Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

Co wybrać czy Sapphire Radeon HD7970 Vapor-X Edition 3GB czy ASUS GTX 670 DirectCu II TOP?

Ja nie pytam się czy lepszy jest amd od nividi tylko proszę o radę was, którzy siedzą w tym temacie o radę co będzie lepiej chodzić naprzykład w bf3. Każdy test mówi co innego.

Edytowane przez Drake07
Link to post
Share on other sites

Bo ja nie umieć a do tej pory nie znalazłem poradnika :D

 

oc robisz sobie normalnie w catalyst control center.

do zmiany napiec sciagasz msi aftreburner lub trixx

potem wlaczysz msi kombustor sprawdzisz temp. i robiesz testy w grach czy wszystko jest stabilne i nie ma jakis artefaktow,jesli sa to zmijszasz o 25mhz w dol.

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Ostatnie OT. I już się tu nie odzywam :Dhttp://www.chip.pl/a...j?b_start:int=2 wydaje się dobrze wytłumaczone.

wiesz co jak to przeczytasz to bedziesz mial wieksza wiedze ode mnie...heheoc jest bardzo prosty przesuwasz sowaki w programie.sprawdzasz na forach lub w recejzjach jakie uzyli napiecie i na ile mnieli zegary i tyle.nie kazda karta zrobi tyle samo,ja sie przekonalem z moja hd 7870 sapphire ghz nie moge z niej wycignac 1225 mhz i 1450 dla pamieci,ale tyle robia najlepsze sztuki,trzeba mniec tez szczescie do karty bo to jest loteria.

mi dziala stabilnie przy 1225 i 1325 dla pamieci. przy 1256mv

ale przy hd 7870 oc pamieci nie daje tak duzego boosta 25mhz lub to okolo 0,33fps

wysylam karte do amazon zpowrotem z pelnym zwrotem kasy,kupilem ja 2 tyg. jeszcze przed obnizka.

kupie potem gtc 670 lub hd7950 a moze hd7970,zobacze jak sie ceny beda wyglady w pazdzierniku.

 

Ostatnie OT. I już się tu nie odzywam :Dhttp://www.chip.pl/a...j?b_start:int=2 wydaje się dobrze wytłumaczone.

 

ten link to strasznie stary masz, gtx 280,2008 rok wow Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

coś kiczowaty ten test

na każdej stronie gdzie pojawia się metro to AMD wygrywa bezapelacyjnie więc nie wiem co to za cuda przysyłasz

 

jak napisalem pierwszy lepszy test jaki znalazlem ,nie wysylam cud.

jak ktos kupuje karte to sobie sprawdzic tez inne recenzje,myslisz ze mam czas sprawdzac ile tam mam klatek w metro?

Link to post
Share on other sites

Bruce Wayne świerzy użytkownik forum BMK toczy walkę o radeony ;) każdy ma swoją racje i tyle :P

Świeży kamar, świeży :P. Wybacz, nie mogłem sobie darować :P. Przepraszam :).

 

 

 

 

Bo gadanie że 670 > 7970, gdzie po maks OC każdej karty 7970 rozbija 680 jest śmieszne :P

Cały temat jest śmieszny :P i może mi ktoś powiedzieć o co ludzie się kłócą?

 

Jak autor ma zamiar kupić którąś z tych dwóch kart, to z obydwu będzie zadowolony. Równie dobrze może nawet HD7850/7870 zakupić i cięszyć się maks. detalami, a za pół roku/rok sprzedać karte i wziąć nową. Ja sam mam HD7850 i starcza mi. Problemem jest pójść na miesiąc do roboty i zarobić na nową? Nie.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

nie wydaje mi sie ze ludzie sie tu kloca.takie tam przekomarzanie sie.ja osobiscie jak wspominalem mam hd7870,karta w zupelnosci mi wystarczy,ale ze mam mozliwosc wymiany bez straty kasy i mam troche wolnego czasu to sobie wyminie karte i sie pobawie z inna.

dokladnie ilosc klatek produkowane przez obydwie karty jest wystarczajaca.

ja osobiscie sklanialbym sie bardziej do gtx670 bo bede gral w bordelands 2 i physix wyglada cool w tej grze.

ale jesli komus na tym nie zalezy,a lubi bawic sie w podkrecanie to radony sa dla niego lepszym wyborem,mozilwosc wiekszego oc.

chociaz z tym oc to jest roznie,ja musialem obnizyc zegary dla karty w alan wake bo mi sie obraz zacinal,a w innych tytulach nie bylo problemu.

 

Nie każdy z nas pracuje, niektórym komputery fundują rodzice i dorzucenie "klocka" nie jest takie oczywiste.

 

zgadzam sie z Toba,sprzedarz karty po pol roku wydaje mi sie troche bezsensowne,jabym wolal mniec karte spokojnie na 2-3 lata.

za pol roku bedzie nastepna seria 8xxx wiec seria 7xxx bedzie niezle przeceniana

Link to post
Share on other sites

Bo gadanie że 670 > 7970, gdzie po maks OC każdej karty 7970 rozbija 680 jest śmieszne :P

Z całym szacunkiem i bez urazy, bo podziwiam Twoją wiedzę, ale nie mogę się z tym zgodzić. Różnego rodzaju testy pokazują co innego.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

Bo gadanie że 670 > 7970, gdzie po maks OC każdej karty 7970 rozbija 680 jest śmieszne :P

 

@gtxxor trochę więcej obiektywizmu. 7970 rozbija 680...

To jest dopiero śmieszne.

Większej bzdury dawno tu nie czytałem.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Nie każdy z nas pracuje, niektórym komputery fundują rodzice i dorzucenie "klocka" nie jest takie oczywiste.

Nie wiem czy chciałeś coś zasugerować, ale ja akurat sam cisne i sam muszę pracować. Dla mnie nie problemem jest miesiąc roboty i kupno GTX'a 680, ale karty i tak nie wykorzystam.

 

 

@gtxxor trochę więcej obiektywizmu. 7970 rozbija 680... To jest dopiero śmieszne. Większej bzdury dawno tu nie czytałem.

Zrozumiałeś o co mu chodzi? Po maksymalnym OC jasnym jest, że 7970 rozbije 680. Zależy również od sztuki jaką trafisz i jakiego producenta wybierzesz, ale Radeon pozwala na o wiele większe OC, co się przekłada na większą końcową wydajność.

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem i bez urazy, bo podziwiam Twoją wiedzę, ale nie mogę się z tym zgodzić. Różnego rodzaju testy pokazują co innego.

 

Mówię o skrajnych warunkach, gdzie z obu kart ciśniemy ile fabryka dała. Radeon z racji odblokowanej regulacji napięć pozwala poszaleć, robiłem po 1,3GHz na swoim - gdzie fakt faktem LC było już koniecznością, bo na powietrzu by się układ ugotował ale rozbijałem wynikami "wyżyłowane" GTX 680.

 

Dodatkowo w sieci ukazał się bios "przerabiający" 7970 na GHz Ed. (wyższe zegary i turbo) - tak zmodyfikowany 7970 jest wydajniejszy od 680@stock.

 

Nie wiem czy chciałeś coś zasugerować, ale ja akurat sam cisne i sam muszę pracować. Dla mnie nie problemem jest miesiąc roboty i kupno GTX'a 680, ale karty i tak nie wykorzystam.

 

Ja też, ale NIE KAŻDY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...