Skocz do zawartości

GIGABYTE_PL

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

62 Bardzo dobry

3 obserwujących

O GIGABYTE_PL

 • Tytuł
  Wsparcie techniczne

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję
 1. Więc mamy jasność, że płyta nie wykrywa karty graficznej. Z tego co pisałeś sprawdziłeś już wszelkie opcje typu różne ustawienia w biosie, dociskanie karty, zmiana zasilacza tp. Pozostaje już tylko jedna opcja wysyłka na serwis płyty z adnotacją " nie wykrywa karty .... ".
 2. To pytanie do sklepu w którym kupiłeś, oni są twoim gwarantem. Gwarancja producenta w żadnym wypadku nie ulega przedłużeniu, określana jest na podstawie numeru seryjnego. Wszelkie roszczenia dotyczące gwarancji sklepowej powinieneś kierować do sklepu w którym produkt został zakupiony.
 3. Płyta musi działać z tym kartami. Jeżeli nie działa możesz reklamować płytę w miejscu zakupu. Podłącz n650 jak płyta wstanie podłącz kabel do karty zintegrowanej i zobacz czy jest obraz. Słowo klucz: kompatybilność wsteczna.
 4. Rozumiem, że z gt610 nie działa na PCI-E? Jak się uruchomi przełącz kabel pod zintegrowaną grafikę, jeżeli będzie obraz to znaczy, że nie wykrywa grafy zewnętrznej. Dociśnij kartę żeby zaskoczyła blokada, przywróć ustawienia domyślne w biosie.
 5. W tej chwili na jakiej karcie uruchamiasz płytę? Podpiąłeś zewnętrzne zasilanie do karty graficznej? Jak zachowuje się płyta po podłączeniu karty? Płyta na pewno obsługuje opisywane karty.
 6. Ten model pamięci jest jak najbardziej obsługiwany, więc może być ten sam model. Jeżeli nie masz dostępu do innych pamięci to może podejdź do jakiegoś sklepu oni zazwyczaj mają trochę sprzętu to ci sprawdzą. Pamięci to jest pierwsza z możliwości, może to być procesor, bo on w tym wypadku odpowiada za pamięć jak i socket w płycie. Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli nie masz dostępu do poszczególnych komponentów podejdź do sklepu komputerowego.
 7. Masz BSOD więc tak jak pisałem wyżej sprawdź na innych pamięciach.
 8. Jak piszą koledzy powyżej problemem może być kabel przy monitorze/karcie. Na początek sprawdź czy jest dociśnięty i czy śruby zabezpieczające są zakręcone. Jeżeli to nic nie zmieni sprawdź kartę na innym komputerze lub serwis.
 9. Nie wiem jakiej firmy masz płytę, ale na pewno masz tam złącze usb 2.0 i tam podłącz tę kartę. Zakładając, że znajdziesz taką przejściówkę to możesz być pewien, że będzie działać prawidłowo. Prędkość maksymalną czyli V3.0+HS osiągniesz już na USB 2.0.
 10. Zostały ci trzy elementy do sprawdzenia pamięci, procesor i płytę. Spróbuj podmienić procesor i pamięć.
 11. Zwiększona temperatura może zależeć od wielu czynników np. stara pasta czy też słaba wentylacja. W przypadku gdy wszystko działa stabilnie nie ma się czym przejmować. Jeżeli chcesz zbić temperaturę możesz próbować zmienić radiator, pastę lub jak pisał kolega wyżej zapewnić lepszą wentylację.
 12. Dlaczego miałby? Przecież banki pamięci nie leżą na jednej płaszczyźnie ze złączem pci-e.
 13. Jeżeli został wymieniony układ chłodzenia to serwis nic tutaj nie poradzi. Widocznie masz super czuły słuch albo kiepsko izolowaną obudowę. Oczywiście reklamację zawsze możesz złożyć. To pytanie nie do mnie, skontaktuj się ze sklepem on jest twoim gwarantem.
 14. Dysk może paść nawet po paru dniach, no i nie zapominajmy o samym systemie. Tak jak pisałem jedynie uszkodzenie fizyczne płyty lub chipsetu w tym wypadku może skutkować utratą gwarancji.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...