Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

W dniu 12.06.2023 o 09:42, rafal12322 napisał:

jeśli faktycznie będzie tak długi jak zapowiadają to myślę że te 100zł będzie warto dać

 

Ja podstawkę kupiłem na Epicu za 60 xD. Grzecznie poczekam na pierwsze testy, bo jak widzę nowe wymagania, to chyba nie będą się specjalnie skupiać na optymalizacji... Ciekawe, jak to będzie wyglądać na PS/Xbox w porównaniu z PC.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, radosuaf napisał:

jak widzę nowe wymagania, to chyba nie będą się specjalnie skupiać na optymalizacji.

Po prostu porzucili wsparcie dla starych konsol, czyli coś co powinni zrobić już przed premierą podstawki. Większość bugów/memów/złych opinii była właśnie odnośnie wersji na PS4 i Xone, gdzie działy się rzeczy niestworzone. Na PC też nie było idealnie ale dało się w miarę bezstresowo całą przejść jakiś miesiąc po premierze i paru patchach.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, zbiku90 napisał:

Po prostu porzucili wsparcie dla starych konsol, czyli coś co powinni zrobić już przed premierą podstawki. Większość bugów/memów/złych opinii była właśnie odnośnie wersji na PS4 i Xone, gdzie działy się rzeczy niestworzone. Na PC też nie było idealnie ale dało się w miarę bezstresowo całą przejść jakiś miesiąc po premierze i paru patchach.

 

i7-12700 do 1080p High? Komuś chyba sufit na głowę spadł :).

Link to post
Share on other sites

O RT się nie wypowiadam, bo pewnie nigdy nie będę mieć do tego karty graficznej :). Mam na myśli 1080p High bez RT - do RT chłopaki zalecają już i7-12900. W tej chwili gram na 1080p Ultra i użycie procesora oscyluje w okolicach 40 - 50%, a klatek mam w okolicach 60. Czy mam zakładać, że wobec tego, że RX 6600 to mniej więcej 5700 XT, wymagania wobec procesora nagle wzrosną dwukrotnie?

Z ciekawości sprawdzę sobie, o ile wzrasta zużycie procesora w RT Low, bo to ustawienie jest jeszcze względnie grywalne.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą te wymagania sprzętowe każdej wychodzącej gry przestają być śmieszne, za każdym razem poprzeczka idzie coraz wyżej xD Jeszcze nie tak dawno taki 2 letni pecet spokojnie odpalał gry na maksymalnych ustawieniach albo prawie maksymalnych w 1080p a niedługo ten sam pecet będzie podawany w zalecanych żeby tylko uruchomić grę xD Z kolei maksymalne ustawienia to teraz jest praktycznie sprzętowy top a i tak nie gwarantuje to płynnej gry.... A najgorsze w tym wszystkim jest to, że często te duże wymagania nie idą w parze z lepszą oprawą wizualną a o optymalizacji nie wspominając. 

Jeśli dalej to tak będzie wyglądało to nie wiem chyba trzeba się będzie przerzucić całkowicie na konsole :->

 
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, rafal12322 napisał:

Swoją drogą te wymagania sprzętowe każdej wychodzącej gry przestają być śmieszne, za każdym razem poprzeczka idzie coraz wyżej xD Jeszcze nie tak dawno taki 2 letni pecet spokojnie odpalał gry na maksymalnych ustawieniach albo prawie maksymalnych w 1080p a niedługo ten sam pecet będzie podawany w zalecanych żeby tylko uruchomić grę xD Z kolei maksymalne ustawienia to teraz jest praktycznie sprzętowy top a i tak nie gwarantuje to płynnej gry.... A najgorsze w tym wszystkim jest to, że często te duże wymagania nie idą w parze z lepszą oprawą wizualną a o optymalizacji nie wspominając. 

Nie no pathtracing dobrze wygląda, tylko ma niewspółmierne zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Ogólnie na tym polega biznes, nvida pompuje kasę aby gry miały więcej bajerów i były bardziej wymagające, aby oni mogli gpu sprzedać. Przecież nikt by wystarczającego gpu nie zmieniał.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

Nie no pathtracing dobrze wygląda, tylko ma niewspółmierne zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Ogólnie na tym polega biznes, nvida pompuje kasę aby gry miały więcej bajerów i były bardziej wymagające, aby oni mogli gpu sprzedać. Przecież nikt by wystarczającego gpu nie zmieniał.

 

Ale to byłoby OK, gdyby było tak jak obecnie - chcesz sobie pykać z RT: Overdrive, to wydajesz worek hajsu na sprzęt, ale do 1080p Ultra wystarczają i7-6700 + RX 6600 (wiem, bo sam tak grałem). A nie na zasadzie, że teraz do 1080p High musi być i7-12700...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Zamiast brać przykład ze znacznie mniejszego HG po wydaniu takiej padaki w dniu premiery to oni mają czelność kolejny raz wkładać łapy do portfeli graczy, no brak mi słów.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, ALF napisał:

to oni mają czelność kolejny raz wkładać łapy do portfeli graczy, no brak mi słów.

Na tym etapie już wiadomo jaka jest sytuacja - kto ma kupić ten kupi i tutaj już nawet kwota samego DLC 5-10 dolków w lewo czy prawo nie stanowi za mocno.

Tylko tych osób jest ułamek w porównaniu do posiadaczy wyhypowanej na premierę podstawki. Więcej płatnych DLC nie prawdopodobnie nie będzie bo i zwyczajnie nie byłoby na nie popytu to ostatnie odcinanie kuponików, poza ofc jakimiś późniejszymi  "gold-srold edycjami".

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Świetny dodatek ale po odblokowaniu pięciu zakończeń.

Po pierwszym było tak sobie ale to ostatnie Wow.

Jednak szkoda że nie będzie kolejnego dodatku.

Gra stabilna a wymagania nie takie straszne. Dosłownie jeden bug z autosavem.

Mocne 9.

Edytowane przez ODIN85
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Ja w sumie nie wiem kiedy zagram, za duży natłok gier w krótkim czasie a czasu brak. Zanim skończę Pinokia to wyjdą Lordsy a te ograć to znowu kolejne ze 2 tygodnie. I pewnie dopiero gdzieś w listopadzie się sprawdzi :-> Ale fajnie że chodzi ok bez większych bugów. W sumie też musieli się przyłożyć bo mieli na to 3 lata i tylko jeden dodatek do gry więc chcieli pokazać na koniec, że jeszcze potrafią robić fajne rozszerzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...