Skocz do zawartości

Gulftown 6 core, 12 threads na s1366


Recommended Posts

No ukazały sie pierwsze testy Gulftown, szejscio rdzewniowca.

I to wszystko na s1366 i ciekawe jaką mine mają wszyscy napaleńcy na s1156, bo sporo sie przewineło na forum o tym co jest lepsze, bardziej przyszłosciowe i opłacalne s1366 czy s1156 :> Teraz pewnie posiadacze s1156 i 860-tki wiedzą dlaczego ich platforma jest tańsza od s1366 i np 920-stki. :sciana:;)

Link to post
Share on other sites

Skoro widziałeś testy, to czemu twierdzisz, że popełnili błąd? i5 przegania i7 920 ;)

Platforma LGA 1366 jest droższa (płyta i procesor są droższe, a przy takiej mocy obliczeniowej potrzebna jest spora ilość pamięci operacyjnej, która jak wiemy do najtańszych nie należy). Uważam, że do prostego, domowego komputera z zastosowaniem multimedialnym i gamingowym LGA 1156 jest najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

szejscio

Prosze, powiedz, ze to napisalec przez przypadek/skopiowales z innego forum i nie zauwazyles tego błędu.

sześć -> sześcio -> sześćdziesiąt, a nie sześć, szejścio, szejdziesiąt!

 

Sorry za offtopa, ale nie mogłem sie powstrzymać ;)

No i czekam az pokazesz te testy.

Link to post
Share on other sites

Ą to pefnie wzioł z innego fora ;)

 

Myślę, że procesor 6-rdzeniowe znajdą zastosowanie przy programach wymagających dużej mocy obliczeniowej.

W sumie do lotu w kosmos wykorzystano komputer o mocy obliczeniowej porównywalnej do mocy obliczeniowej kalkulatora prostego ale co tam... :sciana:

Link to post
Share on other sites

Ale wszyscy posiadacze zachwalali 1156 ze niby bardziej opłacalna i przyszłosciowa, nowsza. A tu prosze wszystkie mocne procesory bedą na 1366 i kropka. A posiadacze 1156 będą musieli sobie zmienić płyte ;) a tak zachwalacie 1156, że niby do domowego kompa, ze niby mało pradu i t d , ale jednak okazuje sie ze to 1366 jest liderem na rynku a 1156 to taka budżetowy desk

 

No trudno , ale podobno intel zrobi pod 1156 procki z zintegrowaną grafika i jakies 2 jajowce w 32nm :sciana:

 

I pisanie po co komu 6 rdzeni jest tym samym jak kiedys pisaliście po co komu 4 rdzenie

 

-----> http://pclab.pl/art37772.html poczytajcie.Acha i gratuluje posiadaczą 1156 zaoszczędzonych pieniędzy :sciana:

Link to post
Share on other sites

Ja także im gratuluję. Twierdzisz, że i5 jest słaby? Mój procesor nie należy do najgorszych, a i5 go pokonuje kilkukrotnie, więc jest na prawdę szybki. LGA 1156 jest budżetową platformą dla zastosowań domowo-gamingowych, więc nie wiem czemu ktoś miałby żałować kupna i5.

Link to post
Share on other sites

szalas8 ja mam tylko jedno pytanie? Śniadania jesz z Poul'em Ottelini'm, że wiesz o przyszłości podstawki LGA1156? Bajki najzupełniej w świecie piszesz. 1366 z założenia jest przeznaczony dla entuzjastów/profesjonalistów a Ci będą w stanie wykorzystać każdy dodatkowy rdzeń a 1156 dla home userów - oni przeważnie nie używają tylko i wyłącznie kilkunasto wątkowych aplikacji a przeważnie 1-, 2-wątkowe a tu i5/i7 na LGA 1156 lepiej się sprawują ze względu na lepszą funkcję Turbo a gdy tylko 6-rdzeniowe procesory staną się potrzebne/tańsze zostaną również wprowadzone do mainstream'u.

 

PS. Już zamówiłeś dla siebie i9? ;)

Link to post
Share on other sites

Hallo najpierw polecam przeczytać to http://pclab.pl/art37772.html

pozatym nie bedzie 6 jajek na 1156, ale będą za to 2.

Poprostu 1366 to bezkompromisowa platforma i przyszłościowa , proste. Nie bez powodu płyty kosztuja troszke wiecej i są dla innej grupy ludzi .

Jak komuś zacznie brakować mocy w i7 920 to zmieni tylko procesor, a jak komuś braknie mocy w s1156 to zmieni tylko pół kompa i kupi wkońcu s1366 ;)

Link to post
Share on other sites

Po prostu koleś jest ignorantem i maksymalistą i nie wie o czym mówi. Olać go.

 

Skoro 4 rdzenie do dziś nie są standardem, np. najnowsze gry dopiero powoli zaczynają z tego korzystać, to co tu gadać o 6 rdzeniach? Mało ko używa w domu jakiś mega aplikacji potrafiących wykorzystać więcej niż dwa wątki. Kupisz teraz 6-rdzeni, nic nie będzie ich wykorzystywać, a jak za 5 lat coś będzie, to i tak komp już będzie za słaby i do wymiany.

 

Po co inwestować teraz kasę w coś co jest mega drogie i robić za wróżkę "bo może się przyda"? Zaoszczędzasz sobie z 700zł i masz je tu i teraz ;) Naprawdę idiotyczne podejście.

 

Btw, zresztą zanim te procesory wyjdą na rynek, to za prądzie zaoszczędzisz kolejne 200zł :sciana:

Link to post
Share on other sites

szalas8 nie rozumie, że na chwilę obecną nikt normalny Core i9 do zastosowań domowych nie kupi ;) i dalej Core i5 zostaje najbardziej opłacalne, niezależnie od tego co pokazały testy, bo takich wyników chyba każdy się spodziewał :>

 

Nie zawsze trzeba mieć to co najnowsze - po co więc ładować kasę w 1366, skoro po prostu teraz tego robić raczej nie warto?:> (kwestia tego co się chcę osiągnąć oczywiście)

 

Wytłumacz: co chcesz udowodnić? Tak składnie - w 3 zdaniach :>

Link to post
Share on other sites

Przecież to jest pewne, że zrobią jakieś procesory na 1156. 1156 to następca 775, a 1366 to wynalazek nie wiadomo po co. Myślę, że Intel będzie utrzymywał te dwa sockety równolegle i bez problemu doczekamy się procesorów 6-rdzeniowych na 1156. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, sam socket 1156 jest lepszy i nowocześniejszy, integruje więcej w procesorze, a jak wiemy - to jest przyszłość.

 

A kto zmieni 1156 na 1366, żeby mieć 6 rdzeni od razu jak tylko wyjdą, ten piczka i tyle. Ja nikomu nie żałuję, ale bez przesady :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...