Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt Benchmarkowców edycja 15 (USB 15)


Recommended Posts

@do wszystkich

 

Nie twierdze, że nie piszecie prawdy tylko potępiam plucie jadem. Z tego co zauważyłem to obecnie jakoś wszyscy zaczęli wypowiadać się bardziej spokojnie. Ale wystarczy cofnąć się o jakieś 3-4 karty i nie będzie tak miło.

 

A prawda jest taka, że nigdy nie da się wszystkim dogodzić. Niestety :(

Link to post
Share on other sites

Widzę że na tym forum rządzą od lat te same osoby :)

Dawno mnie tu nie było, mało zaglądam ale widzę problem ze skandalicznym nagradzaniem w konkursach nadal pozostał...

Bakak może nie da się dogodzić ale gdy ktoś się stara ustalić takie zasady żeby były akceptowane przez większość baa słucha tych co dobrze doradzają to inaczej to wygląda ja sobie odpuściłem dawno konkursy na BMK bo to zwykła granda

Nie twierdzę że miałem wygrywać ale to kogo nagradzają redaktorzy czy właściciele tego serwisu to jawne olewanie tych którzy faktycznie na to w jakimś sensie zasłużyli. Nie wiem czy zdają sobie sprawę że gdyby zniknęło to forum to strona traci z 60% swojej wartości...

Graty domi i igorusssss za zostanie modami :)

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Bakak czuję od Ciebie że jesteś ukrytym redaktorem/obrońcą konkursu. Co ma piernik do wiatraka, z tym że jeden ma 1 post a drugi ma 2000 postów, poza tym w regulaminie jak pamiętam jest napisane że, osoby często aktywne na forum mają większe szanse (co jest bzdurą bo i tak wygrywa osoba 30 postów max? To jest nie sprawiedliwe że, Ci co "napędzają" forum czy stronę bmk nie są brani pod uwagę, bo nie liczę bandy degeneratów (morgi czy jakiś inny troll), tylko normalne osoby co się udzielają. Założę się że znów wygra osoba z 20 postami i założonym kontem w 2008, no może 2009 roku.

Link to post
Share on other sites

Bakak czuję od Ciebie że jesteś ukrytym redaktorem/obrońcą konkursu.

A miałem się już nie udzielać w tej dyskusji :/

 

Taki ze nie ukryty redaktor, że od paru miesięcy pisze recenzje dla innego wortalu. Link do jednej z ostatnich znajdziesz w mojej sygnaturce.

 

Co ma piernik do wiatraka, z tym że jeden ma 1 post a drugi ma 2000 postów, poza tym w regulaminie jak pamiętam jest napisane że, osoby często aktywne na forum mają większe szanse (co jest bzdurą bo i tak wygrywa osoba 30 postów max?

Widzę też, że słabo wczytałeś się w moje posty. Ani jeden nie broni konkursu. Moje wypowiedzi cały czas krążyły wokół tzw. "Plucia Jadem". Zaś moje stwierdzenie, że każdy ma prawo do równego traktowania nie faworyzuje nikogo i tak szczerze mówiąc mało mnie interesuje to czy ktoś spędza na formum pół dnia i ma XXXX postów, czy jest modem, czy też trollem itp. Każdy powinien mieć równe szanse.

Natomiast wasza koncepcja jest taka, żeby w konkursie wygrywali tylko ludzie aktywni na forum. A ja się pytam, co z tymi, którzy nie mają czasu na spędzanie tutaj długich godzin, aby pisać posty, ale chcą wziąć udział w konkursie?

 

To jest nie sprawiedliwe że, Ci co "napędzają" forum czy stronę bmk nie są brani pod uwagę, bo nie liczę bandy degeneratów (morgi czy jakiś inny troll), tylko normalne osoby co się udzielają. Założę się że znów wygra osoba z 20 postami i założonym kontem w 2008, no może 2009 roku.

 

Patrz wyżej. Jakie to ma znaczenie? Każdy ma szanse, nawet ten co założył konto w dniu ogłoszenia konkursu. Poza tym nie da się uszczęśliwić każdego, zawsze będzie ktoś niezadowolony z wyników.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz jednego - 95% konkursów na BMK jest dla wszystkich, nawet dla bezpostowców czy ludzi co zakładają konta specjalnie na konkurs (o to redakcji głównie chodzi w konkursach) :P

 

A USB jest specjalnym konkursem dla aktywnych użytkowników, tylko sprawa rozbija się o to, że nagroda jest przyznawana tym, co klepią bezsensowne komentarze pod newsami i mają ich tysiące, albo kilka słabych recek naklepali, a forumowicze są traktowani jak plebs, redakcja nie docenia faktu, że posty na forum są bardziej wartościowe niż SPAM w komentarzach, jak i również charytatywna praca moderatorów nie jest doceniana ;)

 

Ot co :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Rozumiem rozgoryczenie najaktywniejszych forumowiczów. Jednak nie może być tak, że tylko oni będą brani pod uwagę.

 

Wg mnie wybór zwycięzcy powinien wyglądać mniej wiecej tak:.

1. Na początek określa ile PRAWIDŁOWYCH odpowiedzi znajdzie się w półfinale, np: 40-50.

2. Następnie z tej grupy jest wybierane kolejne 10 najciekawszych/najlepszych odpowiedzi.

3. Dopiero w tym momencie bierze się pod uwagę dorobek finałowej dziesiątki.

4. Wybór finalisty przebiega podczas niewielkiej debaty w redakcji.

5. Ktoś wygrywa.

 

Zakładając, że przez pierwsze sito nie przeszedł żaden "zasłużony", bo jego odpowiedzi na pytania były złe/słabe/durne/nieprawidłowe (niepotrzebne skreślić), to naturalnym jest, że nie wygra. Jak myślicie, czy ta hipotetyczna sytuacja może mieć miejsce?

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy.

Otóż w każdym konkursie pierwszeństwo maja prawidłowe odpowiedzi. Dopiero pod koniec dochodzą inne czynniki.

 

Tak oto wygląda moje wyobrażenie na temat wyłaniania zwycięzcy w każdym konkursie.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

USB jest specjalnym konkursem dla aktywnych użytkowników

Zgodził bym się z waszym stanowiskiem w 100% gdyby w regulaminie konkursu było napisane coś na kształt:

- konkurs jest przeznaczony tylko dla najaktywniejszych benchmarkowców, z minimum 1000 postów na koncie.

Bez takiej adnotacji cała ta dyskusja jest bezcelowa.

 

Natomiast w regulaminie nie ma nic na ten temat: http://www.benchmark.../regulamin.html

 

Ten fragment wyjaśnia chyba wszystko:

 

II. Zasady uczestnictwa w Konkursie

 

2.1. Uczestnikami Konkursów mogą być wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu benchmark.pl.

 

2.2. Uczestnikami Konkursów nie mogą być pracownicy i przedstawiciele Organizatora i Partnera konkursu oraz członkowie ich rodzin do drugiego stopnia pokrewieństwa, oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Konkursu na zlecenie Organizatora.

 

2.3 Zarejestrowani użytkownicy portalu benchmark.pl mogą wziąć udział w Konkursie po zalogowaniu, podając swoje dane osobowe w postaci imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz wyrażając zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu przeprowadzenia Konkursu. Zwycięzcy konkursu będą wybierani wśród zalogowanych czytelników, którzy w swoim profilu mają uzupełnione: imię, nazwisko, miasto, wiek. Nie należy podawać pełnego adresu, w celu uzyskania adresu redakcja skontaktuje się mailowo ze zwycięzcą. Podane dane będą ogólnodostępne na łamach portalu. Podane dane można usunąć po zakończeniu konkursu.

 

Nie zauważyłem tu nic na temat tego, że USB ma wyróżniać najbardziej "zasłużonych".

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rozumiem, że Duch tego konkursu to nagradzanie aktywnych, ale nigdy nie da się zadowolić każdego, a plucie jadem jest poniżej krytyki.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ulepszamy-sprzet-benchmarkowcow.html

 

Co zrobić, żeby wygrać w USB?

Trzeba być aktywnym czytelnikiem benchmark.pl. Przy wyborze komputera do ulepszenia zwrócimy uwagę na zaangażowanie czytelnika - komentarze, pochwały na Forum, ankiety, itp., dobre zachowanie i kulturę osobistą - szczególnie w komentarzach pod publikacjami. Będzie też szereg pytań, na które trzeba będzie odpowiedzieć. Na razie to jednak tajemnica. :-)

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ulepszamy-sprzet-benchmarkowcow-edycja-xv.html

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ulepszamy_Sprzet_Benchmarkowcow_-_edycja_XIV-4477.html

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ulepszamy_Sprzet_Benchmarkowcow_z_firma_MSI-4285.html

 

Mogę dawać linki dalej, ale to nie ma sensu, wszędzie jest ten sam cytat :]

Link to post
Share on other sites

Mogę dawać linki dalej, ale to nie ma sensu, wszędzie jest ten sam cytat :]

No dobra masz racje, ale tych informacji nie ma w regulaminie. A ja odniosłem się do zarzutu, że takie info jest w regulaminie, a tam go nie ma. Niestety to regulamin jest najważniejszy w takich konkursach :(

 

Myślę, że dla najaktywniejszych forumowiczów najlepszym sposobem na wynagrodzenie ich pracy byłaby możliwość wymiany punktów reputacji na fanty lub kasę, tak jak to jest w dziale MR.

Wtedy wilk byłby syty i owca cała :D

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Myślę, że dla najaktywniejszych forumowiczów najlepszym sposobem na wynagrodzenie ich pracy byłaby możliwość wymiany punktów reputacji na fanty lub kasę, tak jak to jest w dziale MR. Wtedy wilk byłby syty i owca cała

Temat poruszany setki razy. Gdyby ktoś z redakcji przyznawał plusy, to wtedy mogą płacić, ale nikomu się tego nie chce robić, nie mają tyle kasy. Plusa może dać ci każdy za np. obrazek w temacie "Na luzie" i oni mają za to płacić?
Link to post
Share on other sites

Temat poruszany setki razy. Gdyby ktoś z redakcji przyznawał plusy, to wtedy mogą płacić, ale nikomu się tego nie chce robić, nie mają tyle kasy. Plusa może dać ci każdy za np. obrazek w temacie "Na luzie" i oni mają za to płacić?

Zawsze można zrobić mniejszy przelicznik, np: 3:1. Wtedy było by mniej na wymianę, ale przy okazji w pewnym stopniu eliminowało by punkty dawane za byle co :rotfl:

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Nie muszę nawet przypominać ile już czasu minęło od zakończenia tej edycji USB... A wyników nadal brak.

To samo z mini- reckami, ludzie czekają miesiącami aby któryś z panów i władców raczył opublikować.

Zwykli użytkownicy zostali zmarginalizowani do poziomu pionków, murzynów, i skarbonki nabijając kasę z wyświetleń i komentarzy.

Krótko mówiąc redakcja ma nas głęboko w du**e.

Pewnie dostanę warna, ale takie są realia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...