Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

Kurcze, nadal mam problem. Jutro lub pojótrze planuje właśnie kupić nową grafę i nadal nie wiem co wybrać. Miałem Radki trochę się do nich zraziłem (może przez Crossfire. O gtx-ach słyszałem dużo dobrego, no ale się nie zbyt kręcą. Każda ma swoje plusy i minusy. Tylko co wziąść. Gry na jakich mi zależy to BF3, Max Payne 3, MoH Warfighter. Co naprawdę da radę, i jest przyszłościowe.

 

Sory za wywód ale nie chciałem znów pisać 'co wybrac"

Link to post
Share on other sites

Kurcze, nadal mam problem. Jutro lub pojótrze planuje właśnie kupić nową grafę i nadal nie wiem co wybrać. Miałem Radki trochę się do nich zraziłem (może przez Crossfire. O gtx-ach słyszałem dużo dobrego, no ale się nie zbyt kręcą. Każda ma swoje plusy i minusy. Tylko co wziąść. Gry na jakich mi zależy to BF3, Max Payne 3, MoH Warfighter. Co naprawdę da radę, i jest przyszłościowe.

 

Sory za wywód ale nie chciałem znów pisać 'co wybrac"

 

GTX kreca sie nawet wyzej niz te Radki, mysle ze znacznie wiecej jest sztuk GTX ktore robia powyzej 1.3GHz na rdzeniu niz Radkow ktore robia powyzej 1.3GHz. GTX ma jednak ustawiony wyzszy stockowy zegar niz Radek.

Zastanow sie miedzy 7970 albo 670 od gigabyte. W benchmarkach i tytulach ktore podales jednak nieco lepszy powinien byc 670.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Niczym, to ta sama karta tylko nie usunęli linku do niej - niedostępna.

Każdy rdzeń kręci się inaczej - nikt nie powie do ilu Twój się podkręci.

 

no to widzę że się znasz na rzeczy.

to wykręciłeś procka na prawie 5,2 na powietrzu,niźle.

na jakiej częstotliwości normalnie go używasz?

ile silver arrow jest wieksze od macho hr-02?

czemu zmieniałeś chłodzenie?windforce nie dawało rady?wiem ze accelero extreme jest najlepszym chłodzeniem?ale po co tracić gwarancję?

 

Po co narazie krecic jak i tak na tych kartach kazda gra smiga w fhd z wieksza iloscia klatek niz odswiezanie wiekszoci matryc...

 

ja sciągłem demo sleeping dogs,i z wszystkimi opcjami graficznymi na max. moje fps dla stock hd 7870 ghz sapphire sa pomiedzy 23-34.ma ktos może tą grę?ile klatek macie na gtx 670? Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

ja sciągłem demo sleeping dogs,i z wszystkimi opcjami graficznymi na max. moje fps dla stock hd 7870 ghz sapphire sa pomiedzy 23-34.ma ktos może tą grę?ile klatek macie na gtx 670?

 

Sleeping Dogs zdaje się "lubić" Radeony. Nawet, o ile dobrze kojarzę startuje z logiem AMD. Chociaż generalnie maks. AA w tej grze zabija każdą kartę, to akurat 7970 > 680 w tej konkretnej grze.
Link to post
Share on other sites

no to widzę że się znasz na rzeczy. to wykręciłeś procka na prawie 5,2 na powietrzu,niźle. na jakiej częstotliwości normalnie go używasz? ile silver arrow jest wieksze od macho hr-02? czemu zmieniałeś chłodzenie?windforce nie dawało rady?wiem ze accelero extreme jest najlepszym chłodzeniem?ale po co tracić gwarancję?

 

5.2 używam wyłącznie do benchmarków, na co dzień 4.8. Silver Arrow jest jeszcze większy niż Macho. Co do Accelero - miałem okazję wymienić nowy za 110zł od kolegi, który ma sklep a średnio mi się podobał poziom głośności WF3X.

Link to post
Share on other sites

1) czy gigabyte 7950 ma sekcje zasilania 6+1 ?

2) model od Sapphire ma taka plytke metalowa na chlodzenie sekcji i pamieci

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/HD7950_Test/Sapphire_HD7950_8m.jpg

 

czy mozna taka plytke osobno dostac gdzies ?

jesli nei to czy aby model od Sapphire nie bedzie lepszym wyborem niz Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

Sapphire jest na pewno bardziej renomowanym producentem Radków aniżeli Gigabyte. Ta metalowa płytka ma niby za zadanie odbierać ciepło z elektroniki karty, śmieszny jest jednak fakt że posiada gładką powierzchnię. Gdyby producent zdecydował się choćby na skromne żeberka znacznie zwiększyłaby się powierzchnia oddawania ciepła i rozwiązanie byłoby efektywniejsze.

 

Osobno takiego ustrojstwa raczej nie kupisz.

Link to post
Share on other sites

w porzadku w takim razie takie pytanie. Kupuje gigusia 7950, odkrecam WFIII (bo i tak bym odkrecil zeby naniesc swojego zalmana STGII), kupuje takie cos http://allegro.pl/termopad-thermopad-profesjonalne-chlodzenie-30w10-i2561590007.html i przyklejam w miejscach analogicznych do metalowej plytki z szafira. wykonalne ?

 

ewentualnie do tego takie radiatorki http://allegro.pl/qoltec-coolspike-idealne-na-pamieci-mosfety-itp-i2574274655.html spilowane na taka wysokosc zeby nie kolidowalo z WFIII

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

Jak sie wogóle można zastanawiać, jeśli 7950 kosztuje nierefernt 1200zł a najtanszy niereferent gtx 670 1500zł? Przecież ten pierwszy jest szybszy po oc, stabilniejszy (mocniejsza sekcja) i ładniejszy (porownuje modele GB)

GTX670 też się podkręca i wtedy odskakuje 7950 po OC, lecz faktycznie różnica cenowa jest aktualnie dość spora - za tą kasę można sobie sprawić SSD. Mimo wszystko ja bym dopłacił do GTX-a ale nie ze względu na niewielką różnicę w wydajności, lecz dla PhysX, wyższego minimalnego FPS w większości tytułów i FXAA. Jednak dla niektórych PhysX nie ma większego znaczenia to wtedy 7950 jest znakomitą propozycją poprzez rewelacyjny stosunek wydajność/cena.

to czyli gb hd 7950 nie jest dobrym overclockerem?

Absolutnie brak radiatora na sekcji nie przeszkadza w znakomitych wynikach OC tego modelu. Wentylatory wystarczają aby osiągać wysokie wartości zegarów. Posród wielu przetestowanych przeze mnie 7950 to właśnie karty Gigabyte osiągały najwyższe zegary ze względu na świetne chłodzenie.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

5.2 używam wyłącznie do benchmarków, na co dzień 4.8. Silver Arrow jest jeszcze większy niż Macho. Co do Accelero - miałem okazję wymienić nowy za 110zł od kolegi, który ma sklep a średnio mi się podobał poziom głośności WF3X.

 

ja srednio jestesm zadowolony z glosnosci pracy chlodzenia od sapphire na mojej hd 7870,a wszyscy go tak wychwalaja.jak wentyle sa ustawione na 55% odglos ktory robi karta wcale mi sie nie podoba,powyzej 60% juz tylko slychac jak wiatraki jak sie szybko obracaja.

ale w przedziale 50%-55% poprostu buczą

 

GTX670 też się podkręca i wtedy odskakuje 7950 po OC, lecz faktycznie różnica cenowa jest aktualnie dość spora - za tą kasę można sobie sprawić SSD. Mimo wszystko ja bym dopłacił do GTX-a ale nie ze względu na niewielką różnicę w wydajności, lecz dla PhysX, wyższego minimalnego FPS w większości tytułów i FXAA. Jednak dla niektórych PhysX nie ma większego znaczenia to wtedy 7950 jest znakomitą propozycją poprzez rewelacyjny stosunek wydajność/cena.

 

 

Absolutnie brak radiatora na sekcji nie przeszkadza w znakomitych wynikach OC tego modelu. Wentylatory wystarczają aby osiągać wysokie wartości zegarów. Posród wielu przetestowanych przeze mnie 7950 to właśnie karty Gigabyte osiągały najwyższe zegary ze względu na świetne chłodzenie.

 

co daje txaa?bo tą technologię to chyba seria 6xx tylko posiada?

 

w porzadku w takim razie takie pytanie. Kupuje gigusia 7950, odkrecam WFIII (bo i tak bym odkrecil zeby naniesc swojego zalmana STGII), kupuje takie cos http://allegro.pl/te...2561590007.html i przyklejam w miejscach analogicznych do metalowej plytki z szafira. wykonalne ?

 

ewentualnie do tego takie radiatorki http://allegro.pl/qo...2574274655.html spilowane na taka wysokosc zeby nie kolidowalo z WFIII

 

ciekawe.

w jakim celu to robisz?żeby obniżyć temp.?przez ten zabieg wf3 bedzię wydajniejszy?

Link to post
Share on other sites

FXAA to nowa technologia antyaliasingu, która pozwala otrzymać piękne, gładkie linie, przy minimalnym wpływie na wydajność. Dzięki układom GPU opartym na architekturze Kepler, będziesz mógł włączyć funkcję FXAA w setkach gier za pośrednictwem panelu sterowania NVIDIA.

 

Drugi tryb, TXAA jest opcją dostępną w grze, która łączy technologię MSAA, filtrowania tymczasowego i przetwarzania końcowego dla jeszcze wyższej jakości wizualnej.

 

I naprawdę świetnie to działa. Ostatnio robiłem benchmark na Sleeping Dogs. ON/OFF i różnica wynosiła 3-5fps.

 

http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/Samaritan/GDC2012/Samaritan-NoAAFXAA-Comparison-1.html

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

[/size][/font][/color]

 

[/size][/font][/color]

 

I naprawdę świetnie to działa. Ostatnio robiłem benchmark na Sleeping Dogs. ON/OFF i różnica wynosiła 3-5fps.

 

http://international...mparison-1.html

 

jaki min/max fps uzyskaleś na sleeping dogs?ja pytałem o txaa,ale już znalazłem filmik na youtube

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

ja srednio jestesm zadowolony z glosnosci pracy chlodzenia od sapphire na mojej hd 7870,a wszyscy go tak wychwalaja.

Nie wszyscy :) Jest niezłe, ale WF3 jest lepsze. Dobra opinia chłodzenia Sapphire bierze się stąd, że ustawili nisko obroty defaultowo i w tabelkach wygląda to OK, ale WF3 przy tych samych temperaturach jest sporo cichsze, szczególnie jak na Sapphire przekraczamy te 50% jak piszesz. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Nie wszyscy :) Jest niezłe, ale WF3 jest lepsze. Dobra opinia chłodzenia Sapphire bierze się stąd, że ustawili nisko obroty defaultowo i w tabelkach wygląda to OK, ale WF3 przy tych samych temperaturach jest sporo cichsze, szczególnie jak na Sapphire przekraczamy te 50% jak piszesz.

 

między 50% a 55% robiło dziwny halas,powyzej 55% było już oki.(nie wiem jakby opisac ten hałas,tak jakby coś "odzierało" buczało

co do halasu w tym przedziale napewno przyczynił się też boczby wentyl na karcie w obudowie(zawirowanie powietrza)

też mi się wydaje że wf3 jest lepszy,znajomy ma gtx580 gb,i chłodzenie wydawało mi się lepsze.(chociaż nie mogę powiedzieć bo nie sprawdzałem głośności pracy przy różnych ustawieniach obrotów)

wkrótce się przekonam jak zakupie gb wf3 gtx 670 chociaż zastanawiam się też nad msi twin frozer IV

Link to post
Share on other sites

między 50% a 55% robiło dziwny halas,powyzej 55% było już oki.(nie wiem jakby opisac ten hałas,tak jakby coś "odzierało" buczało

Takiego czegoś nie zaobserwowałem, być może miałeś coś niedokręcone i wpadało w rezonans przy określonych obrotach. Zakupisz GTX670 WF3 to sam się przekonasz jak świetnie pracuje to chłodzenie. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

3 różne opcje antialiasingu, akurat tutaj bajery NVIDII wyłączyłem.

 

http://q3.kn.pl/sp/spfps.jpg

 

http://q3.kn.pl/sp/spfps2.jpg

 

http://q3.kn.pl/sp/spfps3.jpg

 

ja wczoraj grałem w demo i przy rozdzielczośći 1920x1200(wszystkie opcje na maks.) uzyskiwałem na stock 1000 1200 23-31fps

potem jak podkręciłem kartę do 1200 i 1325 to miałem gdzieś 24-36fps

zrobiłeś ten benchmark w grze?jest taka opcja jak masz pełną wersję gry?

jeśli włączyłbyś fxaa,txaa to fps spadłyby bardziej?czy wtedy poprostu nie ustawiasz jakości antialiasingu?

 

Takiego czegoś nie zaobserwowałem, być może miałeś coś niedokręcone i wpadało w rezonans przy określonych obrotach. Zakupisz GTX670 WF3 to sam się przekonasz jak świetnie pracuje to chłodzenie.

 

bardzo prawdopodobne z tym rezonasem.wszystko zamontowałem jak należy ale wydaje mi się że kable zasilające trochę ciągły kartę w dół na sekcji zasilania.bo karta nie wyglądała prosto w slocie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...