Skocz do zawartości

Nowy opiekun miniRecenzji


Recommended Posts

Tak jak mówię - jak lubisz testować sprzęt i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi, to zamiast jak większość ludzi pisać na odwal się jakieś wypociny na forach, to złożyć jakąś mini-recenzję, dorwać jakiś sprzęt do testowania od redakcji, i jak już mamy czym się pochwalić to iść w świat szukać miejsca w redakcjach, jeśli to lubimy i jesteśmy w tym dobrzy :P

Link to post
Share on other sites

Jak nie działa jak działa - gdyby nie BMK nie miałbym teraz na stanie 6x120GB SSD, ani całej reszty gratów pokroju 7870 czy 2600K :P

 

Zaczynałem newsami, potem pół-plagiatowaną recką klawiatury, wygrałem USB więc m-r od USB III v2.0, potem redakcja wypożyczyła Radka, router, monitor, jeden SSD, potem drugi SSD, no i już mi się pióro wykształciło, wiedzę nazbierałem przez te kilka lat, więc koziro nie miał powodów, by mnie nie przyjąć do OVC :D

 

Po prostu jeżeli ktoś ma talent i chęci, do mR na BMK pozwolą mu się wypromować, zdobyć doświadczenie i iść dalej w świat, niekoniecznie nawet do innego portalu, wystarczy że redakcja takie talenty wyłowi i zaproponuje współpracę z artykułami na głównej ;)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Czyli co: mogłeś pobawić się sprzętem, którego mimo napisanych dziesiątek newsów wcześniej nie mogłeś zatrzymać (dostałeś go, aby napisać kolejne teksty, aby zarabiać mógł ktoś). A co z tymi newsami wcześniej - jaka była zapłata, czy była godziwa?

 

Tak, to co piszesz może mieć miejsce - oczywiście, ale pozyskując jednego redaktora najpierw cała "armia" pisze, pisze miesiącami, czasem dłużej, następnie wybiera się jednego, który pisze tak jak chce redakcja i nie marudzi. Po takim czasie pozyskany człowiek i tak jest praktycznie darmowy -- "armia" zdążyła już całe miesiące wcześniej na niego zarobić.

 

Dobrze to interpretuję? Chyba dobrze :sciana:

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że na takmi PCLabie rzesze ludu piszą m-r ZA DARMO :P Tutaj masz możliwość zapunktowania jak dobrze piszesz + łatwego wybicia - inaczej wygląda link do mr na BMK, niż link do forum ;)

 

Mnie jedynie przeszkadza to, że Diego się marnuje w mR ;)

 

Czyli co: mogłeś pobawić się sprzętem, którego mimo napisanych dziesiątek newsów wcześniej nie mogłeś zatrzymać (dostałeś go, aby napisać kolejne teksty, aby zarabiać mógł ktoś)

Wskaż mi inny portal, gdzie zwykły użytkownik może dostać tegoroczny sprzęt nic za to nie płacąc? :P

Dać palec (sprzęt do testów za darmo), a chcą całą rękę (grube miliony za teksty) :]

 

Zrozum - teksty publikują pasjonaci, którzy chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami bez materialnych korzyści, a redakcja im umożliwia dodatkowe wyróżnienia punktowe gdy piszą dobre teksty ;)

 

Jak ktoś chce zarabiać, to niech idzie roznosić ulotki 7zł/h, a jak ktoś chce łączyć przyjemne z pożytecznym, to niech szuka miejsca w redakcjach :P W mR można publikować by się wypromować i zareklamować, gdzieś trzeba zacząć, a potem jak komuś się testowania podoba, to też niech idzie do redakcji ;)

 

Albo pisać z pasji, lubisz rzeczy związane z komputerami, masz czas i chęci, to próbujesz swych sił w mini-recenzjach ;)

A co z tymi newsami wcześniej - jaka była zapłata, czy była godziwa?

Średnio 5 żetonów za godzinę, jak się potrafiło wybierać tematy nie-rzeki i pisało się poprawną polszczyzną :P Ja to traktowałem jako naukę angielskiego i polskiego w jednym, punkty były dodatkiem :P

 

 

To jest po prostu zabawa w obie strony - symbioza to zbyt mocne słowo, ale BMK daje pkt, miejsce do publikacji, czytelników i często sprzęt, a ludzie dają swój czas i teksty :P

 

Jak się komuś nie podoba takie wykorzystywanie to chyba wie gdzie jest X w przeglądarce :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Pewnie, że dobrze gada. On prawie zawsze sensownie gada, chyba, że spamuje :P

 

Tylko niech 99.9% piszących się nie ździwi jak nie dostaną nigdy propozycji współpracy -- a wydaje im się, że pracują dużo i powinno się ich jakoś gratyfikować = rozczarowanie gwarantowane.

 

Ale Mich nie odniosłeś się jeszcze do drugiej części mojego posta, a chciałbym usłyszeć Twoje zdanie i na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Tak, to co piszesz może mieć miejsce - oczywiście, ale pozyskując jednego redaktora najpierw cała "armia" pisze, pisze miesiącami, czasem dłużej, następnie wybiera się jednego, który pisze tak jak chce redakcja i nie marudzi. Po takim czasie pozyskany człowiek i tak jest praktycznie darmowy -- "armia" zdążyła już całe miesiące wcześniej na niego zarobić.

No na BMK akurat wybitnie "armia" jest traktowana jako darmowa siła robocza napędzająca odsłony i statystyki - USB to tylko pokazówka, żeby zachęcić kolejnych do "pisania, pisania miesiącami" :P

Jak któryś z redaktorów usiłował to zmienić, to po czasie musiał zmienić też miejsce pracy ;)

 

Tak jak mówiłem - to działa w dwie strony i dopóki obie strony zdają sobie sprawę z tego co robią, to system się nie posypie :)

 

Redakcja się cieszy, że userzy piszą teksty i mają z tego odsłony, a userzy się cieszą, że taki popularny BMK im umożliwia publikację na swoich łamach ;)

 

Tylko właśnie trzeba mieć umiar i nie pisać latami z nadzieją, że kiedyś się zostanie redaktorem - po jakimś czasie spytać się redakcji, czy by nie chcieli wyłowić takiego talentu, jak odmówią to popytać w innych miejscach, byle by nie gnić w takich mR niczym Diego :D

Link to post
Share on other sites

Ale wy macie problemy panowie... Każdy publikuje swoje recenzje tam gdzie chce. Owszem - osobiście uważam, że to oczekiwanie na dodanie recenzji jest bardzo długie, ale w tym czasie można jeszcze dokonać kilka małych poprawek ;)

 

BTW Nie ma to jak dostać od redakcji prawie całego kompa (wartego w swoim czasie co najmniej 2 tys. zł.) a potem narzekać "jaki to benchmark zły" :[

Link to post
Share on other sites

BTW Nie ma to jak dostać od redakcji prawie całego kompa (wartego w swoim czasie co najmniej 2 tys. zł.) a potem narzekać "jaki to benchmark zły" :[

Ja od Redakcji nic nie dostałem i nigdy o nic nie prosiłem %-). Chociaż nie, w sumie raz prosiłem o procesor na potrzeby recenzji płyty głównej, która leżała w dziale "Sprzęt do testów". Oczywiście otrzymałem odpowiedź, że "nie ma takiej możliwości" %-).

Link to post
Share on other sites

BTW Nie ma to jak dostać od redakcji prawie całego kompa (wartego w swoim czasie co najmniej 2 tys. zł.) a potem narzekać "jaki to benchmark zły"

Idąc Twoim tokiem rozumowania, dostanę od kogoś na urodziny iPhone'a, a przez następny rok codziennie mi będzie spuszczał wp*****l, a ja nie mogę narzekać ani iść na policję, bo on przecież dał mi iPhone'a :rotfl::hahaha::P

 

Był konkurs, wygrałem, przez dłuższy czas dalej udzielałem się na BMK, ale obok niektórych rzeczy po prostu nie potrafiłem przejść obojętnie... to była nagroda w konkursie, a nie jakaś łapówka żebym siedział cicho, ani wynagrodzenie za następne 100 mR :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...