Skocz do zawartości

Płyta pod i5 2500K do 400 zł


Recommended Posts

Na jednej i drugiej zrobisz te 4.5 GHz bo więcej do czego ? do szpanu ?

 

ja bym wziął MSI - jednak mozliwość korzystania z integry jest tu plusem.

 

Mam teraz MSI Z68S G43 i nie narzekam. Tego szukałem. Przyzwoite OC, wejscie DVI i dobra cena używanych modeli.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Do 4.5ghz mozna brac g43, mocniej asrock p67 pro3 b3. Dla szapanu-nie ma czym szpanowac, lepiej tym wiecej.

Nie konieczne. Do dzisiejszych gier wystarczy taktowanie 4.0-4.2 GHz nawet dla kart typu GTX 680 / HD 7970.

Link to post
Share on other sites

OK to jeszczę tylko mam pyt. Jeśliby wykluczyć pro 3 to z innych MOBO do 400 zł najlepsza będzie ta MSI czy coś innego ?

i jeśli chcę podkręcać tylko po to aby mój komputer był wydajny i starczył na min 4 lata i najważniejsze jest to aby MOBO z CPU było stabilne, wydajne i jak najbardziej praktyczne to w co lepiej się pakować? Nadal p67 PRO3?

Edytowane przez hubert.zglinicki
Link to post
Share on other sites

Sam mam AsRocka P67 Pro 3.

Na luzaczku mam 4.3GHz (nie podkręcam bardziej.. nie chce mi się... zresztą nie ma to sensu.. obecne gry i tak tego nie wykorzystają, a renderuje na tyle mało, że mogę poczekać te 1min więcej %-) )

Bios (UEFI) całkiem przejrzysty.

Polecam... za mniej niż 400zł masz niezłą płytę... Zostanie ci jeszcze trochę kasy na np. flaszkę %-)

Edytowane przez The_White
Link to post
Share on other sites

Dobra to już raczej ogarnąłem temat i mam dwa ost pyt.:

1. Czy jeśli nie patrzeć na potencjał podkręcania na obu płytach, króta by wygrałą z "reszty"

2. Czy obłaca mi się dołożyć ok 70 zł aby kupić IB zamiast i5 2500K i do tego raczej tego MSI. Niby nie ma dużo różnic między nimi ale . nowsza generacja, energooszczędnoś oraz b. dobra integra. Sam nie wiem...

 

A i czy to prawda ze pro 3 nie ma usb 3 i pci 3.0 ? I czy 2500K nie obsuguje RAM 1600 ?

Edytowane przez hubert.zglinicki
Link to post
Share on other sites

Tak, są na Asrocku 2x USB 3.0 na tylnym panelu.

Aby korzystać z USB 3.0 trzeba mieć też sprzęt na USB 3.0 (Dysk, pendrak czy coś..)

Podłączenie dysku zewn na USB 2.0 pod 3.0 nie daje nic... nie ma ani większych trasferów.. ba.. jak ja podłączyłem swój (Seagate 1TB usb2.0) pod usb 3.0 to nawet nie chciał poprawnie działać.

Link to post
Share on other sites

Miedzy PCIE 3.0 a 2.0 nie ma praktycznie żadnej różnicy, a dla typowego gracza domowego czyli nawet 24/7 to wgl różnicy nie ma.

 

Do tego zależy czy Twoja karta graficzna obsługuje 3.0

 

Na dzień dzisiejszy moim zdaniem SLI/CF sie nie opłaca, jednordzeniowe karty wysokiej klasy zapewniają duże osiągi w FullHD. Poczekaj pare lat to kupisz sobie płytkę do 400 zł z CF na 214923579185 kart graficznych xD

 

Co do nieobsługiwania 1600Mhz (nie Ghz!!) Ramu to wydaje mi się, że bzdura, ale jeżeli na komputerze grasz w gry a nie renderujesz filmy itp to bym brał 1333 ;)

Link to post
Share on other sites

Ivy o wiele bardziej się grzeje. Nie ma sensu kupywać jak na razie Ivy.

 

Jak są na tylnym panelu to będziesz mieć z tyłu, ale czym się przejmujesz, przynajmniej się ruszysz od grania non stop :D a i tak USB 3.0 z przodu niepotrzebne bo pendrive na razie nikt nie kupuje. Dysk zewnętrzny podłączysz zaś i tak z tyłu.

 

Czy obsłuży hd7850? Spójrz na moją specyfikacje pod postem i sobie odpowiedz :D czy jeżeli moje GPU pociągnie to czy też Twoje :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...