Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

nie wiem jak ty to testujesz czlowieku ja dzis gadalem w robocie z angolem m a 3570K @ na 4,7 i na prime 95 ma 86 stopni na noctura :D , jezeli chodzi o OC to tylko 2500k lub i7 chyba ze masz zamair bawiec sie WC

Nie wiem kogo nazywasz człowiekiem ,ale ja testowałem na 4.5Ghz , ogólnie powyżej tej wartości temperatury idą szybko w górę w porównaniu np z podniesieniem taktowania z 3.6 na 4.2Ghz , bo tam napięcie rośnie o mniej jak 0.1V przy OC ;)

Btw wspominany 2 dni temu lynx czy linx obciąża słabiej aniżeli tester aidy64 (podobnie do prime), jeśli chodzi o temperatury(sprawdzałem). Myśle ,że te 86st C na 4.7Ghz jest realne , tylko pokaż mi wtedy i5 2500K na 5.2Ghz ile pokaże stopni :D

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

Wsadziłem sobie starą grafike (przy okazji zmieniając paste na arctic mx-2) i nie wiem czy dobrze widze ,ale na poprzednim kompie w idle miewałem 60-70st C a teraz 30st C ;)

hwmonitor dobrze pokazuje temp procka grafiki ?

Link to post
Share on other sites

No piasek był a nie pasta ;) Teraz przy obciążeniu jest 20-25st mniej niż przedtem , dodam jeszcze gt220 20% słabszy w cinebench open gl teście aniżeli hd4000 z procka ...

 

http://img546.imageshack.us/img546/1672/ivy48ghz133v.jpg

To tak testowo , średnio 75st C , wg mnie za niskie napięcie , ale już nie chciało mi się sprawdzać na większym ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę burdello w kablach i tak pusto jakoś w tej budzie.

Widziałem gorsze:) Moze autor jeszce wypelni ta bude :D W sumie to nie na pokaz....Liczy sie moc :):D:)
Link to post
Share on other sites

Pierwszego kingstona kupiłem jako nowość za 2100zł,a drugi używany z tego linka co podał Sn1PeR za około 950zł.

Mutissj zależy za którą granicą trzeba robić tydzień na ten dysk ;)

Jak pracowałem w polsce to zarabiałem 3000zł miesięcznie,a ceny u nas europejskie :D

Wracając do tematu-po podkręceniu procka na 4.6ghz z HT prime95-obciążone 4 rdzenie i 4 wątki wystarczyło kilka minut i było 85 stopni,ale to też dlatego że mój Corsair H70 ma słabe wentyle (120mm 1300rpm) i (80mm 1300 rpm).

Link to post
Share on other sites

jeden co umie sie przyznać :) to h70 nie jest takie zle w sumie ..wiec

Pierwszego kingstona kupiłem jako nowość za 2100zł,a drugi używany z tego linka co podał Sn1PeR za około 950zł. Mutissj zależy za którą granicą trzeba robić tydzień na ten dysk ;) Jak pracowałem w polsce to zarabiałem 3000zł miesięcznie,a ceny u nas europejskie :D Wracając do tematu-po podkręceniu procka na 4.6ghz z HT prime95-obciążone 4 rdzenie i 4 wątki wystarczyło kilka minut i było 85 stopni,ale to też dlatego że mój Corsair H70 ma słabe wentyle (120mm 1300rpm) i (80mm 1300 rpm).

moj angol miał racje ze sie grzeja strasznie :P

nawet jak wentyle wymienisz to moze spadnie temp o te 3 stopnie :P

wyzej koles pisze ze temperatury sa niskie :)

mysle ze jak bys puscil na h to bys zobaczyl tam z 90 stopni jak nic

Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...