działa steamroller CPUIGPU z kartami w układzie (GCN)"

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

gshepherd@ zgadza się, potwierdzam nadal Richland to jest Piledriver,ale nareszcie w końcu już jest steamroller, technologia Richland 28nm w Kaveri , to jest potwierdzone na 100% :D:banan:

 

 

 

http://cdn2.wccftech.com/wp-content/uploads/2012/12/AMD-2013.jpg

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Nic dziwnego skoro FX ma 8 rdzeni a porównuje się go do i5 który ma 4 rdzenie


 

FX ma tak samo 8 rdzeni jak i3 ma 4 rdzenie. Bzdura marketingowa wciskana przez AMD i nic więcej. Ciekawe co mówią panowie z AMD na fakt że Windows 8 identyfikuje 1 moduł jako 1 rdzeń. Na czerwono zaznaczyłem to co istotne

 

http://zapodaj.net/images/62991275026ea.jpg

Link to post
Share on other sites

@slabon

1. Artykuł jest sprzed pół roku.

2. To wccftech, co samo w sobie wystarczy, żeby zakwalifikować to jako bzdurę.



@fenio

W informacjach od procesora nie ma informacji ile ma rdzeni, tylko wątków. Jeśli obsługa architektury modułowej w Windows jest zwykłym rozszerzeniem HT to może dlatego zwracać takie wyniki. Zresztą każdy kto przeczyta chociaż podstawowe informacje o FX dobrze wie ile jakich ma rdzeni.

Link to post
Share on other sites

Spoko, niech ci tak będzie 2 rdzenie , 4 procesory logiczne  ;) czyli zgadza się w menadzerze urządzeń jest OK.

 

 

AMD DO BOJU !!!

 

:majkel:

 

W planach AMD jest także następca układów Trinity oraz Richland, czyli Kaveri. 3 generacja procesora będzie wyposażona w 2 lub 4 rdzenie Steamroller, układ graficzny "kolejnej generacji" i pojawi się pod koniec tego roku.

 

:banan: Nareszcie jest Steamroller :D

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...