Skocz do zawartości

GTX 295 w grudniu czy czekać na fermi ?


Recommended Posts

no popatrzcie, ja tam zawsze uważałem że najlepiej i najwydajniej jest intel+ati lub (mniej fajnie) amd+nvidia. Jak intel weźmie ślub z nvidią to i tak będe kupował takie miksy które będą miały najlepszy stosunek wydajności do ceny a nie sugerował sie od kogo z fabryki wyjechały.

Link to post
Share on other sites

Jak intel weźmie ślub z nvidią to i tak

Jaki znowu ślub :->

 

W obecnej rynkowej sytuacji zakup GF 295 GTX wydaje się mocno nie opłacalny, również czekanie na Fermi może przynieść za sobą niezbyt dobre skutki. Tak na prawdę nikt nie widział jeszcze tego układu i nikt go nie testował więc gdybanie na jego temat może być zgubne w skutkach.

Fermi może okazać się strzałem w 10, pokonując najmocniejsze Radeony ale i jednocześnie klapą 100-lecia oferując niską wydajność.

 

Moim zdaniem w tej chwili lepiej albo zaczekać trochę (przynajmniej do pojawienia się więcej info o Fermi) - jeśli koniecznie ma to być karta Nvidii lub postawić w tej chwili na wydajniejsze, ,mniej prądożerne, chłodniejsze, lepiej kręcące i obsługujące DX11 karty ATI.

Link to post
Share on other sites

powiem tak, radeony są świetnymi kartami (nie mówiąc o niższej cenie), nawet kolory wyświetlane na monitorze są lepsze i bardziej żywe (chociaż aby zobaczyć różnice trzeba mieć inna matryce niż zwykła TN-ka + kwestia ustawień) i na pewno brałbym radeona gdyby nie to ,że to komputer który będzie mi potrzebny na studia graficzne . Obecna sytuacja Nvidii jest o wiele gorsza niż ati gdzie oczywiście ati wykorzystuje, ale po ostatnim miesiącu, widać ,że ati bardzo się obawia fermi nVidii wypuszczając jak najwięcej kart, + obsługa directX 11 i ludzie wydajać na kartę 1000-1500 zł nie kupują ją na czas teraźniejszy tylko na przyszłość . Luka która powstała w geforcach ati świetnie wykorzystuje i moim zdaniem zbiera zapasy na walkę z fermi, bo walka dopiero się zacznie a teraz nowe karty ati to nic innego jak stare modele z podniesionym taktowaniem GPU i wyższa częstotliwość ram (no ddr5 które tak naprawde w czasie gry wiele nie wnosi) + directX 11 i myślę ,że fermi wypali bo nvidia stawiła swoje być albo nie być na jeden układ a myślę ,że taki gigant nie ryzykowałby tak wiele i do ATI nic nie mam świetna alternatywa , ale jednak obsługę "cuda" ma gorszą tak samo jak physX a ja nie kupuje karty na 3-6 miesięcy a raczej na 3-4 lata bo w zaanonsowanym studium grafiki nie będę w stanie wydać tak dużej kwoty na nowa kartę czy tez nowy zestaw , mam ok 6500-7000 zł i musi mi to starczyć , zastanawiam sie nad sli 2x gtx 275.. tylko nie wiem czy to coś da w programach graficznych, ale mogę wam obiecać ze teraz będę bardziej sie wgłębiał w lekturę o kartach ati i ich zastosowaniu. Bo komputer dopiero planuje kupić w grudniu . pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

'Nowe karty ati to nic innego jak stare modele z podniesionym taktowaniem GPU i wyższa częstotliwość ram (no ddr5 które tak naprawdę w czasie gry wiele nie wnosi) + directX 11'

Zapomniałeś o podwojeniu procesorów strumieniowych w hd5870, ale to i tak wcześniejsza architektura wzięta z hd4890 z lekką modyfikacją dx11. Amd zaczyna robić podobnie jak nvidia. Było 4850-4870(specjalnie wypuszczone) tu jest różnica tylko w przepustowości pamięci i w taktowaniu, doszła 4890(wypuszczone dla walki z gtx275) różnica w taktowaniu. Można powiedzieć, ze hd58xx jest już nowym produktem.

 

Co do programów, wpisz w Google dany program z dopiskiem sli może coś znajdziesz. Ja też nie mam zielonego pojęcia.

Ale radził bym brać najmocniejszą jedno-rdzeniówkę i z czasem sprzedać, kupić coś z gt300.

Link to post
Share on other sites

No cóż, gt300 będzie rządzić na długo. Pod warunkiem że Nvidia spełni to o czym od dawna przebąkuje :P Z moich osobistych wrażeń - pomimo że dopinguję ATI - nowo projektowany rdzeń będzie miał jedną, dużą zaletę - pełen "kompilator c++". Oznacza to że w praktyce "każdy" program napisany dla CPU będzie mógł być odpalony na GPU nvidii (gt300 only). Dla mnie osobiście jest to bardzo duży i ważny krok. Jeśli za tym pójdzie wydajność (taka jak 4 lata temu gt8800) to ATI będzie znowu goniło konkurencję. Co zresztą idzie im bardzo dobrze.

Oczywiście nie ma ideałów. Karty ATI lepiej odzwierciedlają przestrzeń barwną. Dla mnie jako grafika jest to ogromny plus. Jednakże z drugiej strony mając jakiegoś porządnego renderera na GPU to jeszcze większy plusik :menda:

Ech.. ja obstawiam aby czekać na nowy procek od Nvidii.

Link to post
Share on other sites

Dajcie sobie spokój. Nigdy nie rozumiałem skąd wy wiece jaka będzie wydajność karty przed jej premierą?! Poczekajcie aż je wypuszczą, a dopiero potem się zagryzajcie. :P

 

 

@drapik - używaj opcji "edytuj". No i przeczytaj regulamin. :menda:

Link to post
Share on other sites

no jestem o tyle w dobrej albo i złej sytuacji ,że musze czekać do grudnia.. i jeśli nie będzie konkretów odnośnie fermi to ja to już pi***le, bo na nie wiadomo co czekać nie bedę , a GTX 295 można już za 1300 zł wy-haczyć (od MSI) . Zresztą zależy jakie fundusze będę miał . A po obecnej sytuacji rynkowej to ATI coś dziwnie świruje, w sensie ,że bardzo dużoo kart wypuszcza na rynek tak jakby obawiało sie fermi które lada moment ma nadejść i zbiera "zapasy na zime" a tą zimą ma być fermi i walka z tym układem, pożyjemy zobaczymy :(

Link to post
Share on other sites

To ja się podłącze do tematu :) Jak myślicie czy jest szansa, że Fermi będzie można kupić jeszcze przed świętami (tego roku :D )? Bo tyle co ja czekam na to upragnione GT300... :( Bo nie jestem przekonany jakoś do kart ATI, bo to problemy z ustawieniami w grach, a to PhysX nie ma, a to coś tam, a to sterowniki niedopracowane i wogóle taka du*a :D No chyba, że się mylę :> A tego starego GTX295 :?: jakoś kupowaś nie chcę... no bo stary jest a jak Win7 to DirectX 11 :P

Link to post
Share on other sites

Nikt wam nie przepowie przyszłości, chyba że znajdziesz cygankę na rynku.

 

Bo nie jestem przekonany jakoś do kart ATI, bo to problemy z ustawieniami w grach, a to PhysX nie ma, a to coś tam, a to sterowniki niedopracowane i wogóle taka du*a

Mylisz się. :(
Link to post
Share on other sites

Ja wole Nvidie bo ma lepsze stery przynajmniej mi bardziej odpowiadaja :wariat: , Jednak bogatsza nvidia wykypuje sobie rozne rzeczy i jakos nie moglem zauwazyc jeszcze "ati its mean to be played" :> Jak dla mnie kazdy wybiera sobie co chce ja sie nie woze ze nvidia best i nvidia rulez tylko po prostu sobie kupuje nvidie i nie macie nic do tego :) Wiec jak ktos lubi ati czy widzi inne + kupuje ati i ja nie widze w tym zadnej filozofi

Link to post
Share on other sites

Wracając, do tematu ludzie, to chyba warto poczekać na Fermi, bo sądzę że nVidia wzięła sobie za punkt honoru zrekompensować to że tak długo czekamy, wydajnością nowej karty. Jedyny problem, to taki, iż nowe Radki są po ~1400 - 1600, to nowe Fermi będzie ~2000, albo lepiej... Oczywiście na początku.

Link to post
Share on other sites

no, wlasnie teraz nvidia poweidziała ,ze będą opóźnienia.. i myśle ze dopiero w marcu bedzie już normalnie mozna ją kupić wiec, niestety . Mówi sie trudno, jak bede miał sprzet juz w domku to sobie zarobie na tego gt300 a zanim to zrobie to i nawet nie bede musiał płacic podatku od "nowości" karty .

Link to post
Share on other sites

Czytajac coniektore posty w tym watku zwyczajnie mozna doublefacepalm zaladowac na czolo ;D.

 

Po pierwsze, fermi wyjdzie JAK wyjdzie. Narazie, to nV sama nie wie kiedy nowe GPU beda gotowe do wkladania na PCB. A jak juz w koncu wyjdzie, to 100% bedzie kosztowal tyle, co niemalze cala rozsadna paka do grania. Z tych i innych powodow uwazam, ze czekanie na cos co moze nadejsc za pare miechow i bedzie kosztowac 2k zl jest bez sensu.

 

GTX295? Ktos tam na poczatku stwierdzil, ze jak chcesz piecyk elektryczny to super wybor ;D.

 

Ja bym polecal ktoregos HDka 5xxx. Na tej karcie spokojnie pograsz rok-dwa (ba, nawet wiecej. Ja na swoim 88GT gram juz 1,5 roku i ciagle wystarcza do 20'' wide '] ) a jak juz wyjdzie fermi, troche odtaje i cena mu spadnie, to wtedy mozna sie zainteresowac. Poki co, to strata czasu, kasy i nerwow.

Link to post
Share on other sites

Panie nowicjusz qrdel. Umiesz czytać ze zrozumieniem?? Jak ktoś szuka technologii CUDA i wydajności co z tym ostatnio ciężko. Jako karta jedno rdzeniowa to najszybsza jest z nvidii gtx285 lub 2 rdzenie gtx295(lub szybsze gtx285sli). To Ty mu wciskasz Radeona;) On wie że może wybrać Radka i rozmyślał nad Tym, ale go zniechęca brak CUDA. Cóż by innego jak fan boy. Tylko żeby tacy akurat czytali o czym mowa:)

 

Czy wszyscy widzą karty graficzne tylko przez pryzmat gier??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...