Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

Ja jednak oleje te ivy-b-proc nic szczególnego i płyty ubogie.

Panowie jakie pamięci do procka i7 3820 lga2011.Zastanawiam się jakie są odpowiednie biorąc pod uwagę że podkręcę proca na 4.5GHZ.

1600mhz czy juz musi być 1866mhz?

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Ja jednak oleje te ivy-b-proc nic szczególnego i płyty ubogie. Panowie jakie pamięci do procka i7 3820 lga2011.Zastanawiam się jakie są odpowiednie biorąc pod uwagę że podkręcę proca na 4.5GHZ. 1600mhz czy juz musi być 1866mhz?

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-16-gb-1600mhz-quad-g-skill-zl-x79-cl9-f3-12800cl9q-16gbzl-437274

Jedna rada - nie bierz MOBO od ASUSa. ;) Jak się bawisz na bogato to warto to zalać.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

jakie 4.3ghz,tam jest 4.65ghz

 

"Najlepszy ale pod jakim względem ? Ja potrzebuję płyty energooszczędnej. No i to wybrakowane chłodzenie sekcji zasilania To ma u mnie chodzić 24/7..."

Gwarancja na 3 lata co się przejmujesz ;)

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Lepsze ramy od Corsaira będą.

 

Czego wymagacie od mATX? Myślę, że to nic strasznego mieć tylko połowę sekcji zasilania, a w zamian świetną płytę od GB.

 

Jak do OC to o wiele lepszy będzie i7 2700K, a tylko trochę lepszy i7 3770K, bo podobno w kwestii kręcenia są kiepskie.

Link to post
Share on other sites

Nalovp do czego używasz zestaw ?

Ogólnie to do gier,internet,ale najwięcej przyjemności sprawia mi kupowanie nowych gratów do kompa i jego rozbudowa.

Najbardziej zależy mi na nowej porządnej płycie głównej z SATA 6GB i USB 3.0 i kilka slotów PCI-E.Zrobiłem rozeznanie w płytach pod ivy-b i w sumie to sama kość na Z77 jedynie ten sniper od gigabyte jest ok.

i73820 to już krok wstecz,ale przynajmniej płyty pod niego są lepiej wyposażone.Jeżeli chodzi o SB i7 2600K to już dwa kroki wstecz, więc nie mam zamiaru płacić za coś co już jest niby stare.

Jeszcze kilka dni i będzie jasne czy te ivy-b to wogóle warte czekania było i czy ktoś wypuści jakąś konkretną płytę pod to.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko, że CPU typu SB-E, IB-E są dla tych który za pomocą PC zarabiają i im się to zwróci, a i5/i7 na np. LGA1155 są dla graczy i mniej wymagających użytkowników.

Tylko że nie ma żadnej różnicy w cenie między i72600K,a i73820 i w wydajności nawet troszkę lepszy jeżeli chodzi o gry.

http://www.digitalimpuls.no/PC-komponenter/CPU/Socket-2011/Intel/Intel-Core-i7-3820---36Ghz-Quad-Core-Socket-2011,-10MB,-130W,-no-fan-included-116897.aspx

http://www.digitalimpuls.no/PC-komponenter/CPU/Socket-1155/Intel/Intel-Core-i7-2600-Quad-Core-3,4Ghz-S-1155,-8MB-114649.aspx

Jak już pisałem zależy mi na bardzo dobrej płycie głównej,a nie na procku.

Dla tych co choćby obróbką video się zajmują (ogólnie zarabiają kompem)to jest i7 3960X czy Xeon.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...