Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

Eh dalibyście (może być na priv) porady które suwaki się rusza , i jaka zależność którego do czego (tam jest chyba 20 ustawień...) . Ja się na OC nie znam , po ~10 latach win xp ledwo ogarniam tego win7 (nowe gg mnie zmiażdżyło , godzine ogarniałem o co w tym chodzi) nie wspominając o innych sprawach...

Mnie jedynie dziwi fakt iż 1 rdzeń jest u mnie najzimniejszy ,a podobno u wszystkich jest nagorętszy . Chyba podkręca się tylko ten pierwszy rdzeń ?

Jak mam coś sprawdzić to mi napiszcie co zrobić , bo po lekturze OC porad nic nie wiem po za tym ,że jest jakaś zależność ustawień ram do procka itd = nic nie wiem :)

 

Kiedyś było pytanie ile MB bierze integra ,bo niby płyty msi dają 256MB ram max , aida64 pokazuje mi 2.1GB , inny program pokazywał mi wczoraj okolice 2GB przy grafice . To tak z ciekawostek :)

http://img585.imageshack.us/img585/1999/grafac.jpg

 

 

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

http://img696.imageshack.us/img696/7842/ocgenie.jpg

 

Tak wygląda po OC genie , czyli po samojezdnym OC ;)

 

w idle temperatury 31-38st C (cały czas 4.2Ghz)

w stresie jak widać , chociaż chyba bardziej okolice 56st C średnio i coś niskie napięcie , max 1.2V było.

Nie jestem znawcą ale te a-data pamięci 1600 8CL co mam mają odczyt/zapis w okolicach 20GB/s , czyli chyba więcej niż 2400 ... ;) nie wiem czy to norma czy nie , ale na 1.5V lecą mimo iż teoretycznie dedykowane 1.65V przy tym zegarze

 

PS: większość sklepów będzie mieć i5 3570K w okolicach 880-920zł tak więc szukaj najbliżej by koszt przesyłki pominąć.

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

http://img688.imageshack.us/img688/5447/ivy45ghz123v.jpg

 

4.5Ghz przy 1.23v w miare stabilne , przy 1.16v (dałem auto) system się zawiesił na teście aidy. Cinebench daje ~8st C mniej

Wynik cpu cinebench 21% lepszy , do 3.8Ghz ori ;)

Myśle ,że więcej jak 4.6Ghz nie ma sensu ustawiać , przy wydajności 10-12% większej do sany to daje nam chyba coś typu 5Ghz @ sandy , tylko pobór chyba mniejszy.

Link to post
Share on other sites

O temperaturach w idlu kolega już napisał. Na poprzedniej stronie. Ale ogólnie widać, że jakoś straszliwie się nie grzeją i w okolicach 4,5GHz nowe ivy powinny sobie bardzo przyzwoicie śmigać.

Link to post
Share on other sites

zrób test w linx wrzuć temepartury tak min po 6 testach na "all" i np z bf3 pozniej po 3 h tez zapodaj ciekawe

bf3 na integrze raczej nie pójdzie (pozatym nie mam tej gry) , linx też nie wiem co to jest , może to śmieszne ale ja komputera w 99.5% używam do www,gg,mp3,mp4 itp . Nie mam czasu zbytnio na granie ,ale fajnie mieć zapas mocy ;)

Przyrost wydajności jest wprostproporcjonalny do zwiększania zegara i tak samo jest z temperaturami , przynajmniej na moim zestawie.

Teraz wróciłem do ori ustawień i temperatury w idle,oglądaniu filmów nie przekraczają 34 st C , gdybym leciał na 4.5Ghz to pewnie byłoby pod 40 st C

W niektórych testach w aida64 typowo pod cpu i5 3570k przegrywa z i7 2600 , czyli te 2x więcej wątków ma znaczenie , podkręcenie na 4.5Ghz nie gra w tym temacie roli bo dalej się traci do HT. Tak więc jak u kogoś ma to znaczenie to lepiej brać i7 ivy , jeśli ktoś chce pod gry to i5 wystarcza

Link to post
Share on other sites

szkoda, że nie grasz aż tak mało czasu masz ;)? co do HT, to i7 dobre jest jak ktos sie bawi w renderowanie wideo. A kupowanie, żeby mieć i7 dla samego posiadania to bez sens. W grach różnicy nie ma czy nawet jak ktoś używa kompa do obróbki foto a 400 zł w kieszeni zostaje.

Link to post
Share on other sites

Niestety jeśli się pracuje na komputerze to potem grać już się nie chce ;)

Oczywiście zakup karty graficznej planuje i wybór będzie między hd7950 a gtx670 , gdyż chciałbym podpiąc sobie telewizor.

Póki co stara karta (gt220) mi nie wlazła i zastanawia mnie czy nowsze karty mają dłuższy śledź przedni (tam gdzie są dvi,hdmi itp) ,czy może muszę płytę zdystansować od obudowy ?

 

A co do i5 i i7 jak kolega powyżej pisze , nie ma sensu dopłacać 400zł ;)

Link to post
Share on other sites

Ja tam składam kompa na 4-5 lat i musze brac i7 ze wzgledu na 8 watkow :D Później się zwróci

No ja też średnio co 4-5 lat zmieniam komputer , najbardziej opłacalne ;) te 2x więcej wątków przydałoby mi się może przez 1% używania komputera i zapewne każdy tak ma , bo do celów zarobkowych zanabywa się innego rodzaju komputery z tego co się orientuje ;)

Ciekaw jestem czy HT powoduje wzrost temperatury przy obciążeniu względem braku HT

Link to post
Share on other sites

ej. A co bd lepsze do oc? 2500k, czy 3570k?

Wg mnie 3570K z uwagi na ~10% wyższą wydajność per to samo taktowanie . Np na ivy dajesz 4.5Ghz odpowiadające prawie 5Ghz na sandy , tylko temperaturowo sandy będzie "płonąć" na zwykłym chłodzeniu w zamkniętej obudowie.

Pewnie w weekend potestuje jeszcze procek może na 4.6 czy 4.7Ghz jak temperatury trzyma , tylko jakie napięcie dobrać hmm ;)

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Z naszych zabaw wychodziło że przy 1,2V i taktach 4,6 tempy w OCCT były w okolicach 65 stopni na najcieplejszym rdzeniu...

Edit. Chłodzenie Mugen 2

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...