Skocz do zawartości

GTX 295 w grudniu czy czekać na fermi ?


Recommended Posts

Tak jak w temacie, składam nowego kompa i chce na pokład gtx 295 (evga wersja FTW taktowanie gpu 670 mhz) czy czekać na fermi, od firmi evga dostałem cynk , że oni juz na stanie nie maja gtx'ów 295 i zreszta praktycznie już żadnych kart bo wychodzi nowa technologia , wiadomo ze chodzi o fermi , i że bedzie juz dostępna (na 99%) na początku stycznia . Karte chce nabyć przez ebay'a wychodzi ok 800 zł taniej niz na polskiej aukcji czy sklepie . Czekać ten dodatkowy miesiąc ? nowego kompa nie mialem od 3 lat i wiecie jak to jest jak nie można sie doczekać :)

Link to post
Share on other sites

Ktoś może wie kiedy te Cuda wyjdą Ala Fremi?? AA styczeń.

 

1. Gtx295 jest prądożerna i gorrąca. Jak chcesz mieć grzejnik elektryczny w domu na zimę to bierz^^ Już nie wspomnę o Sli i małych wadach...

 

2. A jak kupujesz grafę raz na 2 lata to poczekaj na fremi. Przy dłuższym dystansie cena za Fremi się zwróci porównując z rachunkami za prąd od gtx295.

 

3. Po trzecie podawajcie konfiguracje Pc mówiąc o sprzęcie. Od razu by się rozwiało wątpliwości, a tak tylko można gdybać:)

 

4. Zaufany sprzedawca w eBay??

 

5. dobrze liczę 399US Koszt za USD 2,76zł cena końcowa... 1101zł Tylko ze wtedy pozostaje gwarancja producenta?? jak z nią jest?? Jaki jest haczyk tego??

Link to post
Share on other sites

@wordowner

1) dolicz koszty przesyłki do Polski i tak jak mówił Krzychu2009 - dowiedz się jak jest z gwarancją, bo jak dla mnie to trochę za tanio jak na tą grafę...chyba, że używka

2) podaj planowany konfig bo tak to se możemy powróżyć z fusów...

3) czy nie wystarczy Ci pojedynczy radeon 5870 :)

4) jak już masz cokolwiek kupować to poczekaj przynajmniej do premiery 5870 x2...będzie to na moje oko wydajnościowo to samo co GTX 295, ale 40nm...

5) ja na Twoim miejscu na pewno poczekałbym na GT300 chociażby po to, żeby staniały wszystkie obecne karty...

6) a może zamiast GTX 295 weźmiesz sobie 2x GTX 275 :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Spokojnie wystarczył by ci hd5870, jeżeli za 2 lata chcesz wsadzić coś mocniejszego. Bo do Gtx 295 lub Fremi to procek musi być potężny:P

dlatego też trzeba poczekać do momentu, aż autor wątku poda swój konfig...

tak na dobrą sprawę radek 5870 też wymaga całkiem potężnego proca....

 

@wordowner

no i właśnie mi też przyszło do głowy, że możesz zrobić CF z 2x 5870, ale to już lepiej poczekać na x2

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

moj config :

-i920 3,8 ghz + mugen 2

-6gb ram kingstone hyperX 1800 mhz

-asus p6t lub asus rampage extreme II

-2x samsung f3 500gb (raid 0 )

-950W corsair

+ jakaś bardzo przewiewna buda

 

 

no a co do gtx295 wersja FTW to sprowadzona z ameryki, z przesyłką (tą najszybszą z możliwych) wychodzi mnie równo 600$ czyli jakies 1680zł a chcialem sie zmiescic w 1650 wiec 30 zł moge przekroczyć . Gwarancja niestety tylko w ameryce jest . Gadalem z producentem . I jakbym to brał to od super sprzedawcy i gadalem z jednym na temat cła powiedzial ze nie da mi zadnego rachunku do paczki wiec nie bede musial płacić cła bo to jest tylko tez jedna sztuka a nie zaden hurt wiec to oleja

 

 

edit: a co do radeonów to nie moge ich brać, bo ja tą kartę bede wykorzystywał do programów graficznych, a cuda i physx jest o niebo lepsze od produkcji ati w takich przypadkach .

Link to post
Share on other sites

W przypadku awarii karty (co przecież się zdarza nie rzadko)- będziesz udupiony.

W przypadku gdy sprzedawca okaże się nie taki super - będziesz udupiony.

Słowem: Nie bierz karty na takich zasadach.

 

Jeśli tak bardzo zależy ci na tych CUDAch to poczekaj na premierę nowych GF.

 

Jeśli prawdą jest to , że ma być dostępna w styczniu (ja nic o tym nie wiem) to warto poczekać.

 

Wiem, że ma być ona pogromcą najnowszych dwuprocesorowych radeonów

No to świetnie, tylko jak możesz to wiedzieć, skoro nie ma jeszcze fermi i nie ma jeszcze dwuprocesorowych radeonów z serii 5xxx

Link to post
Share on other sites

z tego co autor pisze i chciał sie zmiescic w kwocie 1650zł to polecam kupno 295 bo jest naprawde mocna karta,odnosnie cuda i physx (to co lubie) to przy gtx295 mozna jeden rdzeń przeznaczyć na liczenie tego typu wartości,więc kupno 295 jest jak najbardziej na miejscu,i na koniec czekać to sobie mozemy wiecznosc z tego co nie którzy piszą,fermi na początek nie bedzie tania więc ten czas sie automatycznie przedłuża a zaś starsze karty tez nie kupimy od razu o 300zł taniej,dla tych co czekają powodzenia

Link to post
Share on other sites

1.Intel Core i7 920 2,66GHz D0

2.Asus Rampage II Extreme X58

3.Asus Radeon HD5870

4.OCZ Platinum 1600MHz CL7 3x2GB

5.Samsung F3 500GB 2x[RAID0]

6.Prolimatech Megashadow

7.Cooler Master Dominator CM 690 Pure Black

8.Enermax Magma 120mm 3x

9.Corsair CMPSU-620HXEU - 620W

 

W przyszłości możesz dołożyć drugą kartę do CF wtedy ona będzie zdecydowanie tańsza.Procesor spokojnie podkręcisz na 4,00GHz najlepiej na 4,20GHz (200x21) wtedy pamięci będą chodzić na 1603MHz z CL7-7-7-24 1,65V. [Wiem, bo u mnie tak chodzą]

 

Pozdrawiam, miłych zakupów.

Link to post
Share on other sites

fermi jest szybsze ok 6 razy od gtx285 (chodzi tutaj o jeden procesor) chociaz nie jestem pewien jak to bedzie wyglądało w gtx'ach i szybkość będzie zależała od serii . Ale coś się święci jak w evga już nie maja kart na sprzedaż, i dostaw też nie czy tak naprawde fermi zadominuje ?

a skąd te informacje ze bedzie 6 razy szybsza :) a może 12 :) lub 20 ;):);)

Link to post
Share on other sites

nie kupie radeona, mimo tego że kolory ma żywsze niż Nvidia, bo to jest komputer na studia graficzne, a tam programy wykorzystują cuda i physX a komfort pracy dla grafika to 60% sukcesu .

 

fermi jest szybsze ok 6 razy od gtx285 (chodzi tutaj o jeden procesor) chociaz nie jestem pewien jak to bedzie wyglądało w gtx'ach i szybkość będzie zależała od serii . Ale coś się święci jak w evga już nie maja kart na sprzedaż, i dostaw też nie czy tak naprawde fermi zadominuje ?

a skąd te informacje ze bedzie 6 razy szybsza :) a może 12 :) lub 20 ;):);)

był pokazane na prezentacji przez nvidie
Link to post
Share on other sites

3d studio dokładnie . a co do cuda to każdy dobry program graficzny . Physx jest bardziej przyszłością niż standardem . Radeony są bardzo dobrymi kartami dla graczy (ofc ja zapalonym graczem również jestem) Cena radeona 5870 jest taka sama jak gtx 295 wiec dla mnie wybór jest prosty, mimo tego ,że nie ma obsługi directX . Moj procek to bedzie intel a intel = nvidia , amd=ati dla mnie to proste .

Link to post
Share on other sites

Co do tego ati-amd intel-nvidia to jakos tak sie utarlo XD.

 

Kiedys jak poszedlem do pewnego sklepu o propozycje zestawu jak mu powiedzialem ze chce gtx'a do phenoma to koles na mnie spojrzal jakbym z ksiezyca spadl i przedstawil identyczna zaleznosc XD

 

Ale skoro sa robione plyty pod SLi dla AM3 to widocznie nvidia z AMD tez moze stac ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...