Skocz do zawartości

GTX 295 w grudniu czy czekać na fermi ?


Recommended Posts

Cóż by innego jak fan boy. Tylko żeby tacy akurat czytali o czym mowa:)

Fanboy AMD ktory we wszystkich obecnych stacjonarkach ma nV :). Acha. No tak, dowiedzialem sie pana 'doswiadczonego' cos nowego o sobie ;D.

 

Forum jest po to zeby wyrazac swoja opinie na dany temat. Ja wyrazilem swoja, a Ty powinienes ja uszanowac, bo taka jest podstawa dobrego wychowania.

 

Czemu wspomnialem o graniu? Bo do pracy nie wybiera sie GeForcow, tylko nV ma przygotowane specjalne karty graficzne dla profesjonalistow, po astronomicznych cenach. Jak ktos mi pisze o Fermi, to wlacza sie zaroweczka... granie, photoshop i filmy fullhd.

 

Przy okazji wytykanie nowym forumowiczom ich statusu wsrod 'wyjadaczy' (~.~) jest oznaka sredniej wieku na poziomie gimnazjum, ale to juz tylko na marginesie :hahaha:. Az trudno uwierzyc, ze masz tyle lat ile piszesz ze masz :>. Slownik tez pasowaloby panie kolego opanowac dokladniej. 'Ktury' tu i tam boli my eyes bardzo mocno.

Link to post
Share on other sites

Nie słyszałeś o tym że przy modyfikacji karty gtxxxx można przerobić gforce w professional-ną ?? to gratulacje. Wadą tego jest jedynie brak tak dużej ilości pamięci. A wydajność w programach profesjonalnych faktycznie wzrosła, ale nie znacznie.

 

Nie jestem teraz w stanie dać potwierdzenia. Nie pamiętam gdzie to było.

Link to post
Share on other sites

Powodzenia przy przerobkach zatem :hahaha:. Co nie zmienia faktu, ze autor nie pisal nigdzie, ze chce cokolwiek przerabiac. Podkreslil nawet, ze kreca go gry. Skoro kreca go gry, to na ten moment najlepsza opcja dla komputerow high-endowych sa nowe radeony. Chlodniejsze, wcale nie mniej wydajne od GFow i w wiekszosci przypadkow sa tansze.

 

Po co zatem pchac sie w cos co moze wyjdzie w marcu, a moze w lutym... 2011? o.O

Link to post
Share on other sites

chłopaki, spokój . Już znalazłem pewne rozwiązanie (acz niekoniecznie ostateczne) , niestety będę miał trochę mniej funduszy niż myślałem, więc wezmę coś do rozbudowy . Z tego co wyczytałem (a była tego masa) to cuda to wsparcie (głownie w sterach) gpu do obliczeń w programach graficznych, ale aby to wykorzystać to i sam program musi być pisany na GPU więc ATI również to wykorzystują , ati ma gorsze wyniki ale nie znaczne i właściwie nie robiące mi różnicy . Szczerze ? zawsze byłem za Zielonymi i niebieskimi , ale teraz bardziej rozsądnie i przyszłościowo lepiej wziąść amd i ati . Asus croshair III , 965 BE c3 , HD 5870 (jak ceny zejdą do 1000 zł to kupie drugą) a jeśli będe potrzebował czegoś bardziej profesjonalnego z nvidi to zawsze mogę ją do budy wpakować jako samą alternatywe do programów graficznych . Jak myślicie powinienem takie coś zrobić ? czy sprzedać telefon i miec te 2,5k wiecej i kupić nvidie i intela ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem dobry wybor. Sprzet jak najbardziej przyszlosciowy, a skoro dodatkowo uwazasz, ze nie stracisz zbytnio na zakupie HDka, to tym lepiej dla Ciebie. Bedzie chlodniej, ciszej i na podobnym poziomie jezeli chodzi o wydajnosc.

 

Btw, my sie nie klocilismy, zwykla wymiana pogladow :wariat:.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

steelek

 

Btw... 5870 jest lepszy od 295 a wy mowicie ze 5870x2 bedzie taki jak gtx295... ludzie pomyslcie co piszecie.

 

Oj oj widzę że się zagalopowałeś :)

 

Od kiedy HD 5870 jest lepszy i szybszy od GTX 295 ??

 

Ta pierwsza ma jedynie mniejsze zapotrzebowanie na prąd szczególnie w trybie 2D,a tak to nic poza tym.Wydajność obydwu kart jest bardzo podobna i zdarzają się tytuły w których nowy Radzio wygrywa choć nieznacznie,ale są też takie w których prym wiedzie GTX 295.Polecam poczytać więcej testów tych kart lub przeglądnąć filmiki na You tube :P

Link to post
Share on other sites

steelek

 

Btw... 5870 jest lepszy od 295 a wy mowicie ze 5870x2 bedzie taki jak gtx295... ludzie pomyslcie co piszecie.

 

Oj oj widzę że się zagalopowałeś :)

 

Od kiedy HD 5870 jest lepszy i szybszy od GTX 295 ??

 

Ta pierwsza ma jedynie mniejsze zapotrzebowanie na prąd szczególnie w trybie 2D,a tak to nic poza tym.Wydajność obydwu kart jest bardzo podobna i zdarzają się tytuły w których nowy Radzio wygrywa choć nieznacznie,ale są też takie w których prym wiedzie GTX 295.Polecam poczytać więcej testów tych kart lub przeglądnąć filmiki na You tube :P

dokładnie tak jak mówi Stachu...wydajność to nie wszystko

obie karty mają podobny poziom wydajności i albo obie gwarantują płynną rozgrywkę, albo nie...rzadko zdarza się tak, że jeśli jedna nie osiąga stabilnych 35 fps'ów to robi to druga itp.

natomiast Radeon wygrywa tu zdecydowanie tym co oferuje oprócz wydajności...przede wszystkim funkcjonalnością jednego rdzenia, niższym poborem prądu, niższym procesem technologicznym, technologią Eyefinity oraz (teoretycznie) wysokim O/C

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tylko, że HD 5870 jest w 40 nm i ma DX 11 :)

 

 

Może mieć nawet DX 20 i proces 20nm,ale tu chodzi o wydajność obydwu kart,która jest bardzo podobna.Zresztą to DX11 jak na razie jest w powijakach i gry na nim oparte dopiero co się ukazują,a też nie w pełni korzystają z dobrodziejstw nowego API.Zresztą sama wydajność w DX 11 nie jest oszałamiająca widząc testy nowych HD 5000 w benchmarku Unigine Heaven :]:zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Tylko, że HD 5870 jest w 40 nm i ma DX 11 :)

 

 

Może mieć nawet DX 20 i proces 20nm,ale tu chodzi o wydajność obydwu kart,która jest bardzo podobna.Zresztą to DX11 jak na razie jest w powijakach i gry na nim oparte dopiero co się ukazują,a też nie w pełni korzystają z dobrodziejstw nowego API.Zresztą sama wydajność w DX 11 nie jest oszałamiająca widząc testy nowych HD 5000 w benchmarku Unigine Heaven ;):P

co racja to racja...ale gier na DX11 będzie coraz to więcej, a GT 300 nie wiadomo kiedy będzie miało premierę

ponad to nie rozumiem Twojej niejako kpiny z niskiego procesu technologicznego - jest on bardzo ważny...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Polecam poczytać więcej testów tych kart lub przeglądnąć filmiki na You tube :P

A ja polecam zapoznać się z terminem "microshuttering" i dopiero zabrać głos w sprawie kart graficznych z dwoma GPU... :)

 

Może mieć nawet DX 20 i proces 20nm,ale tu chodzi o wydajność obydwu kart,która jest bardzo podobna.

To, że śmiejesz się z procesu technologicznego świadczy o tym, że jesteś niedoinformowanym fanboy'em... :>
Link to post
Share on other sites

Twojej niejako kpiny z niskiego procesu technologicznego - jest on bardzo ważny...

owszem jest bardzo ważny ale nie ma żadnego wpływu na wydajność :)

ale powiedz...czy mają 2 karty, jedną ATi i jedną nVidia o wydajności, która zawsze gwarantuje płynną rozgrywkę (nawet przy "zadymach" w strzelankach i strategiach) wybierzesz kartę, która pobiera mniej prądu i lepiej się podkręca, czy kartę, która przy frameracie rzędzu min 50 fps ma 3 klatki przewagi nad tą drugą :P

dla mnie jest to oczywiste...a powyższa sytuacja IMO dobrze obrazuje sytuację na rynku w segmencie ~1400zł

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...