Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

Benchmark robiłem na stocku grafiki i procka. Ten benchmark jest dostępny w pełnej wersji gry - w ustawieniach graficznych. Włączenie fxaa oraz txaa zabiera mi 5-7 fps.

 

czy amd ma jakieś odpowiednik to fxaa i txaa w swojich kartach?

5-7fps to tak spoko dalej masz najniższy fps powyżej 40 fps.

duża różnica w graficę z tymi opcjami włączonymi dla tej gry?

Link to post
Share on other sites

Benchmark robiłem na stocku grafiki i procka. Ten benchmark jest dostępny w pełnej wersji gry - w ustawieniach graficznych. Włączenie fxaa oraz txaa zabiera mi 5-7 fps.

 

Z ciekawosci pytam czy OC procka wplywa na wynik w tym benchmarku? Jak wyglada wynik w 1920x1080? Nie mam pelnej wersji gry wiec nie moge tego narazie sprawdzic u siebie. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Z ciekawosci pytam czy OC procka wplywa na wynik w tym benchmarku? Jak wyglada wynik w 1920x1080? Nie mam pelnej wersji gry wiec nie moge tego narazie sprawdzic u siebie.

 

co myślisz o tej grze? mi się demo bardzo podobało chyba kupię pełno wersję gry.

pościgi samochodowe są też super zrobione

Link to post
Share on other sites

czy amd ma jakieś odpowiednik to fxaa i txaa w swojich kartach?

5-7fps to tak spoko dalej masz najniższy fps powyżej 40 fps.

duża różnica w graficę z tymi opcjami włączonymi dla tej gry?

 

Bezpośrednim odpowiednikiem FXAA u "czerwonych" jest MLAA 2.0
Link to post
Share on other sites

Ja chyba bede sprzedawal calego kompa bo wczoraj znow ostalem propozycje wiekszego wyjazdu do pracy w UK wiec sie nie nacieszylem wiele karta. bedzie prawdopodobnie na sprzedaz w nastepnym tyg jak sie wszystko potwierdzi

 

to jak co to daj mi znać, jabym byl zainteresowany.

czemu nie weźmiesz kompa ze sobą?

 

Bezpośrednim odpowiednikiem FXAA u "czerwonych" jest MLAA 2.0

 

która technologia jest lepsza?

czy mlaa ma taką samą wydajność jak fxaa?

 

na agito gigus podrozal o 20PLN, kurcze a ja sie wstrzymalem...

 

to nie tak źle,ale jak to mówią 20zł dorgą nie chodzi...hehe
Link to post
Share on other sites

słabiutko, wynik z mojej 670

 

Każde dziecko wie że 3dm11 "faworyzuje" GTX'y serii 600. Na tej samej zasadzie porobię benchmarki GPGPU w Sandrze i będę się śmiał że GTX 680/670 osiąga gorsze wyniki od HD 7770.

 

@apropos porównania MLAA vs. FXAA - pierwsza wersja MLAA (1.0) zarzynała wydajność masakrycznie, MLAA 2.0 jest porównywalne wydajnościowo i jakościowo do FXAA

Link to post
Share on other sites

Każde dziecko wie że 3dm11 "faworyzuje" GTX'y serii 600. Na tej samej zasadzie porobię benchmarki GPGPU w Sandrze i będę się śmiał że GTX 680/670 osiąga gorsze wyniki od HD 7770.

 

@apropos porównania MLAA vs. FXAA - pierwsza wersja MLAA (1.0) zarzynała wydajność masakrycznie, MLAA 2.0 jest porównywalne wydajnościowo i jakościowo do FXAA

 

aha. to taką opcje mogłem uruchomić na mojej hd7870 w menach gier czy w mendżerze catalyst?
Link to post
Share on other sites

Co było powodem takiej decyzji?

 

nie byłem zadowolony z oc miałem słabą sztukę.Nie dałem rady wykręcić 1200mhz i 1450mhz.

z tej co miałem to dałem radę wyciagnąć 1150mhz i 1350mhz.

po drugie obniżyli ceny,a mam mozliwość wysłać ją do miesiąca do amazonu.co.uk przy pełnym zwrocie kasy i darmowej przesyłce.

kupię pózniej gtx 670 lub może hd 7970.nie będę komp. używał przez miesiąc i po cichu liczę że w październiku dopadnę którąś z tych kart w dobrej cenie.

głównym założeniem było wypróbowanie crossfire hd 7870,ale potem miałbym problem z kartą muzyczną i tv bo karty graficzne zasłaniały inne sloty pci express.

więc wolę kupić jedną mocniejszą i nie bawić się w crossfire w przyszłości

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Każde dziecko wie że 3dm11 "faworyzuje" GTX'y serii 600. Na tej samej zasadzie porobię benchmarki GPGPU w Sandrze i będę się śmiał że GTX 680/670 osiąga gorsze wyniki od HD 7770.

Tylko, że 3DMark2011 daje bardziej rzeczywisty obraz wydajności w grach niż GPGU w Sandrze :) Dla mnie jest to dość wiarygodny benchmark i porównując dwie różne karty to właśnie ta, która uzyskuje wyższy wynik przeważa wydajnością w większości gier.

 

Ale druga strona medalu to jakość obrazu, która moim skromnym zdaniem minimalnie lepiej wypada jednak u AMD.

Robiłem screeny i róznicy wielkiej nie widziałem, nawet FXAA lepsze wrażenie sprawiało.

edit: tylko nie pamiętam na jakich sterach to było czy czasem nie na tych felernych 12.2 bodajże, gdzie AMD poleciało sobie w kulki ogólnie z jakością tekstur.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

trochę mnie śmieszy te wasze przekomarzanie o wydajność kart.czy ktorś tu wogóle gra w jakieś gry dla przyjemności i nie martwi się o ilość fps?

widzę ze pecetowcą barkuje w tej dziedzinie trochę luzu.

na konsoli wszyscy mają tą samą grafę więc nie mówi się tyle o takich pierdołach tylko o grach i czerpie się z tego przjemność.

idę sprawdzić jak wygląda grafa w sleeping dogs na mojim ps3.

ciekawe ile będę miał klatek...

Edytowane przez jimhaumman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

widzę ze pecetowcą barkuje w tej dziedzinie trochę luzu. na konsoli wszyscy mają tą samą grafę więc nie mówi się tyle o takich pierdołach tylko o grach

Tu nie chodzi o przekomarzanie się tylko techniczne informacje - bynajmniej tak to wygląda z mojej strony. Co do konsol to tam to dopiero są konflikty - co dziesiąty temat to porównanie danej gry PS3 vs X360 :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...