Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

W2 akurat osobiście mi się bardzo podobał, to od tej części zacząłem zaznajamiać się z Wiedźminem.

Część pierwsza była dobra fabularnie, ale odnośnie akcji i dialogów leciało suszą, czasem był jakiś fajny smaczek, ale tak to W2 był górą na każdym kroku, nawet ten klimacik mi się podobał. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Część pierwsza była dobra fabularnie

 

Dobra? Nie, była bardzo dobra. :) (i jest, nie tylko była).

 

 

 

ale odnośnie akcji leciało suszą

 

Co do akcji, to się zgodzę, ale każdy ma tu swoje upodobania. Jeden lubi latać z mieczem ciągle na wierzchu i robić z niego pożytek, inny (np ja) woli wolniejsze zagadki, politykę i dialog.

 

 

 

dialogów leciało suszą

 

No ale tu to się właśnie pomyliłeś, albo po prostu nie znasz W1 od dechy - do dechy. Bo właśnie W1 powodował spazmatyczny śmiech, długie bóle przepony i to coś, co właśnie wspomina się nawet dziś. (może po prostu w wolnej chwili przysiądź przy W1, spędź tak ze dwa miesiące i poznaj grę, wszystkie dialogi i misje poboczne, których jest tam naprawdę masa).

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, 

 

Mam takie pytanie odnośnie instalacji modów po nowej edycji rozszerzonej do PBW, bo wcześniej pisałeś o wersji PBW pod FCR czy nadal to obowiązuje? Bo nie mogę znaleźć odpowiedniego linku, a zainstalowałem FCR później PBW i nie mam imion nad postaciami ;/ no i działa na mnie efekt krwawienia jak mnie barghesty zaatakują ;/ Tak ma być czy to tylko u mnie jakiś bug?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej była osobno wersja PBW pod FCR i pod zwykłą grę, teraz po wyjściu Edycji Rozszerzonej PBW wszystko jest w instalatorze, wystarczy zaznaczyć odpowiednie opcje. Teraz teoretycznie nie ma znaczenia kolejność w jakiej się instaluje mody, powinno wszystko śmigać. ;) Ewidentnie masz jakiś bug, może jakaś starsza wersja czy coś. Najlepiej wywal wszystko i zainstaluj na nowo, tu masz linki:

 

1. PBW ER - http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

 

2. Texturen Mod (świat) - http://www.moddb.com/mods/the-witcher-texturen-mod/downloads/the-witcher-texturen-mod

 

3. Hi-Res Character Models (modele postaci) - http://www.moddb.com/mods/witchercharactermodels/downloads/the-witcher-hi-res-character-models

 

4. Scabbard Mod (pochwy) - http://www.moddb.com/mods/scabbard-mod/downloads/scabbard-mod-v104

 

5. FCR - http://www.moddb.com/mods/full-combat-rebalance1/downloads/full-combat-rebalance-v16

Link to post
Share on other sites

Wcześniej była osobno wersja PBW pod FCR i pod zwykłą grę, teraz po wyjściu Edycji Rozszerzonej PBW wszystko jest w instalatorze, wystarczy zaznaczyć odpowiednie opcje. Teraz teoretycznie nie ma znaczenia kolejność w jakiej się instaluje mody, powinno wszystko śmigać. ;) Ewidentnie masz jakiś bug, może jakaś starsza wersja czy coś. Najlepiej wywal wszystko i zainstaluj na nowo, tu masz linki:

 

1. PBW ER - http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

 

2. Texturen Mod (świat) - http://www.moddb.com/mods/the-witcher-texturen-mod/downloads/the-witcher-texturen-mod

 

3. Hi-Res Character Models (modele postaci) - http://www.moddb.com/mods/witchercharactermodels/downloads/the-witcher-hi-res-character-models

 

4. Scabbard Mod (pochwy) - http://www.moddb.com/mods/scabbard-mod/downloads/scabbard-mod-v104

 

5. FCR - http://www.moddb.com/mods/full-combat-rebalance1/downloads/full-combat-rebalance-v16

Super, dzięki Ci bardzo, a Wiedźmina mam na steamie, czyli ta wersja ostateczna? Wystarczy nie? ;d Znalazłem Twojego starszego posta z instrukcjami instalacji, nadal są te same ? ;d

Edytowane przez mlynar911
Link to post
Share on other sites

Racja, Scabbard możesz sobie darować bo są z nim spore bugi. Mi np dość często trafiał się bug gdzie pochwy z mieczami miałem przed Geraltem pod nogami  :wariat: Trzeba było rozbierać się ze wszystkiego i ubierać na nowo żeby to znikło xD A i sam mod rewelacyjny nie jest, niektóre pochwy wyglądają fajnie ale są i takie które sprawiają wrażenie jakbyś miał przyczepiony kawałek kłody zamiast miecza :P


 

 

Super, dzięki Ci bardzo, a Wiedźmina mam na steamie, czyli ta wersja ostateczna? Wystarczy nie? ;d Znalazłem Twojego starszego posta z instrukcjami instalacji, nadal są te same ? ;d

Tak na steamie masz najbardziej aktualną wersję ;) Instrukcja aktualna tyle że obecnie kolejność instalacji ma drugorzędne znaczenie ;) 

Link to post
Share on other sites

Racja, Scabbard możesz sobie darować bo są z nim spore bugi. Mi np dość często trafiał się bug gdzie pochwy z mieczami miałem przed Geraltem pod nogami  :wariat: Trzeba było rozbierać się ze wszystkiego i ubierać na nowo żeby to znikło xD A i sam mod rewelacyjny nie jest, niektóre pochwy wyglądają fajnie ale są i takie które sprawiają wrażenie jakbyś miał przyczepiony kawałek kłody zamiast miecza :P

 

 

Tak na steamie masz najbardziej aktualną wersję ;) Instrukcja aktualna tyle że obecnie kolejność instalacji ma drugorzędne znaczenie ;)

Dzięki za odpowiedź, zainstalowałem wszystkie mody, tylko miałem problem z texture modem bo wrzucał mi pliki do tworzonego przez instalator podfolderu The Witcher ;] ale udało mi się go usunąć i zainstalować i do HI RES trzeba było tylko z folderu characters skopiować zawartość do OVERRIDA nie? ;d kurde bardzo dawno bawiłem się z modami do jakiejkolwiek gry ;d

Link to post
Share on other sites

Tak, kopiujesz zawartość do Override ;)

Ale dalej mam problem, wgrałem FCR i wybrałem tą trudniejszą paczkę poziomów i gram na hardcore tym średnim, i jak Baghest mnie ugryzie to już po mnie bo jest krwawienie i nie da się nic zrobić... Mieli ponoć to usunąć. Czy jakiejś opcji przy instalacji nie wybrałem? Przy instalacji PBW wybrałem kompatybilność z FCR ;/ już się morduję 30 min na pierwszej akcji na początku I rozdziału ;/

Link to post
Share on other sites

Trudna paczka jest naprawdę trudna, tam się ginie częściej niż w Soulsach :P Ja grałem na poziomie 6/6 i dopiero po iluś tam próbach udało mi się pokonać barghesty :P Najlepiej tam jest uciekać w stronę karczmy i starać się je rozdzielić. Walisz aardem, jednego na pewno uda się dobić, z pozostała resztą nie powinno być problemów.  ;)

Link to post
Share on other sites

Trudna paczka jest naprawdę trudna, tam się ginie częściej niż w Soulsach :P Ja grałem na poziomie 6/6 i dopiero po iluś tam próbach udało mi się pokonać barghesty :P Najlepiej tam jest uciekać w stronę karczmy i starać się je rozdzielić. Walisz aardem, jednego na pewno uda się dobić, z pozostała resztą nie powinno być problemów.  ;)

No widać muszę przyzwyczaić się do mechaniki gry, masz jakieś rady w co na początek inwestować żeby jako tako przeżyć ? Warto uczyć się petard i inwestować punkty w znaki ? Ogólne rady byłyby bardzo przydatne ;d

Link to post
Share on other sites

Na początku ogólnie staraj się pakować punkty w atrybuty, głównie siła i wytrzymałość, później zręczność oraz inteligencja (tutaj wiadomo trzeba odblokować przynajmniej te bazowe które pozwolą na zbieranie ziółek itd). Jak to już będziesz miał na odpowiednim poziomie wtedy możesz się skupić na reszcie. Sam musisz wyczuć co ci się najbardziej przyda pod twój styl gry ;) Ze znaków na start warto odblokować ogłuszenie w aardzie bo to się bardzo przydaje ;) Jak grałem jeszcze bez FCR to głównie w znakach szedłem w Aard i Igni, ten drugi zawsze na maksa ale ostatnim razem jak grałem to wymaksowałem sobie Yrden i powiem że jest pogrom :P Samym Yrdenem rozwaliłem Króla Gonu :D Jeśli chodzi o style to przy tych wyższych poziomach trudności z FCR nie warto pchać się w grupowy bo więcej się obrywa niż zadaje obrażeń, tylko szybki i silny mają tutaj coś do powiedzenia. 

 

Co do alchemii, to staraj się zawsze mieć w zapasie po co najmniej 10-20 sztuk każdego eliksiru w tym białego miodu. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z FCR to Ci tylko wspomnę że np. upiorów bez oleju nawet nie draśniesz bo będziesz się od nich odbijał. Oleje i domieszki do eliksirów są tutaj bardzo ważne. Później to już tylko kombinowanie ;) Ogólnie trzeba się przestawić na zupełnie inne granie, walki są dynamiczne ale i o wiele trudniejsze. Czasami wręcz trzeba zacisnąć zęby i próbować do skutku :P

 

Z petardami o które pytałeś nie warto się bawić bo to nie jest to samo co w W2 i W3, efekt jest słaby. 

 

Polecam też poczytać instrukcje do FCR bo tam jest wszystko fajnie opisane ;)

Link to post
Share on other sites

Na początku ogólnie staraj się pakować punkty w atrybuty, głównie siła i wytrzymałość, później zręczność oraz inteligencja (tutaj wiadomo trzeba odblokować przynajmniej te bazowe które pozwolą na zbieranie ziółek itd). Jak to już będziesz miał na odpowiednim poziomie wtedy możesz się skupić na reszcie. Sam musisz wyczuć co ci się najbardziej przyda pod twój styl gry ;) Ze znaków na start warto odblokować ogłuszenie w aardzie bo to się bardzo przydaje ;) Jak grałem jeszcze bez FCR to głównie w znakach szedłem w Aard i Igni, ten drugi zawsze na maksa ale ostatnim razem jak grałem to wymaksowałem sobie Yrden i powiem że jest pogrom :P Samym Yrdenem rozwaliłem Króla Gonu :D Jeśli chodzi o style to przy tych wyższych poziomach trudności z FCR nie warto pchać się w grupowy bo więcej się obrywa niż zadaje obrażeń, tylko szybki i silny mają tutaj coś do powiedzenia. 

 

Co do alchemii, to staraj się zawsze mieć w zapasie po co najmniej 10-20 sztuk każdego eliksiru w tym białego miodu. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z FCR to Ci tylko wspomnę że np. upiorów bez oleju nawet nie draśniesz bo będziesz się od nich odbijał. Oleje i domieszki do eliksirów są tutaj bardzo ważne. Później to już tylko kombinowanie ;) Ogólnie trzeba się przestawić na zupełnie inne granie, walki są dynamiczne ale i o wiele trudniejsze. Czasami wręcz trzeba zacisnąć zęby i próbować do skutku :P

 

Z petardami o które pytałeś nie warto się bawić bo to nie jest to samo co w W2 i W3, efekt jest słaby. 

 

Polecam też poczytać instrukcje do FCR bo tam jest wszystko fajnie opisane ;)

Oki, zrobię tak jak poleciłeś, swoją drogą tak się zastanawiałem nad tym grupowym bo skoro barghety mnie jada jak chcą we 2 to nie ma co się pchać w grupę przeciwników tylko po 1 czy 2 wyciągać, a grupowy jest efektywny przy przeciwnikach w liczbie 3 + Wiedźmina podstawkę przeszedłem już kilka razy, a z modami gram 1szy raz ;) nie ma co trzeba grać ;d i widziałem fajny motyw u Abigail z miksturami które zmieniają poziom trudności ;d one są tylko w 1szym rozdziale czy później też można je gdzieś dostać ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiedźmina podstawkę przeszedłem już kilka razy, a z modami gram 1szy raz
 

Ogólnie Wiesiek z FCR to zupełnie inna bajka niż normalna gra. Ja bez FCR przechodziłem Wieśka kilkanaście razy, odpalając pierwszy raz z FCR czułem się jakbym grał w to pierwszy raz :P Kompletnie nic z tego co miałem dawniej wypraktykowane się nie sprawdzało :P Jeśli chodzi o te mikstury to z tego co pamiętam jest to czasowy efekt i później poziom trudności wraca do pierwotnie ustawionego. Można je później kupić ;) Staraj się ubijać jak najwięcej barghestów bo z nich dropi ektoplazma, która jest cennym składnikiem alchemicznym. 

 

Włączyłeś w ustawieniach FCR ekosystem? 

Link to post
Share on other sites

Skorzystam, że temat odkopany, mam problem z wieśkiem 1 enchanced, gra z goga, mianowicie w wyzimie handlowej strasznie gra rwie, nie chodzi o spadki fps bo z tym jest spoko tylko gra potrafi nawet na 2-3 sekundy zafreezować albo przy odwracaniu się czy bieganiu właśnie freezuje i doczytuje obiekty przy czym dioda dysku nie mruga nawet, gra stoi na SSD i gram na tym co w stopce więc nie ma mowy że sprzęt się męczy bardziej kminie czy to nie jakiś softowy problem albo czy to przypadkiem nie jest normalne dla tej gry? Problem dopiero w akcie III się pojawił w wyzimie handlowej bo wcześniej gra zaiwaniała tak że musiałem ograniczyć klatki w sterowniku bo miałem jakieś chore fps aż cewy gwizdały. Grałem dawno na wiele gorszym kompie i pamiętam jedynie żenującą ilość fps w wyzimie ale nie pamiętam by aż tak freezowało, może gra nie lubi się z dyskiem SSD? Jest sens przerzucić na twardziela?

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

Ogólnie Wiesiek z FCR to zupełnie inna bajka niż normalna gra. Ja bez FCR przechodziłem Wieśka kilkanaście razy, odpalając pierwszy raz z FCR czułem się jakbym grał w to pierwszy raz :P Kompletnie nic z tego co miałem dawniej wypraktykowane się nie sprawdzało :P Jeśli chodzi o te mikstury to z tego co pamiętam jest to czasowy efekt i później poziom trudności wraca do pierwotnie ustawionego. Można je później kupić ;) Staraj się ubijać jak najwięcej barghestów bo z nich dropi ektoplazma, która jest cennym składnikiem alchemicznym. 

 

Włączyłeś w ustawieniach FCR ekosystem? 

 

Hmm nie pamiętam, ale nie ruszałem tej opcji, zostawiłem taką jaka była przy instalacji. A co ? ;p ma to duże znaczenie? no zauważyłem ,ze teraz jak mam olej na upiory to psy padają od 1szej sekwencji ;] a na archespory to rzeczywiście pochodnia najlepiej się sprawdza ;d 

Link to post
Share on other sites

Zobaczysz na bagnach w 2 akcie czy masz włączony, jeśli masz to bagna będą praktycznie puste i to diametralnie zmienia zabawę  :D Jeśli chodzi o archespory to tutaj najlepiej odblokować odbijanie strzał, wtedy mniej obrywasz ;)

 

@jarnuszkiewiczm To jest ogólnie znany problem, żebyś miał nie wiadomo jaki sprzęt to tam zawsze niemiłosiernie tnie w Wyzimie Handlowej. Ale u Ciebie coś to za duże jest, freezów raczej tam nie miałem jak już to kilka w dużych odstępach czasowych. SSD raczej nie ma nic do tego bo ja już grałem kilka razy na nim w W1 i takich freezów nie miałem więc to musi być coś innego, tylko pytanie co. Próbowałeś może jak działa na niższych ustawieniach, czy też to samo się dzieje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

@jarnuszkiewiczm To jest ogólnie znany problem, żebyś miał nie wiadomo jaki sprzęt to tam zawsze niemiłosiernie tnie w Wyzimie Handlowej. Ale u Ciebie coś to za duże jest, freezów raczej tam nie miałem jak już to kilka w dużych odstępach czasowych. SSD raczej nie ma nic do tego bo ja już grałem kilka razy na nim w W1 i takich freezów nie miałem więc to musi być coś innego, tylko pytanie co. Próbowałeś może jak działa na niższych ustawieniach, czy też to samo się dzieje?

Próbowałem ograniczyć zasięg widzenia, lecz freezy nadal występują :/ chociaż w znacznie mniejszym stopniu. Symptomy typowo jakby ramu brakowało lub jakby dysk nie nadążał z doczytywaniem obiektów, szybko się odwracam w stronę np placu i gra na 1- 2 sekundy zamiera po czym bum i się pojawiają NPC i obiekty i jeszcze moment mało klatek po czym wraca wszystko do normy. Tyle, że gra pobiera około 2,5 GB ramu a dioda dysku nawet nie mrugnie, procesor też nie jest obciążony jakoś wybitnie, może się Aurora krztusi. Haha jak tak przeglądałem internet to natrafiłem na własny temat z 2013 roku z benchmarka dotyczący tego samego XD Czyli spoko bo wówczas miałem to samo 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Zobaczysz na bagnach w 2 akcie czy masz włączony, jeśli masz to bagna będą praktycznie puste i to diametralnie zmienia zabawę  :D Jeśli chodzi o archespory to tutaj najlepiej odblokować odbijanie strzał, wtedy mniej obrywasz ;)

 

A jeszcze mam pare pytań, jak to jest z dobijaniem kiedy przeciwnik jest ogłuszony, raz mi wychodzi a raz nie, jak to powinno się poprawnie robić ? :D i jak to jest ze statystykami broni? Mają te same parametry jak w podstawce? Jestem w I akcie i nie wiem czy przekuwać broń z czerwonej stali 3x ? czy nie bawić siew to i czekać na coś innego? I planuje dograć jeszcze mod na zwiększenie ilości roślinek, nie bede musiał gry od nowa zaczynać prawda? ;p bo już po raz 4 w tym tygodniu nie zamierzam ;]

Edytowane przez mlynar911
Link to post
Share on other sites

Z dobijaniem prosta sprawa, jak leży ogłuszony to klikasz na niego i Geralt dobija. Statystyki broni z FCR uległy diametralnej zmianie a raczej obniżeniu/obcięciu. Musisz popatrzeć w instrukcje bo dokładnie nie pamiętam jaka jest dobra na konkretnym etapie gry. Te z 3x czerwonych wykuwaj bez zastanowienia bo to najlepsza broń na początek gry ;) Co do moda nie powiem ci na 100% ale wydaje mi się że nie powinno być problemu ;)

Link to post
Share on other sites

Z dobijaniem prosta sprawa, jak leży ogłuszony to klikasz na niego i Geralt dobija. Statystyki broni z FCR uległy diametralnej zmianie a raczej obniżeniu/obcięciu. Musisz popatrzeć w instrukcje bo dokładnie nie pamiętam jaka jest dobra na konkretnym etapie gry. Te z 3x czerwonych wykuwaj bez zastanowienia bo to najlepsza broń na początek gry ;) Co do moda nie powiem ci na 100% ale wydaje mi się że nie powinno być problemu ;)

 

No a jak stoi ogłuszony i się macha? Z tym najwięcej problemów jest bo raz Geralt go zabija jednym ciosem a raz nie, tak właśnie Bestię pokonałem po 5tym podejściu została ogłuszona i jeden hit xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...