Skocz do zawartości

Płyta pod i5 2500K do 400 zł


Recommended Posts

Panowie. Ogarnijcie się z tymi płytami. Jeśli chodzi o OC to w rozsądnych granicach (~do 4,8 GHza około) WSZYSTKO na płytach takiej (dość standardowej) klasy zależy od sztuki procesora. Jedni mają wczesne serie które kręciły się chłodno na dobrym powietrzu do 5,0 a teraz wiele sklepowych sztuk ma problemy żeby dobić do 4,5 i to przy wysokich napięciach... I to niewiele zmieni czy masz maximusa czy pro 3 b3. To czy płyta ma 10 fazową cyfrową sekcję czy 250 fazową sekcję zrobioną z bóg wie czego będzie miało większe znaczenie dopiero przy ekstremalnym OC co najmniej na wodzie lub najlepszych chłodzeniach powietrznych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie podłączysz. Wydaje mi się że widziałem przejściówkę że podłączysz i będą działać jako USB 2.0 ale sobie ręki uciąć nie dam. Ja jednak nie umiem Ci pomóc wybrać z tych dwóch płyt bo moim zdaniem to konstrukcje bardzo porównywalne. Której nie weźmiesz będziesz zadowolony :) Płyty do ekstremalnego OC (powyżej 4,5) i tak nie w tym budżecie bym szukał.

Link to post
Share on other sites

mi OC jest potrzebne tylko po to aby ten procek za 3 czy 4 lata nadal dawał radę, więc myślę że max 4,5 wystarczy, a od płyty bd wymagał długiej żywotności, jak największej kompatybilności z resztą podzepołów oraz zależy mi na jakiś fajnych technologiach typu przyśpieszanie dysków czy usb. Ten Asrock najbardziej jest polecany ale martwi mnie to usb 3;/ Wydaje na kompa lekko ponad 3 kafle i to dla mnie jest poważny wydatek na min 4-5 lat i chce złożyć najlepszy zestaw za tę cenę...

Link to post
Share on other sites

No to bierz MSI. Masz komponenty klasy militarnej (choć to trochę marketingowa papka), dłuższą gwarę (przynajmniej tu widzę w Belgii ma 3 lata vs 2), Usb 3 na front panel, a i z integry skorzystasz jakby kiedyś grafa musiała się przejechać na gwarę (odpukałem :) ). A OC może będzie słabsze niż byś wykręcił na asrocku ale różnica nie będzie niewiarygodna.

Link to post
Share on other sites

Zaściankowe gadanie jakoby 2500k i asrock były jedynym i słusznym wyborem.

 

Jak kolega ewidentnie chce mieć komputer na kilka lat i nie chce mocno kręcić (powyżej 4.5) to ivy bridge i msi aż się proszą o kupno.

IB jest wydajniejsze o te ~10%, pobiera mniej prądu i ma lepszą integre a temperatury nie stanowią problemu przy takim taktowaniu.

To samo tyczy się MSI i jakości podzespołów, marketing marketingiem ale lepsza jakość oznacza dłuższą żywotność i podobnie, pobiera mniej prądu.

 

Chcesz zestaw na przyszłość a nie będziesz podkręcać do granic możliwości air coolingu bierz ivy z msi.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu bym nie brał żadnego asrocka czy msi... Ja też składam sobie kompa i będę brał GA-Z68AP-D3, Bios "normalny" nie żaden EFI. Jak chcesz być inwigilowany to proszę bardzo. Z68 to ostatnia seria mobo nadających sie do OC i ne mojąca EFI.

Edytowane przez PaveuSan
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz być inwigilowany

To nie wychodź na ulice bo cie jeszcze kamera przemysłowa złapie.

Nie używaj google chrome i zanim siądziesz do komputera ubierz ciemne okulary i kaptur jak unabomber.

 

Nie popadajmy w skrajności, UEFI to nie powód żeby brać starszą płytę główną.

Link to post
Share on other sites

o temperaturach ivy zrobiła się swoista legenda, nikt nie posiada a każdy narzeka - i odwrotnie ci co posiadają nie narzekają.

ja jestem w stanie zrozumieć argument że kto by się przyznał że kupił źle, ale przy normalnych taktowaniach temperatury nie są wysokie, taki ivy na 4.2 spokojnie dogoni (jak nie przegoni) 2500k na 4.5Ghz a do tego ma dodatkowe zalety w postaci rozsądnej integry i mniejszego apetytu na prąd.

 

 

W sumie to się powtarzam, ja tak kupiłem bo tego oczekiwałem od komputera i gdybym musiał wziąłbym po raz kolejny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dark Rock z zalmanem stg1, szalony nie jestem żeby na boxie kręcić.

Przypuszczam że każdy porównywalny cooler, czy też cooler odpowiedni do kręcenia 4.0Ghz i wzwyż sprosta zadaniu, temperatury będą wyższe przez tranzystory i tego nic nie zmieni, ale nie będą na tyle wysokie żeby swobodnie nie użytkować do 4.2Ghz. (więcej jeszcze nie kręciłem, jak znajdę czas to pomęcze ten procesor i zobacze jak z temperaturami powyżej tego pułapu ale jest tu gdzieś użytkownik który ma 3570k @4.5Ghz na powietrzu)

 

Podsumowując, ivy bridge nie zrobiły wielkiej furory i nie opłaca się przesiadać na nie z poprzedniej generacji, aczkolwiek jeżeli ktoś ma komputer sprzed kilku lat...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...