Skocz do zawartości

Gulftown 6 core, 12 threads na s1366


Recommended Posts

szalas8 twoje wypowiedzi mnie zaskakują z kąd niby wiesz że na LGA 1156 nie wyjdzie 6-cio jajowiec? I nie masz się czym chwalić że posiadasz platformę zbudowaną na LGA 1366 i będziesz mógł łatwiej zmodernizować kompa po wyjściu owych procków, ja tam uważam że LGA 1156 jest przyszłościowe nie ma po co wydawać na darmo kasy na LGA 1366. :D

Link to post
Share on other sites

no właśnie...widzę całkiem niezły temat na zadanie mojego pytania :D

wiadomo coś czy wyjdą "więcej-jajowe" procki Intela pod 1156 :D tzn chodzi mi o to czy coś wiadomo nt. czy nie mają w planach na ten socket quada jakiegoś puścić...wiadomo coś :]

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na razie nie zapowiedziano żadnych 6-rdzeiowców pod 1156.

 

Wracając do tematu, to już od dawna było wiadomo, że będzie Core i9 pod 1366. Jeżeli komuś by na nim zależało, to by sobie wziął 1366. Poza tym cena na starcie będzie ~$900. Umiesz policzyć ile to na polskie? :D

Link to post
Share on other sites

Przecież to jest pewne, że zrobią jakieś procesory na 1156. 1156 to następca 775, a 1366 to wynalazek nie wiadomo po co. Myślę, że Intel będzie utrzymywał te dwa sockety równolegle i bez problemu doczekamy się procesorów 6-rdzeniowych na 1156. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, sam socket 1156 jest lepszy i nowocześniejszy, integruje więcej w procesorze, a jak wiemy - to jest przyszłość.

 

A kto zmieni 1156 na 1366, żeby mieć 6 rdzeni od razu jak tylko wyjdą, ten piczka i tyle. Ja nikomu nie żałuję, ale bez przesady :D

chyba zbytnio upraszczasz. sam kontroler pcie w procesorze zajmuje (z pamieci) 10-20% jego powierzchni, gdzie tam miejsce dla grafiki i 6 jajek? do granic krzemu tez sie zblizamy, nikomu sie to nie bedzie oplacac (z tego tytulu brak juz 3 kanalowej obslugi pamieci).

sam socket tez nie jest ani lepszy, ani nowoczesniejszy. to mozna powiedziec o procesorach, ale chipsety ma biedne i robione na kolanie. nowszy p55 jest de facto starszy niz x58.

to wszystko nie zmienia faktu, ze 750 nie ma w tej chwili przeciwnikow.

Link to post
Share on other sites

ale chipsety ma biedne i robione na kolanie. nowszy p55 jest de facto starszy niz x58.

Tak nawiasem mówiąc to jeżeli już porównywać to P55 jest odpowiednikiem ICH10R (z dodaną obsługą 2 dodatkowych złącz USB) więc jak P55 może być starszy (albo robione na kolanie - co konkretnie masz na myśli?)?

X58 nie ma jako takiego odpowiednika (na upartego można porównać do niego procesor) na platformie LGA1156.

Link to post
Share on other sites

chyba zbytnio upraszczasz. sam kontroler pcie w procesorze zajmuje (z pamieci) 10-20% jego powierzchni, gdzie tam miejsce dla grafiki i 6 jajek? do granic krzemu tez sie zblizamy, nikomu sie to nie bedzie oplacac (z tego tytulu brak juz 3 kanalowej obslugi pamieci).

sam socket tez nie jest ani lepszy, ani nowoczesniejszy. to mozna powiedziec o procesorach, ale chipsety ma biedne i robione na kolanie. nowszy p55 jest de facto starszy niz x58.

to wszystko nie zmienia faktu, ze 750 nie ma w tej chwili przeciwnikow.

Bardziej miałem na myśli to, na co Intel (i AMD zresztą też) stawia na przyszłość. Jak widać, integracja wszystkiego w procesorze się opłaca. Mówiąc socket 1156 miałem na myśli całą platformę. A co do chipsetu - tak jak napisał kubbak, P55 to właściwie tylko SB, który nie ma wiele wspólnego z wydajnością. Zakładając, że teraz w 45nm mieszczą się 4 fizyczne rdzenie i kontroler pamięci, to nie powinno byc problemu z wpakowaniem 8 rdzeni w 22nm :D
Link to post
Share on other sites

Napisałem tylko ze s1366 jest troszke lepszy niż s1156 i nie twierdze że 1156 jest zły. Nie zmienia to faktu że na s1366 jest juz 6 jajowiec a na s1156 go niema i nic o takim nie słychac. :D

 

Pozatym s1366 jest stworzony z myślą o Hi Endach, wogóle niewiadomo czy 2-wu kanałowy kontroler w s1156 nie będzie wąskim gardłem dla 6 czy 8 rdzeni. :]

Po coś zaprojektowali 3-kanałowy kontroler w s1366

 

A ceny nowości zawsze są zaporowe. :D

Link to post
Share on other sites

wogóle niewiadomo czy 2-wu kanałowy kontroler w s1156 nie będzie wąskim gardłem dla 6 czy 8 rdzeni. :D

Gdybyś rozejrzał się za testami to zobaczyłbyś, że triple channel pomaga Ci w zdobyciu większej ilości cyferek w testach przepustowości pamięci.

 

Po coś zaprojektowali 3-kanałowy kontroler w s1366

No jasne, żeby producenci RAMu wyciągnęli więcej kasy od Ciebie.
Link to post
Share on other sites

Gdybyś rozejrzał się za testami to zobaczyłbyś, że triple channel pomaga Ci w zdobyciu większej ilości cyferek w testach przepustowości pamięci.

Dobra w przypadku 4 jajek róznica jest marginalna, ale w przypadku Gulftown moze sie okazac że 3ci kanał będzie pomocny.

Link to post
Share on other sites

Już widzę jak odpalasz nową machinę za 10tys. zł. System ruszył to PPM --> Menadżer zadań(ŁAŁ 12 wątków!).

-To co teraz z tym zrobić?! Odpalę Crysisa! Niech to szlak! Tylko dwa są obciążone! Odpalę jeszcze 5 Crysis'ów! :D

Link to post
Share on other sites

Bardziej miałem na myśli to, na co Intel (i AMD zresztą też) stawia na przyszłość. Jak widać, integracja wszystkiego w procesorze się opłaca. Mówiąc socket 1156 miałem na myśli całą platformę. A co do chipsetu - tak jak napisał kubbak, P55 to właściwie tylko SB, który nie ma wiele wspólnego z wydajnością. Zakładając, że teraz w 45nm mieszczą się 4 fizyczne rdzenie i kontroler pamięci, to nie powinno byc problemu z wpakowaniem 8 rdzeni w 22nm :D

1. im sie oplaca, o tym warto pamietac :]

2. p55 vel ich10r nie ma nic wspolnego z wydajnoscia, ale juz amputacja NB z kontrolerem pcie 2x16 i wsadzenie go do procesora w postaci 1x16 ma.

3. im nizszy proces, tym mniejsza powierzchnia rdzenia. obnizaja go po to, aby wiecej z wafla wykroic, reszta to efekty uboczne.

4. tri channel jest cool, bo mam 6 bankow :D

 

cena gulftowna jest chora (dzis, nie wiadomo czy sobie usiaki poradza po takim druku i czy za rok 1zl>1$) i jego zakup sie nie oplaca. podkreslam tylko, ze p55 nie jest wcale tak rozkoszne.

Link to post
Share on other sites

szalas8!!! Ty masz pewnie teraz dylemat że kupiłeś tego i7 920 skoro wypisujesz takie głupoty, tego nie wie nikt co tak naprawde będzie za pare lat. Większość zalogowanych tutaj ludzi łącznie ze mną kupuje kompa do gier, a z tego co wiem to mój cienki bolek i7 860 bije Twojego w grach i to nie mało http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-18. Więc jak będzie kiedys potrzeba tych 6 rdzeni do gier to poprostu zmienie socked na 1366 i zaoszczedze na ogrzewaniu budynku. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

znajac intela to nie bedzie zadnego 1156 ani 1366... wypuszcza calkiem nowy socket z calkiem nowym mostkiem polnocnym i w slangu reklamowym napisza 'gimme... gimme... gimme...'

 

 

Jednak wole AMD... cokolwiek sie za ich strategia by ukrywalo. Widac ze probuja udogodnic klientom a nie sobie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...