Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozkręcać się rozkręcają. Ale ja One Piece'a dla walk nie oglądam (a raczej czytam). Dla mnie jest to po prostu najlepsze anime przygodowe. Komedia, elementy dramatu, podążanie za marzeniami, przyjaźń. Ba, jestem dorosłym facetem a kilka razy się popłakałem w pewnym momentach. Walki są tylko dodatkiem.

 

A, że Luffy to idiota, to no cóż... dlatego potrzebna mu załoga.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie zdarzają się smutne odcinki np pare odcinków z Tony Tony Chooper który nie ufał ludzią i z nie uleczalną chorobą tego lekarza.
Mnie tak na prawdę zawsze w anime kręciły walki , chociaż teraz zaczynam wszystko oglądać i powiem szczerze że One Piece ma mało z tego co czytałem wcześniej o nim że to anime typu pokemon (którego nie lubię) mimo tego że obie są przygodowe to jednak są spore różnice między nimi.
Może to z powodu tego że jestem młodym pokoleniem , nie czytam mangi mimo tego że próbowałem się przemóc i czytać jednak nie moge się zmusić bo o wiele wole anime.
 

Link to post
Share on other sites

Do mnie jakoś One Piece nie trafiło.... Ogólnie nie wiem za co się teraz wziąć. Myślałem nad Soul Eater, a wcześniej oglądałem takie anime .... za cholere sobie nie mogę przypomnieć tytułu to było o takim ziomku co miał taką dziwną rękę i walczył z takimi śmiesznymi dużymi potworami  xd może ktoś będzie kojarzył?

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

One Piece'a uwielbiam. Niestety od 457 odcinka tempo anime strasznie zwolniło, zaczęli używać 1 - 2 rozdziałów mangi na jeden odcinek anime, co jest zdecydowanie za mało. No ale dzięki temu nie muszą używać fillerów. Ale sam już od dłuższego czasu czytam tylko mangę.

Jak można czytać mangę One Piece'a ? Nic tam nie widać tak jest naciupane...

 

Anime jest świetne za to i można je polecić, chociaż czasami akcja trochę za bardzo zwalnia ale z drugiej strony czuć przygodę a o to najbardziej w tym wszystkim właśnie chodzi :D

Link to post
Share on other sites

Skoro znalazło się tutaj tylu anime maniaków to mam takie małe pytanie.

Mianowicie jest sobie taki fajny teledysk

Muza ciekawa, ale ciekawią tez mnie z jakich anime zostało to zmontowane. może wam uda sie to rozszyfowac....

Z góry dziękuję...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Teledysk stary jak świat a anime to oczywiście AKIRA. Mam nawet oryginalne dwu płytowe wydanie na DVD :D Fan anime nie znający tego tytułu, to jak fan F1, który nie wie kto to Schumacher.



http://irka.com.pl/icons/review/2946_akira.jpg



Podobno AKIRA była największą inspiracją Wachowskich przy tworzeniu Matrixa. Są ludzie, którzy twierdzą że gdyby nie Akira, Matrix mógłby nigdy nie powstać

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś może gdzie jest pełna manga Deadman Wonderland bo wreszcie się zabrałem za mangę , z czego jestem dumny i chciałbym dokończyć moją pierwszą mangę, jednak jest jedynie do 43 rozdziału w języku polskim, a niestety mój angielski jest nieco za słaby na czytanie w tym języku.

Link to post
Share on other sites

Deadman Wonderland jeszcze się nie zakończył. Na chwilę obecną jest 53 rozdziały. Ale gdzie można przeczytać do tego momentu po polsku tego nie wiem, bo czytam mangi tylko po angielsku.

 

A, i zapomniałem dodać, że nowy rozdział wychodzi raz w miesiącu.

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

A Szkoda że nie tłumaczą na bieżąco bo bym z chęcią przeczytał ;(
Będę musiał sobie najwyżej tłumaczyć niektóre zdania chociaż aż tak źle nie jest:)
Jaką mange/anime polecicie? Najlepiej z walkami ,może mieć taką mroczną fabułę jak w przypadku Deadman wonderland.

Link to post
Share on other sites

Czytanie mang (czy innych komiksów / książek) po angielsku to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka :)

 

A co do polecanych mang z walkami (aczkolwiek nie wszystkie z supermocami) i mroczniejszą fabułą (co po niektóre) to ja bym polecił (nie mam pojęcia czy jakaś grupa tłumaczy na polski):

Gantz - aczkolwiek może być co dla niektórych trochę zbyt ciężkie

City of Darknes

Terra Formars - zmutowani ludzie vs karaluchy z marsa

Kingdom

Vinland Saga

Black Lagoon (tutaj polecam anime bo jest świetne, również z kilkoma VOA)

Feng Shen Ji

Vagabond

Akame ga Kiru!

Psyren (zakończone)

Basiliks (zakończone, anime też jest dobre)

 

 

To tyle tak z pamięci. A jeżeli chodzi o anime to ja tego praktycznie nie oglądam, ale mogę polecić Hellsing Ultimate (10 OVA'ek) jeżeli już tego nie oglądałeś. Oraz Kara no Kyoukai, 7 odcinków o różnej długości (należy oglądać w kolejności 2 -> 4 -> 3 -> 1 -> 5 -> 6 ->7).

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Elfenlied był świetny ... szczególnie zakończenie. A jak dobrze popatrzycie to jest całkiem dużo podobieństw pomiędzy bohaterkami z Deadman Wonderland i ElfenLied ( mówię o Shiro i Nyu)

 

Co do anime to polecam tak z głowy

 

Psycho Pass

Puella Magi Magoka Magica

Black Lagoon

Code Geass

Tiger and Bunny

Elfen Lied

Deadman Wonderland

Sora no Otoshimono

Sukiite inayo

Zero no Tsukaima

Shakugan no Shana

Zetsuen no Tempest

Zettai Karren Children

UN GO

Usagi Drop

To love Ru

Tari Tari

Princess Lover

AIR!!!

KANON !!!
CLANNAD!!!

No. 6

Nisemonogatari

Bakemonogatari

NEEDLESS

Tengen Toppa Guren Lagan

Mayo Chiki

Mawaru Penguindrum

Maria -holic

Mashiro iro Symphony

Legend of legendary heroes

Blood+

Trinity Blood

Kore wa zombie desu ka ?

katanagatari

Kamisama no MemoCHou

Kamisama Hajimemashita

Kamisama Dolls

K - project

Jormungand

Itsuka Temna no kuro usagi

Hiro no Kakera

Highschool of Dead

Highschool DxD

Hidan no Aria

Heroic Age

Helsing

Guilty Crown !!!!

Full Metal Panic!

Full Metal Alchemist Brotherhood

Fractale

Final Fantasy VII Advert Children

Fate Stay/Night

Fate Zero

Eden of the East

Eureka Seven

Dragon Crisis!

Denpa Onna to seishun Otoko

Death Note

Dance in the Vampire  Bund

Claymore

Break Blade

C

Bleach

Asura Cryin

Aquarion EVOL

Ao no Exorcist

AKB0048

Accel World

Hayate no Gotoku

Chobits

Elemental Gelade

Angel Beats !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Phantom requiem for the phantom

Tales of the Abyss]

 

To tyle z głowy ile pamiętam ... ale jak chcesz abym Tobie coś polecił to najlepiej na priv... :) nie będę tutaj fabuły spoilerował dla każdego z tytułów :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jakie jest według was najlepsze anime/manga pod względem fabuły? Według mnie jest to Death Note które było świetne i nie można było przewidzieć dalszych losów wydarzeń.
edit: Może mi powiedzieć ktoś co się stało że Goku jest w One Piece? gdy zobaczyłem to odrazu obejrzałem ten odcinek  mimo wszystko Goku zmiótł by ich bez problemu nawet SSJ2 nie użył

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Jakie jest według was najlepsze anime/manga pod względem fabuły? Według mnie jest to Death Note które było świetne i nie można było przewidzieć dalszych losów wydarzeń.

Jeżeli chodzi o mangi to:

20th Century Boys

21th Century Boys

Monster

Bakuman (kolejne dzieło twórców Death Note)

Houshin Engi (niektórzy mogą to pamiętać z anime Łowcy Dusz; tylko manga nie jest tak skrócona)

Claymore

Wolf's Rain (chociaż tutaj może i anime jest lepsze od mangi)

 

edit: Może mi powiedzieć ktoś co się stało że Goku jest w One Piece? gdy zobaczyłem to odrazu obejrzałem ten odcinek  mimo wszystko Goku zmiótł by ich bez problemu nawet SSJ2 nie użył

A możesz podać, który to był odcinek ? Bo za grzyba nie przypominam sobie żadnego fillera z Goku. Z Toriko tak, ale nie z Songo. A nawet jeżeli taki był to to był zwykły crossover. Nie miał nic wspólnego z główną fabułą, zwykły odcinek specjalny.

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to to jest crossover nie tylko z Dragon Ball ale również z Toriko. Być może miało to na celu przypomnieniu o Dragon Ball, bo tydzień temu (30 marca) w Japonii miał premierę najnowszy film Dragon Ball Z: Battle of Gods.

 

Tak czy siak to tylko filler, czasami muszą się jakieś pojawić, żeby anime nie dogoniło mangi. A lepszy taki, niż syfy jakie pojawiał się w Bleach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja nie czytam, ani nie oglądam. Stwierdziłem że zacznę oglądać gdy historia się skończy pomijając najgorsze filery jakie oglądałem, czyli za pewne 3-4 lata. Bo jak już pokonają wszelkie zło czyli w głównej mierze madarę i te inne to mam nadzieję że się skończy seria.

Link to post
Share on other sites

Nic nie przebije Bleach'a w najgorszych fillerach.

 

A mangę czytam, ale szczerze mówiąc to już z przyzwyczajenia. Samą historią znudziłem się już dawno temu. Dla mnie Naruto najlepsze było na początku w szczególności "Chuning Exam Arc", po protu wtedy manga wydawała się "cięższa" i to mi bardziej pasowało. Teraz to tylko "ciekawe co dalej" i tyle.

 

Obecny, ostatni, "arc" Bleach'a jest dla mnie znacznie ciekawszy niż to co dzieje się w Naruto. W szczególności, że to będzie definitywny koniec mangi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...