Skocz do zawartości

Płyta pod i5 2500K do 400 zł


Recommended Posts

Witm,

Mam kilka pytań. Mianowicie jaką płytę polecacie pod ten procesor ? Zależy mi na stabilności, podkręcaniu oraz zastosowanych przydatnych technologiach. Narazie jestem zdecydowany na Asrocka p67 pro3. Lecz martwi mnie brak możliwości crossfire i brak zintegrowanej grafiki. I oto pyt czy po jakimś czasie (3-4lata) będzie mi się opłacało robić na jakiejś płycie do 400 zł crossfire? Jeśli tak to na jakiej ?

Jeśli nie to czy najlepszą opcją będzie ten Asrock czy może Gigabyte z68 ap ? lub coś na z77 ?

 

Z góry dzięki za pomoc ; )

Link to post
Share on other sites

Powiem tak -> chcesz wg mnie najlepszą płytę do 400 zł?? No to bierz AsRocka P67 PRO3

Co do GPU zawsze mozesz kupic jedna a mocna, jak mowi user wyzej.

Za 400zł nie dostanie sensownego i w miarę w pełni wykorzystanego CF/SLI

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Do 400 zł najlepszym wyborem jest ASRock P67 Pro 3 B 3 , ale niesety nie oferuje on możliwości SLI / CF. Najtańszą rozsądną płytą do SLI / CF to ASRock Z68 Extreme 3 Gen 3, ale to już wydatek sporo ponad budżet.

 

@EDIT:

 

Pomyłka już poprawiłem. Tamta płyta którą podałem wcześniej ma słabą sekcję zasilania.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Brak obsługi zintegrowanej grafiki nie jest problemem jeśli masz dedykowaną kartę graficzną. Do komputerów biurowych i nie wymagających mocnej grafiki można sobie podłączyć monitor do integry i śmigać po biurowych zastosowaniach, ale w komputerze dla gracza nie ma to praktycznie znaczenia. Jedyna różnica to że gdyby zepsuła się grafika i nie masz jakiejś starej na czas naprawy jesteś bez kompa :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a i jeszcze jedno pyt czy brak zintegrowanej karty graficznej na p67 pro3 da się jakoś negatywnie odczuć czy to nie jest tak potrzebne ?

Jeśli kupujesz mocną kartę graficzną to nie ma znaczenia. Przy słabszych można korzystać dodatkowo z Lucid Virtu, który "dodaje mocy karcie". Zintegrowaną kartę wykorzystujesz jak pisał @Biafra1987 do prac biurowych lub jak Ci zwyczajnie karta graficzna padnie.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania odpowiada za... zasilanie procesor oraz czasem integry o którą się domagasz. Dlatego zawsze płyta ma dodatkową wtyczkę 4pin,8pin do dodatkowego zasilania procesora. Przydaje się to do overclockingu. Więcej - lepiej, ale nie zawsze więcej oznacza sensowniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...