Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Gość JackHammer

Po co się starać pisać poprawie? - lepiej napisać takie oświadczenie pod tekstem :>

Zależy, można to odebrać od sytuacji. Jeżeli gość pisał w miarę poprawnie, a zdarzyło mu się z 2-3 błędy w dłuższej wypowiedzi to taki tekst świadczy o jakimś tam pozytywnym zachowaniu. Ale jak delikwent napisze Ci 10 wyrazów i każde źle, a to zdanie napisze jak trzeba to znaczy że robi sobie brzydko mówiąc jaja z nas (odbiorców). Poza tym, zawsze należy starać się pisać tak jak trzeba, bo jednak userzy nas "uczą", a mianowicie, jeżeli czytamy przez dłuższy czas (tydzień-dwa) wyrazy z błędami to w pewnym momencie zaczniemy je sami popełniać, bo zaczniemy się gubić czy dobrze czy źle napisaliśmy.

Link to post
Share on other sites

@up

Zgadzam się z tobą.

Pisanie z błędami takimi co wyłapuje Słownik w przeglądarce to poprostu lenistwo.

 

Rozumiem jak ktoś źle napisze np: Trinitrotoluenotrinitroamina bo przy tak długich wyrazach To łatwo się pomylić,ale powinno się czytać swoje posty zanim się je wyśle na forum.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Chodzi wam o wykrywanie błędów? Mi na Firefoxie wykrywa. Ale fakt, faktem. NIE MA CO SZUKAĆ WYMÓWEK. Niby ludźmi jesteśmy i możemy popełniać błędy, ale nie w takim stopniu że co drugie słowo błąd. Nawet ciekawy przykład miałem dzisiaj. Podczas gdy byłem na forum i sprawdzałem temat, to kolega zobaczył błąd: PUKI i powiedział że co to za ćwierć inteligent pisał. Więc pisząc posty wyrażamy siebie.

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

nie uważam się za osobę, która świetnie włada naszą ojczystą mową, bo wiem, że tak nie jest. Każdemu może się zdarzyć popełnić jakiś błąd, ale jak patrzę na niektóre wypowiedzi, to się zastanawiam jak taka osoba istnieje i funkcjonuje, przecież jak można nie umieć napisać prostych zdań (nie mówiąc już o skomplikowanych wypowiedziach) i jak takie jednostki radzą sobie np. w szkole, przecież punktów za ortografię, interpunkcję i stylistykę muszą być odejmowane chyba masowo.

 

Zresztą - ważne, że ja piszę poprawnie i z takimi osobami się zadaję, resztą się nie za specjalnie przejmuję.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dotarłem do "high five!" :-> Brawo, bardzo ciekawy i tolerancyjny post - na pewno pozwoli on wielu osobom spojrzeć na temat ortografii trochę poważniej. Od siebie polecam czytać książki, wtedy zaczyna odpuszczać nawet najgorsza dysortografia, dysleksja - a i mózg się rozwija. :jupi:

a dla mnie to kolejny argument potwierdzający tezę, że poziom forum upada.

Raczej na odwrót, świadczy o tym zainteresowanie tym tematem. 8)
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym być szczery to do faktu lekkiego opadu poziomu forum przyczyniają się głównie 3 rzeczy:

-mst pojechał na rybę z frytkami

-licznik postów sida jakoś zablokował się w okolicach 1k

-nowaj też jakoś ostatnio siedzi cicho ;)

 

A tak poważnie, po wakacjach jest znacznie lepiej. Młodociani nie mają tyle czasu na przeglądanie forum a i jest kilka tematów gdzie można pogadać o ciekawych rzeczach. Kłopot w tym że nie ma ich zbyt wiele.

Link to post
Share on other sites

A widziałem effendi że się w tym temacie starasz. Temat o oczekiwanych premierach pomógł mi zaznaczyć parę dat w kalendarzu i pewnie wydam przez Ciebie trochę kasy na kilka tytułów o których nie wiedziałem że nadchodzą ;)

 

Do malkontenctwa mi daleko więc nie to że się czepiam chwilowej stagnacji w kwestii nowych tematów. Tak tylko się moim odczuciem podzieliłem ;)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...