Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

Teraz mam 670 i również moja chodzi na 1300mhz i wciagnie nosem 7970 i 7950 moze ten ghz editon cos podzialać ale min fps test i lecą te radki na leb na szyje

Nie podważam faktu, że 670 jest kartą w większości przypadków szybszą od 7950, czasem zdarza się że od 7970 nawet, ale nie można znowu przesadzać z "wciąganiem nosem 7970". Co do minimalnego FPS to masz rację - rzadko to można znaleźć w testach a GXT wypada tu sporo lepiej. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Widać że ludzie się nie znają i wybrali 670 też bym tak zrobił i wybrał 670 a to z tej przyczyny że NV jakoś jest bardziej obita że gry lubi bardziej NV że dłużej na rynku jest i pomimo licznych wpadek od początku ich historii. Ale dobrze że jest ATI bo to jest konkurencja i zawsze rywalizują ze sobą a my korzystamy przy tym. Nawet jak NV była by gorsza to i tak ludzie by wzieli NV bo to NV . A jak pamiętam ATI zawsze tańsze było bo wie co robi i z kim się zmierza, ale ludzie też poprzechodzili z NV do ATI i na odwrót. Nie długo im nm braknie ;) tak pędzą.

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Mam mieć :) U2412M - nie znalazlem nic sensowniejszego na 1920x1200 w tej cenie.

 

no i nie będziesz żalował,sam go mam i jestem bardzo zadowolony.

myślałem o u2410 ale nie potrzebnie do niego doplacać jeśli chcesz go używać do gier czy oglądania filmów w hd.

ile za niego dałeś?

a co do karty to każda z nich to bardzo dobry wybor.

zalezy w jakie gry grasz i jaki masz budżet

czy zależ Ci na physix?

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

jeszcze nie kupilem, napisalem wyzej ze "mam mieć" :)

 

kurcze, troche drogo za tego GTXa, w tym momencie jest to roznica 350pln..... 350PLN !!!! (trzysta pięćdziesiąt polskich nowych złotych !!!!!) wiem że GTX wypada lepiej ale nie dam tyle za grafe. Wogole to zastanawiam sie nad 7850 i potem ją opchnąć i kupic 8XXX.

 

słowem nie wiem jak na tą chwile to opłacalny zakup w sensie [opłacalność] VS [wydajnosc] VS [ile ja na tej karcie pogram]. Bo jesli jest tak ze dam 1500 a za 2 lata grafika nie bedzie juz wyadajna na owczesne gry to...

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

jeszcze nie kupilem, napisalem wyzej ze "mam mieć" :)

 

kurcze, troche drogo za tego GTXa, w tym momencie jest to roznica 350pln..... 350PLN !!!! (trzysta pięćdziesiąt polskich nowych złotych !!!!!) wiem że GTX wypada lepiej ale nie dam tyle za grafe. Wogole to zastanawiam sie nad 7850 i potem ją opchnąć i kupic 8XXX.

 

słowem nie wiem jak na tą chwile to opłacalny zakup w sensie [opłacalność] VS [wydajnosc] VS [ile ja na tej karcie pogram]. Bo jesli jest tak ze dam 1500 a za 2 lata grafika nie bedzie juz wyadajna na owczesne gry to...

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=531862

 

najlepsza karta cena wydajność jest hd7950 po oc.jeśli nie chcesz sie bawić w sprzedawanie kart potem,to tylko hd7950.

 

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Jimhaumann co nasz na myśli mówiąc w sprzedawanie?

 

nie dokońca rozumiem Twojego pytania?

 

Jak sie wogóle można zastanawiać, jeśli 7950 kosztuje nierefernt 1200zł a najtanszy niereferent gtx 670 1500zł?

Przecież ten pierwszy jest szybszy po oc, stabilniejszy (mocniejsza sekcja) i ładniejszy (porownuje modele GB)

 

wlaśnie jak to jest z tą sekcją zasilania dla hd 7950 gigabyte?kiedyś słyszałm głosy że jest tam problem z chłodzeniem sekcji zasilania i karty po oc sie "palą"?
Link to post
Share on other sites

@UP

Sekcje zasilania paliły się na płytach głównych od GB a o kartach nigdy nie słyszałem, z wyjątkiem gtx 470/80

 

może przesadziłem z tym paleniem?może siadały przez sekcje zasilania,lub nie było można za dużo podnosić napięcia?

nie jestem teraz pewien o co tak dokońca chodziło?bo czytałem to gdzieś w komentarzach no forum,w tematach typu którego poducenta hd7950 wybrać i ktoś w temacie pisał o sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites

wlaśnie jak to jest z tą sekcją zasilania dla hd 7950 gigabyte?kiedyś słyszałm głosy że jest tam problem z chłodzeniem sekcji zasilania i karty po oc sie "palą"?

 

Gigabyte nie ma radiatora na sekcji zasilania w modelu 7950 przez co ta po OC się mocniej grzeje. W modelu 7970 juz jest ten radiator

Link to post
Share on other sites

o to mi chodzi ;)

 

tommi yacht napisał:

kurcze, troche drogo za tego GTXa, w tym momencie jest to roznica 350pln..... 350PLN !!!! (trzysta pięćdziesiąt polskich nowych złotych !!!!!) wiem że GTX wypada lepiej ale nie dam tyle za grafe. Wogole to zastanawiam sie nad 7850 i potem ją opchnąć i kupic 8XXX.

napisałem odp. trochę skrotowo.

chodziło mi że jesli on nie chce się bawić w sprzedawanie hd 7850 i potem kupować kartę serii 8xxx,to najlepiej kupić teraz hd 7950 i spokojnie ta karta będzie wydajna przez tę pare lat.

 

słowem nie wiem jak na tą chwile to opłacalny zakup w sensie [opłacalność] VS [wydajnosc] VS [ile ja na tej karcie pogram]. Bo jesli jest tak ze dam 1500 a za 2 lata grafika nie bedzie juz wyadajna na owczesne gry to...

 

tego nikt jeszcze nie wiem,wszystko zobaczymy po wyjściu next-genów.

bo byly duże skoki w jakości grafiki (psx-ps2-ps3).

czytałem gdzieś że najnowsze konsole nie poczynią już teraz takiego skoku jak to było kiedyś.

 

Gigabyte nie ma radiatora na sekcji zasilania w modelu 7950 przez co ta po OC się mocniej grzeje. W modelu 7970 juz jest ten radiator

 

dzięki za dokładne info.

to czyli gb hd 7950 nie jest dobrym overclockerem?

 

@jimhaumman

Ja właśnie zamówiłem GB hd7970 oc za 1564 zł

http://techplanet.pl...ress,30587.html

i teraz mi zostaje wykombinować jak dostać te 3 darmowe gry z promocji AMD

 

no to gratuluje zakupy,karta wypas,no i mam radiator na sekcji zasilania.

techplanet nie wysyła tych kodów na emaila?tak robią na overclockers.co.uk lub kod powinien być w pudełku z kartą.

Link to post
Share on other sites

Temp ok 60stopni była wtedy, napięcie 1.23V

 

 

Nie mogę znaleść wyniku dla konkretnej częstotliwości przed zmianą chłodzenia. Mam przy 1218/1865 napięcie 1.25V:

http://www.3dmark.com/3dm11/3730079

 

a także przy 1250/1850 napięcie 1.275V:

http://www.3dmark.com/3dm11/3938539

 

To już na innym chłodzeniu robione było

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...