Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

Chętnie skomentuję: BF3 multiplayer to jedna z bodajże 6 gier, które korzystają z 4 rdzenie, z czego 3 są warte uwagi. We wszystkich pozostałych 100 milionach gier jakie powstały w historii i3 wypadnie lepiej, ze względu na lepszą wydajność pojedyńczego rdzenia.

 

Jak testujesz gry na medium w 720p to się nie dziw, że grafika jest niewykorzystana.

 

Jakbyś odpalił BF3 chociażby na singlu albo jakąkolwiek inną dwuwątkową grę (czyli 99,99% gier) w 1920x1080 na ultra miałbyś 100% wykorzystanie GPU.

 

Nie wiem już teraz czy testujecie te procesory pod kątem gier czy BF3 multiplayer.

Link to post
Share on other sites

Ufff... przeczytałem cały temat, straszna męka. Przynajmniej trochę postów pozgłaszałem, bo ortografia oczywiście leży i kwiczy. Sam poziom wypowiedzi dariushka odrzuca na mile, więc zleciały się postacie na jego poziome, które rozdają plusy za każdą bzdurę.

 

Co do samego testu to rzeczywiście te tabelki z painta niewiele mówią, a musicie wiedzieć, że dariushek jest znany na forum ze swoich oryginalnych mądrości. Ja oczywiście jestem bezstronny, ale życzę Wam AMD'owcy z całego serca, aby phenom był lepszy od i3, a czasami przeganiał nawet i5. Może wtedy zaczniecie postrzegać świat w bardziej kolorowych barwach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hehehe :) Ja przyznaje otwarcie - Phenom jest lepszy od i3 w BF3 multiplayer. Ale co z tego, skoro jest gorszy w prawie każdej innej grze! :sciana:

 

(Pomijam już fakt, że wymaga drogiej płyty głównej, chłodzenia i czasu na zabawę w podkręcanie, żeby jako tako działał, a wydajność w przeliczeniu na waty jest tragiczna)

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Chętnie skomentuję: BF3 multiplayer to jedna z bodajże 6 gier, które korzystają z 4 rdzenie, z czego 3 są warte uwagi. We wszystkich pozostałych 100 milionach gier jakie powstały w historii i3 wypadnie lepiej, ze względu na lepszą wydajność pojedyńczego rdzenia.

 

Jak testujesz gry na medium w 720p to się nie dziw, że grafika jest niewykorzystana.

 

Jakbyś odpalił BF3 chociażby na singlu albo jakąkolwiek inną dwuwątkową grę (czyli 99,99% gier) w 1920x1080 na ultra miałbyś 100% wykorzystanie GPU.

 

Nie wiem już teraz czy testujecie te procesory pod kątem gier czy BF3 multiplayer.

 

a co ja wałkuje od początku tematu? że nowe gry będą wykorzystywały 4 rdzenie bo to już powoli robi się standard!

 

wszystkie gry są testowane w full hd na max detalach , jedynie nie wiem czy na tym screenie i3 nie był NAWET NA MNIEJSZYCH DETALACH bo jakoś słabo to wygląda

 

a właśnie tego niestety nie sprawdziłem no i kurde jestem ciekawy czy i3 by wykorzystał w 100% gtx'a 670 w grach wykorzystujących only 2 jajka

 

 

 

niekryty krytyk wielki pan języka polskiego przyszedł :hahaha:

 

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety większość tegorocznych gier dalej jest dwuwątkowa :)

 

Mniejsze detale - mniejsze wykorzystanie GPU. Te screeny nie wyglądają na Ultra + AA

 

a właśnie tego niestety nie sprawdziłem no i kurde jestem ciekawy czy i3 by wykorzystał w 100% gtx'a 670 w grach wykorzystujących only 2 jajka

Logiczne, że radzi sobie równie dobrze jak i5 i i7.

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/intel_core_i3_2120/10.htm

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Hehehe :) Ja przyznaje otwarcie - Phenom jest lepszy od i3 w BF3 multiplayer. Ale co z tego, skoro jest gorszy w prawie każdej innej grze! :sciana:

gorszy w STARYCH GRACH które wykorzystują tylko 2 rdzenie, w innych np przetestowanych przeze mnie i3 się nie równa i uświadom to w końcu sobie

 

 

Te screeny nie wyglądają na Ultra + AA

aż taki gtx 670 nie jest dobry, aby grać na opóźnionym antyaliasingu który zabiera prawie 20 fps Edytowane przez Igoruss
ortografia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrząc na Twoje wypociny nietrudno zauważyć, że o testowaniu nie masz zielonego pojęcia ;). Pewnie nawet nie wiesz, kiedy kończy się proc, a kiedy grafika Cię ogranicza :rotfl:.

Gdzie twoje filmy z fx co tak obiecywałeś , że ty masz czelnosc jeszcze w tym temacie pisać bo takiego farmazona jak ty to ja jeszcze nie spotkałem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdzie twoje filmy z fx co tak obiecywałeś , że ty masz czelnosc jeszcze w tym temacie pisać bo takiego farmazona jak ty to ja jeszcze nie spotkałem.

 

Filmy będą, dopiero teraz sprzęt do mnie wrócił ;). Poza tym, udowodnij mi, że moje testy są nieprawdziwe %-). Nawet na PCLabie masz teraz identyczne wnioski, odkąd testują tam bardziej kompetentne osoby.

Link to post
Share on other sites

http://img844.imageshack.us/img844/6916/1005217x.jpg

 

Zdjęcie zrobione przed chwilą ;). Przykro mi, ale muszę Was rozczarować. Niestety jestem poważną osobą i nie robię wykresów "z głowy" :rotfl:. Pozdrawiam trzeźwo myślących 8).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Panowie! spokojnie! To tylko procesory, a Wy walczycie na śmierć i życie :) Trzeba sobie jedną rzecz jasno powiedzieć. AMD jest technologicznie w tyle za Intelem i to kwestia niepodważalna! Phenomy II były dobrymi procesorami w momencie premiery. Obecnie są to już jednostki przestarzałe i tylko ich atrakcyjna cena pozwala producentowi czerpać korzyści ze sprzedaży tego procesora. Wydajność jednego rdzenia można przyrównać do wydajności starego jak świat Quada 6600 o takim samym taktowaniu. Gdyby nowy i3 był w cenie nowego Phenoma II to raczej zdecydowana większość kupowałaby i3. W ogromnej większości gier wydajniejszy będzie Core i3 i to też jest niepodważalne. Phenom powalczy wtedy gdy intensywnie wykorzystywane będą cztery wątki oraz oczywiście gdy będzie podkręcony, może się także okazać wydajniejszy (przykład to BF3).

 

Miałem 955tkę przez prawie dwa lata i to był na prawdę fajny, przyjemny procuś, ale czas biegnie do przodu i chcąc nie chcąc Phenomik nam się starzeje, a technologia idzie do przodu...

 

Najkorzystniej będzie kupić używanego Core i3 i ja tak też zrobię zanim zdobędę i5 2500k.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/radek/i3ht_gry/metro_1920.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/radek/i3ht_gry/skyrim_1920.png

 

 

A może lepiej wydać 3x więcej naj i5? Jak jest się fanem 4-wątkowych gier to niestety trzeba :P

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jest teraz brać Pentium G870, w cenie 300zł procesor miażdzy.

 

To chyba ironia :) Moim zdaniem nowe dwurdzeniowce Intela powinny być wycenione nastepująco:

 

Celeron G530 i pochodne 100-150zł

Pentiumy G 150-200

Core i3 okolice 300 złotych.

 

Wtedy te procki byłyby ok. Obecnie tylko Celerony są na prawdę opłacalne. Dla reszty proców znajdzie się alternatywa od AMD.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Panowie! spokojnie! To tylko procesory, a Wy walczycie na śmierć i życie :) Trzeba sobie jedną rzecz jasno powiedzieć. AMD jest technologicznie w tyle za Intelem i to kwestia niepodważalna! Phenomy II były dobrymi procesorami w momencie premiery. Obecnie są to już jednostki przestarzałe i tylko ich atrakcyjna cena pozwala producentowi czerpać korzyści ze sprzedaży tego procesora. Wydajność jednego rdzenia można przyrównać do wydajności starego jak świat Quada 6600 o takim samym taktowaniu. Gdyby nowy i3 był w cenie nowego Phenoma II to raczej zdecydowana większość kupowałaby i3. W ogromnej większości gier wydajniejszy będzie Core i3 i to też jest niepodważalne. Phenom powalczy wtedy gdy intensywnie wykorzystywane będą cztery wątki oraz oczywiście gdy będzie podkręcony, może się także okazać wydajniejszy (przykład to BF3). Miałem 955tkę przez prawie dwa lata i to był na prawdę fajny, przyjemny procuś, ale czas biegnie do przodu i chcąc nie chcąc Phenomik nam się starzeje, a technologia idzie do przodu... Najkorzystniej będzie kupić używanego Core i3 i ja tak też zrobię zanim zdobędę i5 2500k.

ale działa i jest tani a to chyba bardzo duża zaleta jak na realia pracy w pl i zarobkach ok 2k na 2-3 osoby w rodzinie. Przeciętny kowalski nie myśli o kupnie komputera by go w najbliższym czasie modernizować

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

dobra dobra, żyj w dalszym ciągu w słodkiej świadomości ze pentium to to samo co phenom/i3 ale nie musisz tych bzdur tutaj wklejać

bo mnie na rzygi zbiera jak to widze

 

Hmm, to idź sie wyrzygaj a najlepiej to wiesz co zrób?. Udław się tymi swoimi rzygowinami.

 

Będzie jednego niepotrzebnego usera mniej an forum i wszyscy na tym skorzystamy.

 

ale działa i jest tani a to chyba bardzo duża zaleta jak na realia pracy w pl i zarobkach ok 2k na 2-3 osoby w rodzinie. Przeciętny kowalski nie myśli o kupnie komputera by go w najbliższym czasie modernizować

2.000 na 3 osoby to wychodzi po 700 na łebka (a sam mam tyle teraz, tj ok 2000 +-). Trochę (no więcej niż trochę) to przesada dla mnie, bo to o wiele za mało.

 

liczmy średnio że jest 1200-1300 PLN na osobę i mamy 3600-3900. Ale nie 2000 PLN. No bez takich.

 

Chyba że na Południu kraju albo gdzieś na mazurach.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

http://img844.imageshack.us/img844/6916/1005217x.jpg

 

Zdjęcie zrobione przed chwilą ;). Przykro mi, ale muszę Was rozczarować. Niestety jestem poważną osobą i nie robię wykresów "z głowy" :rotfl:. Pozdrawiam trzeźwo myślących 8).

 

No to chociaż się przyznałeś że masz jedne procesor i pierwszy raz w życiu dotykasz fxa.

A reszta ? te twoje intele chyba nie jest problem pokazać parę zdjęc plyty glownej.

co do udawadniania to ty musiusz leszczyu drogi z tego powodu ze twoje wyniki sa inne niz zagranicznym renomowanych portali.

wiec swoje rewelacje oprzyj na dowodach.

inaczej to jak ci pisalem byle lepek zrobi na informie wykres z excela ze swoimi chciejstawami.

kolega z klasy mial kupic i7 ale za moja rada kupi vishere. Ma juz plyte glowną asusa .

czytal twoje wypociny i prawie matke na mówil na taki drogi sprzet., byl u mnie zobaczyl jak to chodzi, porownal do twoich i adonima gadek i ma opinie.

nie wiem czemu zalezy wam na wprowadzaniu ludzi w blad.

jestem ciekawy czemu ty sam nie masz tych cudownych i5, i3 i pentiumow. pokaz losiu swoj wlasny prywatny sprzet.

w tej twojej redakcji to ty moze myszki i podkladki pod nie testowales, albo chinskie klawiatury.

leszczu zobacz jak chodzi fx w bf III w multi na mapach z 64 graczami.

http://gamegpu.ru/images/stories/Test_GPU/Action/Battlefield%203%20Armored%20Kill/test/b3%20ac%20proz%2064%202.png

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...