Skocz do zawartości

Gulftown 6 core, 12 threads na s1366


Recommended Posts

steelek imo gra powinna być napisana tak, żeby wykorzystała n rdzeni. Nie ważne ile ich jest. P oprostu w trakcie gry wątki tworzone są tak aby wykorzystać możliwie jak najwięcej rdzeni. Wtedy nie miałoby znaczenia czy gra była pisana na 2 rdzenie, nawet 8dzeniowy procek będzie wtedy wykorzystany.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak Gry łatwiej napisać na jeden rdzeń niż na 2 a tym bardziej niż na "n" rdzeni. Więc dla tego producenci gier wybierają z reguły najkrótszą drogę. Czyli idą najniższą linią oporu. Co do fizyki i automatycznego dostosowania gry do liczby rdzeni, powinny te wodotryski mieć możliwość wyłączenia części kodu odpowiadającego za liczenie fizyki w czasie rzeczywistym na liczenie częściowe/klatkowe. Ano w batmanie jest możliwość a w GTA IV niestety nie..

Link to post
Share on other sites

steelek imo gra powinna być napisana tak, żeby wykorzystała n rdzeni.

A ja przyznam, ze w pompie mam to czy gra w danym momencie wykorzystuje 1 czy 2 rdzenie mojego procka (4 sie jeszcze nie dorobilem :)). Raczej zyczylbym sobie i Wam tego, zeby gry przestaly wymagac coraz wiecej, i azeby programisci wiecej czasu na optymalizacje tego co stworzyli tak zeby mozna bylo grac na komputerze w ktorym utopilo sie czesto grubo ponad 2 tys zl w miare komfortowo przez kilka kolejnych lat. Bo juz dzis zbieram kase na nowy zestaw, czekam do lutego moze troche dalej az sie pokaze fermi. Zestaw sie z reguly caly czas modyfikuje ale cena oscyluje w granicach 4000 zl. I nie ma sie co oszukiwac, ze kupie taki zestaw pogram na monitorze w jego natywnej rozdzielczosc 1920x1200 przez jakies gora pol roku, a potem zeby sobie wygodnie pograc bede musial przeskakiwac na 1280x800 itp. Na moje caly ten przemysl komputerowy idzie w zlym kierunku. I osobiscie jezeli to sie szybko nie zmieni bede musial 'wrocic' do konsol, a kompa tylko do office bede uzywal itp.

Link to post
Share on other sites
Krzychu2009 -nic mnie nie przeraża i jestem w pełni świadom tego że wielordzeniowość to przyszłość. Ale patrząc na cenę można się jedynie roześmiać. Kto normalny kupi taki procesor do domowego użytku? Płacić 4k zł za coś co jak na razie nie będzie wykorzystane.. To tak jakby od razu po prezentacji pierwszego Quada kupić go z myślą o grach. Co prawda teraz taki procesor może całkiem nieźle śmigać, ale co z tego jak przez spory kawał czasu nie był wykorzystywany a trzeba było za niego zapłacić okrągłą sumkę?
Link to post
Share on other sites

Nie napisałem nigdzie że odrazu po premierze kupie 6 jaj za 4k tylko ze predzej czy pozniej a na pewno poczytam najpierw testy... Gulftown podoba mi się ze względu na mnożnik co już wspomnialem. Wszyscy co się upierają przy tym że to nie potrzebne i zarówno ci którzy się upierają że potrzebne niech robią co chcą jak ja będę chciał kupić sobie i 12jaj to i tak kupie obojętnie ile obelg tutaj powypisujecie :> Jak ktoś nie chce nie kupuje przeciez to logiczne więc radziłbym nie wtrącać się do czyjegoś portfela :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...