Skocz do zawartości

[MULTI] Mass Effect - seria


  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

17434580_10211920096058423_7194795774037

 

Zaliczyłem prolog i kilka rozmów na Nexusie, przerwa na herbatę i jeszcze z godzinę pogram. Póki co nie zauważyłem większych baboków, jedynie przenikanie protagonisty przez lokalne grzyby. Kreator postaci strasznie lipny, a większość ryjów okrutnie szpetna. Gram białym facetem, a moja siostra to Azjatka, bo pozostałe babki musiałyby chyba cały czas chodzić w hełmach. Graficznie bardzo ok, z wydajnością (wszystko na ultra) zero problemów. Karta niezbyt się grzeje i dopiero po godzinie włączyła wentyle. Zdziwiło mnie wysokie zużycie RAM'u, dobijające do 12GB.


Edit:

 

Dorwałem Normandię, przepraszam - Tempesta, łazik, kilka modyfikacji do broni i innych pierdół. Latanie po planetach takie jak w poprzednikach, tylko z ładniejszymi widokami. Rezultat - sentyment do serii: Mode ON, zasiedziałem się dwa razy dłużej niż planowałem i rano będę w trybie zombie. Zobaczymy, jak będzie z fabułą, ale po 4h mi się podoba i jeśli komuś przypadła do gustu trylogia to raczej nie powinien narzekać. Obawiałem się wtopienia dwóch stów, a tymczasem mocno mi się wydaje, że będzie to jedna z moich ulubionych gier ostatnich lat. Zakupu już nie żałuję, a to dopiero jakieś 5% gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś jeszcze nie linkował (zbyt leniwy jestem, żeby 4 strony prześwietlać) to dodaje rozwiązania puzzli z glifami.

http://www.powerpyx.com/mass-effect-andromeda-glyph-puzzle-solutions-locations/

 

Osobiście średnio ogarniam, a jest mały problem w misji, gdyż jest skrzynka znaleziona przezemnie  w części mapy, do której nie prowadzi misja i jest ttam pewnie mega loot...

Problem w tym, że przy błędnej "odpowiedzi" respi się xx strażniików i zjadają Cie du**ą, a checkpoint od nowa jest jakieś 10 min wstecz...

 

 

@EDIT Polecam tym, którzy jeszcze ssą przy początkachh skupić się na drugim obrazku i przed nim instrukcją jak odszukać; to właśnie ta wcześsniej wsspominana skrzynia

Edytowane przez zielone_ciastko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

17h za mną i jak do tej pory, pomimo szczerych chęci, nie mam o co się do tej gry przyczepić.

 

Minor spoiler alert.

 

 

 

 

Nawet side-questy nie są jakoś specjalnie powtarzalne. W momencie, gdy postawiłem bazę na Voeld dostałem zlecenie odszukania jakichś zaginionych mietków, więc pomyślałem, że to kolejne jeżdżenie w poszukiwaniu trupów. Na widok Architekta lekko się zdziwiłem :D Miałem do niego ze 4 podejścia, przy sporej ilości bluzgów, ale satysfakcja po wygranej była naprawdę spora.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Archittektta jaakieśs kilka godzin temu dorwałem - pierwsze podejście.

Skonstruowałem mega broń. Snajperka z perkiem, który strzał zamienia w plazmę i robi obrrażenia obszarowe.

Na blisko spam bez zoomowaania jak shhootgun, a na daleko jak snajperka z tym, że trzeba celować znacznie wyżej.

 

Dostrrzegłem kilka bugujących się dźwięków i jeden terminal na EOSie, ale to aktualnie nie zmienia faktu, że mega wkręcony gram i nie żałuję wydanych $$$ :)

Link to post
Share on other sites

 

 

BTW, udało Ci się zagrać na ONE?

 

Wchodząc do EAA nie mam żadnych gier, zainstalowałem na PC ale spędziłem w niej za mało czasu aby coś powiedzieć, na chwilę obecną tylko chwilę strzelałem i tyle.

Ta gra uświadamia mi, że 1060 to bardzo średnia karta.

 

 

 

Ja chcę relację z pierwszej ręki a nie filmy na YT. 

 

Nie każdy, kto gra na konsoli widzi spadek paru fps.

 

 

 

Gdybym się sugerował filmami z YT, to w życiu nie kupiłbym Horizon

 

Z tego co pamiętam DF nie narzekali na spadki w przypadku tej gry.

Link to post
Share on other sites
Nie każdy, kto gra na konsoli widzi spadek paru fps.

 

Ja widzę. W kilku miejscach przytrafiło się  w Andromedzie. Mniejszym problemem było całkowite ścinanie się gry podczas przerywników filmowych. Graficznie wyglądało to tak sobie a w porównaniu do Horizon, wręcz biednie. 

 

Ponadto do szału doprowadzały mnie ciągłe przerywniki (przyloty i odloty z jakiejś planety, dotarcie do jakiejś planety będąc w przestrzeni kosmicznej) Wykonując jakieś zadanie masz za cel dolecieć na planetę X i z kimś pogadać, tylko że dotarcie tam (oglądanie animacji) zajmuje więcej czasu niż sama rozmowa, potem wracasz do punku wyjściowego  :sciana:

Nie wiem jak to wygląda na PC (w OA pograłem tylko chwilkę), ale na konsoli to jakiś dramat. Jeśli faktycznie do ukończenia gry potrzeba 80h, to przez 10h oglądasz te same scenki lądowań, startów i podróży w przestrzeni kosmicznej  :/

Szkoda mi na to życia... 

 

 

 

Z tego co pamiętam DF nie narzekali na spadki w przypadku tej gry.

 

Zaraz przed premierą niektórzy recenzenci na YT wspominali o delikatnych spadkach FPS w niektórych lokacjach, ale ja tego nie doświadczyłem.

Link to post
Share on other sites
Ta gra uświadamia mi, że 1060 to bardzo średnia karta.

 

 

Karta jest dobra tylko gra beznadziejnie zoptymalizowana. BF1 działa na tym samym silniku a hula na paroletnich kompach bez żadnych problemów.

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

BF1 też ma spore mapy szczególnie w trybie operacje. Po za tym BF1 nawet na początku hulał dużo lepiej od andromedy. Dragon Age Inkwizycja też ma porównywalne mapy do Andromedy a chodzi dużo lepiej.

 

6600K ogranicza ? No bez jaj.

Link to post
Share on other sites

I5 4790k podkręcone na 4.4 GHz + 1070 + wszystko na ultra w FHD i nie trzyma stabilnych 60 fps... Szkoda gadać... użycie karty praktycznie cały czas 99%, użycie procka w okolicach 60%. Najgorzej jest w bazie, na planetach dropy poniżej 60fps występują trochę rzadziej. W 2k na ultra średnio 52 fps na planetach i około 40 w bazie.

 

Gra ściągnięta z Origin w ramach darmowych 8 godzin.

 

Niebawem się okaże, że do FHD w ultra trzeba kupić 1080ti... kpina...

Link to post
Share on other sites

Też miałem ten błąd raz, ale po kilku/nastu sekundach mija :D

 

@Dodo

 

W pierwsszychh minutachh na sstatku niiewiele do renderowania, ale na zwenątrz trzyma te 60+ więc nie wiem kto tam na 1060 narzeka...

Plus 1440p jest taki, że sschodzisz w dół z wygładzaniem, bo jest mniej potrzebne i jak wspomniałem cienie nie są tak istotne, a sporo zjaadają więc polecam na średndich trzymać.

Link to post
Share on other sites

Jak Wam idzie? 31h za mną, stopień ukończenia 40%. Jedyne co mnie zaczęło wkurzać to przejścia pomiędzy planetami, bo latam jak głupi i skanuję wszystkie.

Link to post
Share on other sites

22 godziny.

Również zauważyłem problem z tym; na początku doddawało to klimatu, ale później to zajmuje 80% czasu pomiędzy zmienianiem lokacji - pozostałe 20 to odpalenie mapy, wybranie układu....

Powinni dodać możliwość pominięcia np po 2 ssekundach wciskasz przycisk i fruu...

 

W weekend pogram, w tygodniu teraz ciągle w pracy :P

 

@EDIT Myślę, że z wszystkimi wątkami pobocznymi i misjami około 100+ się zbierze + multi, które jak nie zostanie ulepszone/rozwinięte to sszybko umrze.

Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites
Jedyne co mnie zaczęło wkurzać to przejścia pomiędzy planetami,

 

Mnie to zaczęło doprowadzać do szewskiej pasji po kilku godzinach gry... 

 

 

Ponadto do szału doprowadzały mnie ciągłe przerywniki (przyloty i odloty z jakiejś planety, dotarcie do jakiejś planety będąc w przestrzeni kosmicznej) Wykonując jakieś zadanie masz za cel dolecieć na planetę X i z kimś pogadać, tylko że dotarcie tam (oglądanie animacji) zajmuje więcej czasu niż sama rozmowa, potem wracasz do punku wyjściowego  Nie wiem jak to wygląda na PC (w OA pograłem tylko chwilkę), ale na konsoli to jakiś dramat. Jeśli faktycznie do ukończenia gry potrzeba 80h, to przez 10h oglądasz te same scenki lądowań, startów i podróży w przestrzeni kosmicznej  Szkoda mi na to życia... 

 

:P  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...