Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

niedługo napiszą, ze pentium 4 lub core 2 duo jest tak samo wydajny jak phenom %-)

 

beka z tego - focus pisze takie coś

 

@cOijN

Kiedy wreszcie padnie mit jakiegoś ograniczania procesora przez kartę graficzną i odwrotnie? Nie ma czegoś takiego jak 'optymalna karta do danego procesora' czy 'optymalny procesor do danej karty graficznej'. Przetestowanie na jeszcze słabszej karcie graficznej dałoby ten sam wynik, bo użylibyśmy niższej rozdzielczości, lub nieco niższych ustawień graficznych (w końcu tego typu karty i tak nie radzą sobie ze wszystkim na max w 1080p. Na jedno by wyszło, co zresztą dowodzi test na HD 7850, na którym uzyskaliśmy praktycznie identyczne wyniki co na HD 7970.

 

 

 

i on robi tam testy? :rotfl:

hahah, przecież widać że to jakiś nieogar , marny celeron w życiu nie ogarnia gtxa 680 a on pisze ze nie ma czegoś takiego jak ograniczania procesora przez kartę graficzną haha, to niech moze jeszcze da gtxa 690 pod słabiutkiego celeronka , przecież nawet ktoś na forum miał tego procka, i pisał że to takie gó**o ze nawet 200 zł szkoda i ze po przesiadce na i3 to niebo a ziemia

a oni dają testy gdzie są praktycznie te same fpsy Z TAKIM POTWOREM JAK 7970

nie no, beka wszech czasów ten test jak ktoś w niego uwierzy to gratulacje :menda:

Edytowane przez ownager
Link to post
Share on other sites

@ownager - czas najwyższy nauczyć się testować i przeprowadzić kilka testów. Jeśli nie masz bladego pojęcia o tym jakie występują zależności w wydajności zależnie od użytej karty graficznej i procesora, to nie warto się wypowiadać. Mój artykuł tutaj na benchmarku wiele Ci może wyjaśnić w tej kwestii: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_i_GeForce_na_procesorze_2-_i_4-rdzeniowym_-_Runda_II-4188.html

Całkiem "dziwnym" trafem został oceniony przez tutejszych na +149...

 

Tomasz Niechaj

Link to post
Share on other sites

Nie, nie robiłeś testu w tym samym miejscu co w PCLab - Twój test odbywa się w zupełnie innym miejscu, więc nie możesz porównywać wyników.

 

Tomasz Niechaj

 

robiłem na mapce przystań tam gdzie pclab ,różnica była większa 5/8 fps ALE NIE 20 %-) jak to pclab pisze,

najlepiej napisz w którym miejscu dokładnie test przeprowadzałeś tomasz<bo to zapewne ty testujesz na pclabie> i sobie to sprawdzę bo jak narazie na róznych mapach w tym przystań max 8 fps a nie 20 - zapewne wzięty z du*y wynik i to na gorszym procku 2400 a nie 2500k

Edytowane przez Dariushini0
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie musisz bo wg tego http://pclab.pl/art51207.html przewaga i3-2120 względem Phenoma II x4 965 jest w większości gier, niezależnie czy Phenoma II x4 podkręcimy do @4.0Ghz czy też nie - patrząc na to najlepiej wybrać i3-2120 niż Phenoma II x4. Zatem bez OC i3-2120 wypada lepiej a po OC Phenoma II do wskazanych wielkości zbliża się on i dopiero wtedy można mówić, że procesory są porównywalne (ze wskazaniem jednak na i3).

 

Najlepiej jest jednak wybrać tutaj i3-3220 ;)

 

W i3-2120 wystarczy podniesc bclk na plycie za 160 zl na 105-106 mhz, korzystajac z boxowego chlodzenia aby w grach wykorzystujacych 4 watki phenom stracil swoja 'ogromna' przewage swiadczaca o jego klasie. Po premierze Phenom II dostawal baty od q9550, od tego czasu pojawily sie 3 generacje procesorow, a nie ktorzy sugeruja ze phenom II jest jak wino.

Link to post
Share on other sites

@ownager - czas najwyższy nauczyć się testować i przeprowadzić kilka testów. Jeśli nie masz bladego pojęcia o tym jakie występują zależności w wydajności zależnie od użytej karty graficznej i procesora, to nie warto się wypowiadać. Mój artykuł tutaj na benchmarku wiele Ci może wyjaśnić w tej kwestii: http://www.benchmark...da_II-4188.html

Całkiem "dziwnym" trafem został oceniony przez tutejszych na +149...

 

Tomasz Niechaj

 

Widzę, że ktoś się zbulwersował %-), Osobiście muszę powiedzieć że mnie Phenom wystarcza w zupełności do gier a kolega Dariushini dobrze napisał. To, że ktoś pracuje w redakcji ewentualnie pisze artykuły nie oznacza, że może się wywyższać i pisać takich pierdół, ponieważ niejeden z użytkowników posiada czasem większą wiedzę od niektórych sponsorowanych "pseudotesterów".
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phenom wystarcza w zupełności do gier

Dokładnie. Na Phenomie II x4 tak samo jest / będzie płynnie w grach (przy założeniu użycia tej samej karty graficznej) jak w na i3-2120. Zatem nie widzę sensu dopłacania do droższego Intela. Powie ktoś - płyta, chłodzenie etc. Ale ja mu odpowiem: na budżetówkę można i i7 wsadzić - tylko po co? Takie zestawy to robią na allegro ;)

 

W i3-2120 wystarczy podniesc bclk na plycie za 160 zl na 105-106 mhz, korzystajac z boxowego chlodzenia aby w grach wykorzystujacych 4 watki phenom stracil swoja 'ogromna' przewage swiadczaca o jego klasie.

Tiaaaaa... Różnica między 100Mhz a 106Mhz jest marginalna, i nie zauważalna gołym okiem. Zatem po co narażać pozostałe komponenty dla +1fps?
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na Phenomie II x4 tak samo jest / będzie płynnie w grach (przy założeniu użycia tej samej karty graficznej) jak w na i3-2120.

wałkuje od 11 stron że na phenomie w grach które wykorzystują 4 rdzenie <a nowe wszystkie> będzie więcej fps a ten swoje %-)

 

pozatym pisalem na pw do tego co robi testy na pclabie to nie odpisał , wiadomo dlaczego xD ja bym to udowodnił filmikiem a on czym? wykresikami na pclabku? no właśnie :lol:

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie ma co się kłócić, jak ktoś ma szmalu żeby kupować intele, albo czyiś rodzice mają to proszę bardzo,potem będzie się sprzeczał jaki to on nie jest kot, że ma taki proc, dla osoby która planuje swój budżet bo musi coś jeść jeszcze i utrzymać sie to już chyba nie ma wątpliwości że kupi phenoma, bo nie będzie naciągał budżetu swojego żeby mieć zamiast 50 fps 60. i tak phenom gwarantuje w pełni płynną i satysfakcjonującą rozgrywkę, a jak ktoś płacze i sika w majtki o 10 fps i woli dołożyć 500 pln do tych 10 klatek, to ma do tego prawo

 

aczkolwiek wątpie czy jakikolwiek intel w cenie 300 pln pobił phenoma

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nie no :P w crysisie pomiedzy i5 a phenomem/i3 nie ma różnicy praktycznie

 

ale w innych grach pomiedzy i5 a phenomem/i3 jest różnica nawet 30 fps ;)

 

ale sam miałem okazję robić benchmarki i5 2500 bez K i phenoma 965BE, i wychodzi że jedynie w SKYRIM phenom dość mocno odpadał, a tak to w grach typu GTA 4, Wszystkie części stalkera, Crysis 2, Battlefield 3, wiedźmin 2 phenom zapodawał około 10 fps mniej niż i5, więc to miałem na myśli, w skyrimie była to różnica 20 fps

 

przy czym to że 10 fps mniej nie znaczy że nie było płynnie, bo to były fpsy rzędu 35 do 70 fps, i5 45 do 80 fps, tak że i tu i tu się dało grać, nawet w skyrim jedynie w pękninie były spadki na phenomie do 22 fps i w kilku dużych miastach, ale OC do 3,9 GhZ podniosło fps do 28 więc już całkiem płynnie

 

skyrim żre z 2 rdzeni i to wszystko wyjaśńia

 

tym niemniej gdyby i5 kosztował w okolicy 500 pln, to by nie było w ogóle dyskusji co wybierać

Link to post
Share on other sites

Phenom ssie w trochę ambitniejszych produkcjach typu strategie czy symulatory. Oczywiście nie wykluczam, że zaraz ktoś wyskoczy, że mu ARMA, Shogun 2 czy SC2 "śmiga na najwyższych" ale to tylko kwestia wielkości bitwy i sytuacji w grze.

 

W najpopularniejszej masówce konwertowanej z konsol Phenom faktycznie wypada nieźle.

Link to post
Share on other sites

przecież battlefield 3 nie był z konsol konwertowany, ani stalkery, typowo pecetowskie silniki gier gdzie konsolowcy mogli by pomarzyć o ultra detalach, wiedźmin 2 też przecież typowo pecetowy, ja o strategiach nie mogę powiedzieć wiele bo nie lubie takich gier jak shogun, ale może w po 20tym zaopatrzę się w tą gierę powinna tanio gdzieś być, to zrobię test z jakąś wielką bitwą i zobaczę jak to będzie

 

co nie zmienia faktu że chciałbym już na coś mocniejszego się przesiąść bo nie wiadomo jak to będzie z przyszłymi grami, ale cholera po premierze vishera posmutniałem bo nie mam kasy na wymianę całej podstawki na intelowska, a znowu nie opłaca mi się kupować FX-a

Link to post
Share on other sites

wałkuje od 11 stron że na phenomie w grach które wykorzystują 4 rdzenie <a nowe wszystkie> będzie więcej fps a ten swoje %-)

 

pozatym pisalem na pw do tego co robi testy na pclabie to nie odpisał , wiadomo dlaczego xD ja bym to udowodnił filmikiem a on czym? wykresikami na pclabku? no właśnie :lol:

 

nie podwazaj rangi Focusa jak nie masz racji.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ten test portalu pclab jest bardzo dobry i odpowiednio obrazuje wydajność poszczególnych procesorów. Moim zdaniem można się na nim śmiało oprzeć - dlatego też go zalinkowałem. I jak dotąd nie widzę innego podobnego na polskim portalu komputerowym... ;)

 

sam sprawdź w życiu a nie polegaj na słupkach z innych forów, bo założę się o milion że jakby dać ci komp z phenomem w środku i powiedzieć że grasz na i5 właśnie, to byś zachwalał jak fajnie działa, a potem zonk byś miał, kolega który te testy robił przynajmniej sam odpalił i postarał się by udowodnić jak jest
Link to post
Share on other sites

kolega który te testy robił przynajmniej sam odpalił i postarał się by udowodnić jak jest

Od początku zwracam uwagę na brak jakiejkolwiek metodologii i wynikającą stąd zerową wiarygodność tychże "testów". Jak się okazuje Dariusz jest nie tylko trollem, ale również oszustem : http://forum.benchmark.pl/topic/62726-oszust-na-forum-uwaga/

Link to post
Share on other sites

Możliwe. Niemniej dopóki nie ma sprawy zgłoszonej oficjalnie organom ścigania, dopóki nie ma prawomocnego wyroku to w świetle przepisów nie można ich (jego?) nazwać oszustem. Uważajcie, bo spotkałem się z tym, że ludzie na innym forum kogoś tak nazywali a potem sami mieli problemy.

 

Wracając jednak do tematu -

Będe powtarzał jak mantrę: gdzie jest Phenom II x4 podkręcony do @4.0Ghz z w miarę wydajną karta jak choćby HD6870 czy HD7850 to na dzisiaj praktycznie w każdej nowszej grze będzie (jest) płynnie przy minimum średnich ustawieniach - wiele zależny tu nie od hardware ale od software, od napisanej gry, od tego czy się programistom chciało daną grę optymalizować czy tez poszło po najmniejszej linii oporu ;) Na dzisiaj nie ma też różnicy (większej) między nim a Intel Core i3-2120 w wydajności - a jeśli jest to jak napisałem, zależna od konkretnego tytułu.

BTW- kto zauważy różnicę między 45fps a 51fps średnich temu Oscara a kto między 85fps a 110fps temu Nobla :D

Link to post
Share on other sites

Może, ale nie zapominaj o gorszej jakości komponentach, słabszej dźwiękówce, mniejszej ilości banków pamięci czy slotów, kiepskiej i niechłodzonej sekcji zasilania, o braku dodatkowych złącz do wentylatorów na płycie -o braku możliwości sterowania nimi, o minimalnej ilości termistorów etc ...

Bo wiesz, obok wydajności jest jeszcze funkcjonalność ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Nie zapominaj, ze FRAPS obciąża procesor - zatem bez niego powinno być lepiej (tak sądzę) i możliwe ze te 5-6fps in plus może być - a wtedy już (przy 27-28fps) wchodzimy w zakres płynności ludzkiego oka.

Link to post
Share on other sites

Od początku zwracam uwagę na brak jakiejkolwiek metodologii i wynikającą stąd zerową wiarygodność tychże "testów". Jak się okazuje Dariusz jest nie tylko trollem, ale również oszustem : http://forum.benchmark.pl/topic/62726-oszust-na-forum-uwaga/

nie znasz sytuacji to się nie udzielaj , bo to że jakiś typ mnie oczernił a ja dostałem ZP i nie mogłem napisać prawdy nie oznacza że jestem złodziejem

 

 

co do tematu jarmuszkikewicz przesadzasz , i5 w grach jest 10 do 30 fps lepszy niz phenom, zależności od gry

wiec troche bajki opowiadasz :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...